Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Sprint
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 25 augusti 2011

D21

2 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna EnvallIK Hakarpspojkarna15:315:17
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna16:16+0:455:33
3Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna16:34+1:035:39
4Malin SandIK Hakarpspojkarna17:24+1:535:56
4Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna17:24+1:535:56
6Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna17:25+1:545:56
7Helena S SandahlIK Hakarpspojkarna20:40+5:097:03

H21

2 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarna13:554:44
2Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna14:17+0:224:52
3Peter TudénIK Hakarpspojkarna14:37+0:424:59
4Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna14:39+0:445:00
5Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna14:40+0:455:00
6Mikael AxelssonIK Hakarpspojkarna20:04+6:096:50

H20

2 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus RamströmIK Hakarpspojkarna16:415:41

H18

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna11:545:13

H16

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna14:576:33

D14

2 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna11:595:44
2Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna13:10+1:116:17
3Amanda RangertIK Hakarpspojkarna15:13+3:147:16
4Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna16:00+4:017:39
5Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarna18:49+6:509:00
6Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna22:12+10:1310:37
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

H14

2 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noa PruthIK Hakarpspojkarna14:226:52
2David GunnarssonIK Hakarpspojkarna17:06+2:448:10

D12

1 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna6:445:03
2Ella PalmIK Hakarpspojkarna8:23+1:396:18
3Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna8:40+1:566:30
Isa EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
Moa EdnerIK Hakarpspojkarnaej start

H12

1 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna5:554:26
2Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna8:38+2:436:29
3Leo PruthIK Hakarpspojkarna13:27+7:3210:06
Tim EdnerIK Hakarpspojkarnaej start
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

D10

1 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna9:357:12
2Julia RangertIK Hakarpspojkarna10:43+1:088:03
3Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna13:42+4:0710:18
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna20:55+11:2015:43

H10

1 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna9:397:15
2August HöglundIK Hakarpspojkarna12:01+2:229:02
3Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna12:38+2:599:29
4Mattias SonedtedtIK Hakarpspojkarna14:37+4:5810:59
5Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:56+5:1711:13
6Theodor NilssonIK Hakarpspojkarna16:18+6:3912:15
7Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna17:46+8:0713:21
8Olle och Frida KarlssonIK Hakarpspojkarna33:31+23:5225:12
Erik LindkvistIK Hakarpspojkarnaej start
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start

H40

2 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna14:194:53
2Matti EnvallIK Hakarpspojkarna15:52+1:335:24
3Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna16:05+1:465:29
4Martin FlodinIK Hakarpspojkarna16:35+2:165:39
5Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna17:06+2:475:50
6Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna18:21+4:026:15
7Magnus HakemanIK Hakarpspojkarna18:50+4:316:25
8Andreas Lindberg PruthIK Hakarpspojkarna19:03+4:446:30
9Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna20:57+6:387:09

H50

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna12:405:33
2Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna13:08+0:285:45

D55

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna16:458:00

H55

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindgrenIK Hakarpspojkarna13:185:50

D60

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna23:2111:10

H60

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar AnderssonIK Hakarpspojkarna14:226:52
2Klas BjörkIK Hakarpspojkarna15:11+0:497:15
3Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna16:01+1:397:39
4Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna16:43+2:217:59
5Göran ÖhlundIK Hakarpspojkarna19:11+4:499:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser