Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nationaldagsmedeln i Boden

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nationaldagsmedeln i Boden
Arrangörsorganisation: I 19 IF
Datum: lördag 6 juni 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | Insk. 2 km | Mkt lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Med-svår 3 km | Svår 3 km

OK Renen

102 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ella TuressonD16 (8)41:5311:38
1Lena TuressonD45 (3)36:519:57
1Vilma KuokkanenD12 (3)21:1610:38
1Livia Fredrickson HermanssonInskolning 2 km (6)28:2017:42
1Elias Levén EngströmH10 (6)18:5811:09
1Eric HasselströmH14 (8)31:1210:03
1Anna AasaD18 (4)47:0012:42
1Mirjam EdinD14 (2)43:3614:03
1Tim LundbergH16 (6)32:269:00
1Catrin IngvarssonD40 (4)43:2911:45
1Ellen BergkvistD10 (3)14:388:36
1Inger VennbergD60 (1)54:2219:25
1Jimmy BergkvistH40 (2)1:07:1314:56
1Anders BennitzH21 (10)50:228:59
1Torkel Lund JungMycket lätt 2 km (12)17:0310:01
1Inge SöderqvistH55 (8)35:559:42
1Ludvig UtterströmLätt 2,5 km (12)19:049:32
1Robert SundqvistH50 (5)38:4510:28
1Ville SundqvistH12 (9)18:479:23
2Hjalmar EdinH12 (9)22:22+3:3511:11
2Victor GranlundInskolning 2 km (6)32:08+3:4820:05
2Emma HasselströmD16 (8)43:14+1:2112:00
2Hedda EdinD12 (3)22:58+1:4211:29
2Sofia MarkströmD14 (2)1:18:56+35:2025:27
2Peter LundbergH50 (5)51:20+12:3513:52
2Svea RönnbäckD10 (3)16:56+2:189:57
2Sofia LundbergD40 (4)53:38+10:0914:29
2Maria SvanbergD50 (4)1:06:21+20:5717:55
3Anton LundbergInskolning 2 km (6)32:54+4:3420:33
3Karolina BennitzD40 (4)1:19:54+36:2521:35
3Tobias SnellH21 (10)1:00:29+10:0710:48
3Henrik LundH45 (9)46:25+5:2712:32
3Albin BerggrenH12 (9)24:16+5:2912:08
3Axel JonssonMycket lätt 2 km (12)21:07+4:0412:25
3Kati RemesD50 (4)1:11:14+25:5019:15
3Elsa LindblomD10 (3)19:09+4:3111:15
3Karl LindblomH14 (8)1:02:17+31:0520:05
3Daina Julia DagisD65 (3)1:23:40+32:2429:52
3Vera EdeskärD12 (3)42:28+21:1221:14
3Klara KivijärviD16 (8)47:58+6:0513:19
3Oskar ErikssonH16 (6)42:20+9:5411:45
3Therese SundqvistD45 (3)1:25:13+48:2223:01
3Elsa ChristofferssonD21 (6)47:51+6:2410:38
4Alli Fredrickson HermanssonInskolning 2 km (6)34:30+6:1021:33
4Andreas JohanssonMedelsvår 3 km (22)51:06+10:0616:29
4Agneta LindbäckD50 (4)1:13:14+27:5019:47
4Arvid IngvarssonH16 (6)50:57+18:3114:09
4Siri EdeskärMycket lätt 2 km (12)21:32+4:2912:40
4Malte KempeH12 (9)24:17+5:3012:08
4Emmie LindbäckD18 (4)53:27+6:2714:26
4Matilda AasaD16 (8)48:34+6:4113:29
4Evelina ChristofferssonD21 (6)57:23+15:5612:45
5Ester LindeInskolning 2 km (6)35:25+7:0522:08
5Alma HedlundD16 (8)54:53+13:0015:14
5Viktor HolmaH14 (8)1:08:49+37:3722:11
5Emma HedlundD21 (6)1:04:40+23:1314:22
5Jonas HedlundH50 (5)1:02:39+23:5416:55
5Alf BergmanH55 (8)48:58+13:0313:14
5Niak RosénH10 (6)26:36+7:3815:38
5Daniel GranlundH21 (10)1:07:39+17:1712:04
5Ellen SvedenbjörkMycket lätt 2 km (12)23:22+6:1913:44
6Axel LundbergInskolning 2 km (6)41:03+12:4325:39
6Karl PerssonH14 (8)1:17:32+46:2025:00
6Alva EngströmD16 (8)56:10+14:1715:36
6Björn SvanbergMedelsvår 3 km (22)55:14+14:1417:49
6Ida HolmaMycket lätt 2 km (12)23:57+6:5414:05
6Fredrik LundströmH45 (9)56:48+15:5015:21
6Sebastian FranssonH16 (6)1:34:33+1:02:0726:15
6Viktor JonssonH12 (9)25:06+6:1912:33
7Elsa GranlundMycket lätt 2 km (12)26:12+9:0915:24
7Maria MarkströmLätt 2,5 km (12)36:37+17:3318:18
7Linda LundbergMedelsvår 3 km (22)57:02+16:0218:23
7Erik HörnquistH12 (9)31:14+12:2715:37
7Lisa HörnquistD16 (8)1:09:06+27:1319:11
8Olov PerssonH12 (9)49:06+30:1924:33
8Thomas JohanssonH21 (10)1:17:08+26:4613:46
8Tommy EdeskärH45 (9)1:11:21+30:2319:17
8Björn SamuelssonH55 (8)1:27:24+51:2923:37
8Kristian AnderssonMycket lätt 2 km (12)28:59+11:5617:02
8Emilia LundholmD16 (8)1:13:02+31:0920:17
9Mikael HörnquistSvår 3 km (24)45:41+7:3616:18
9Wiliam LundholmMycket lätt 2 km (12)31:44+14:4118:40
10Ingrid PerssonMedelsvår 3 km (22)1:09:33+28:3322:26
11Malin Kronholm BergkvistMedelsvår 3 km (22)1:09:39+28:3922:28
11Thomas UtterströmSvår 3 km (24)46:13+8:0816:30
12Anna LindblomMedelsvår 3 km (22)1:10:24+29:2422:42
12Rasmus BergmanMycket lätt 2 km (12)33:29+16:2619:41
13Sofie Forsberg JohanssonMedelsvår 3 km (22)1:11:48+30:4823:09
15Freja SternerSvår 3 km (24)55:47+17:4219:55
16Anders RensgardSvår 3 km (24)56:58+18:5320:20
17Klas EdinSvår 3 km (24)58:24+20:1920:51
18Martin HasselströmSvår 3 km (24)58:28+20:2320:52
19Erika WinsaMedelsvår 3 km (22)1:27:34+46:3428:14
19Ulrika LarssonSvår 3 km (24)58:47+20:4220:59
20Emma EngströmSvår 3 km (24)59:05+21:0021:06
21Kristina SvedenbjörkSvår 3 km (24)59:16+21:1121:10
22Tobias AnttilaSvår 3 km (24)59:58+21:5321:25
23Zackarias SvedenbjörkSvår 3 km (24)1:07:26+29:2124:05
Cecilia LundD40 (4)ej godkänd
Björn KempeMedelsvår 3 km (22)ej godkänd
Anders RönnbäckSvår 3 km (24)ej godkänd
Ellinor BergmanD45 (3)utgått
Anders RuuthSvår 3 km (24)ej start
Aina Sterner RuuthMycket lätt 2 km (12)ej start
Bo Sterner RuuthMycket lätt 2 km (12)ej start
Isa Sterner RuuthMycket lätt 2 km (12)ej start
Ebba RönnbäckD14 (2)ej start
Elsy StålMycket lätt 2 km (12)ej start
Hanna SvanbergD20 (1)ej start
Tyra Levén EngströmInskolning 2 km (6)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser