Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap KFUM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap KFUM
Arrangörsorganisation: KFUM Örebro OK
Datum: söndag 7 juni 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D45 | H45 | D55 | H55 | D65 | H65 | D75 | H75 | Insk | Motion5 | Motion6

D21

5 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma VictorinKFUM Örebro OK56:4110:20
2Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:06:04+9:2312:03

H21

7 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob ErikssonKFUM Örebro OK56:027:21
2Oskar ArleboKFUM Örebro OK59:06+3:047:45
3Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK1:10:33+14:319:16
Stefan AronssonKFUM Örebro OKutgått
Håkan CarlssonKFUM Örebro OKej start
Erik HarlénKFUM Örebro OKej start

H20

5 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William SeguraKFUM Örebro OK47:408:41
2Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:00:06+12:2610:58

D18

4 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LindgrenKFUM Örebro OK49:4311:08
2Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK52:24+2:4111:44
3Julia BergKFUM Örebro OK1:23:12+33:2918:39

H18

5 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus MalmKFUM Örebro OK57:0510:24
Albert GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd

D16

4 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Johanna BergKFUM Örebro OKutgått

H16

4 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KruseKFUM Örebro OK35:267:56
2Hugo ÖrnKFUM Örebro OK35:40+0:147:59
3Olle MalmKFUM Örebro OK47:53+12:2710:44

D14

3 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella KruseKFUM Örebro OK31:409:12
2Julia GustafssonKFUM Örebro OK33:53+2:139:50
3Frida SävenstrandKFUM Örebro OK37:12+5:3210:48
4Sanna KallinKFUM Örebro OK42:53+11:1312:27

H14

3 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ted NilssonKFUM Örebro OK27:147:55
2Alvin UlinKFUM Örebro OK37:10+9:5610:48
3Edvin HalldinKFUM Örebro OK38:40+11:2611:14
4Henning JanegrenKFUM Örebro OK39:35+12:2111:30
5Morris FredrikssonKFUM Örebro OK51:04+23:5014:50
6Max GustafssonKFUM Örebro OK52:05+24:5115:08
Viktor JonhedKFUM Örebro OKej start

D12

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK28:5411:09
2Alva NilssonKFUM Örebro OK46:00+17:0617:45

H12

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker MangnäsKFUM Örebro OK35:2313:39
2Arvid CarlesonKFUM Örebro OK46:05+10:4217:47

D10

1 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta CarlesonKFUM Örebro OK24:1912:43
2Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK48:35+24:1625:26

H10

1 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ture CarlssonKFUM Örebro OK22:0411:33
2Rasmus KruseKFUM Örebro OK22:10+0:0611:36
3Svante LiljaKFUM Örebro OK27:43+5:3914:30
4Viktor KallinKFUM Örebro OK49:55+27:5126:08

D35

4 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna NordströmKFUM Örebro OK49:2011:03
2Kristin JacobsonKFUM Örebro OK49:23+0:0311:04
3Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK53:15+3:5511:56
4Anna JanegrenKFUM Örebro OK1:21:47+32:2718:20
Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OKutgått
Jenny JohanssonKFUM Örebro OKej start
Åsa WesterbergKFUM Örebro OKej start

H35

5 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SedströmKFUM Örebro OK1:14:3413:36
2Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:22:00+7:2614:57
Lars JonhedKFUM Örebro OKej start

D45

3 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin HalldinKFUM Örebro OK39:1311:53
2Karin JohanssonKFUM Örebro OK45:40+6:2713:50
3Camilla KruseKFUM Örebro OK51:15+12:0215:31
4Anna GustafssonKFUM Örebro OK58:00+18:4717:34
5Ingela FredrikssonKFUM Örebro OK59:56+20:4318:09

H45

4 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik GrothKFUM Örebro OK31:547:09
2Pontus HalldinKFUM Örebro OK35:49+3:558:01
3Albin ArleboKFUM Örebro OK37:45+5:518:27
4Mats GustafssonKFUM Örebro OK38:04+6:108:32
5Jakob BergKFUM Örebro OK53:14+21:2011:56
6Henrik GustafssonKFUM Örebro OK54:51+22:5712:17
7Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:17:21+45:2717:20
Robert KruseKFUM Örebro OKej start

H55

4 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ErikssonKFUM Örebro OK49:3311:06
2Björn LindgrenKFUM Örebro OK55:52+6:1912:31
Lars SkymbergKFUM Örebro OKej godkänd

D65

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lillvor NordströmKFUM Örebro OK52:1623:26

H65

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK45:4213:50
Leif JohanssonKFUM Örebro OKej start

D75

2 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK43:5419:41
2Birgitta JohanssonKristinehamns OK44:19+0:2519:52
Birgitta ArleboKFUM Örebro OKej godkänd

H75

2 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK33:5615:13
2Ingemar WidénKFUM Örebro OK37:51+3:5516:58
3Tommy HaglundKFUM Örebro OK50:31+16:3522:39

Inskolning

1 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Casper AlenstadKFUM Örebro OKfullföljt
Erik ArleboKFUM Örebro OKfullföljt
Olivia ArleboKFUM Örebro OKfullföljt
Selma CarlesonKFUM Örebro OKfullföljt
Lucas HalvarssonKFUM Örebro OKfullföljt
Edith JanegrenOK Tisarenfullföljt
Olle JanegrenOK Tisarenfullföljt
Emil Sedström CuibeKFUM Örebro OKej start
Teo VictorinKFUM Örebro OKej start

Motion5

3 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils SkymbergKFUM Örebro OK35:2810:18
2Andreas JanegrenOK Tisaren36:05+0:3710:29
3Helena SävenstrandKFUM Örebro OK39:30+4:0211:28
4Eva LindgrenKFUM Örebro OK45:19+9:5113:10
5Jonas ÖrnKFUM Örebro OK45:40+10:1213:16
6Rebecka LiljaKFUM Örebro OK46:37+11:0913:33
7Elin CarlssonKFUM Örebro OK49:41+14:1314:26
8Maria MagnussonKFUM Örebro OK51:05+15:3714:50
9Ann-Sofi HägeråsKFUM Örebro OK52:14+16:4615:11
Stina JohanssonKFUM Örebro OKej godkänd
Malin KlaseniusKFUM Örebro OKej start
Olof NilssonKFUM Örebro OKej start

Motion6

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Runo JohanssonKristinehamns OK34:4513:25
2Martin FagerlundKFUM Örebro OK57:00+22:1522:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser