Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Parkklöver

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Parkklöver
Arrangörsorganisation: OK Tylöskog
Datum: torsdag 18 augusti 2011

D16

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine HöögHagaby GOIF16:117:42
2Elsa SaikoffAlmby IK22:29+6:1810:42
3Linn LundqvistAlmby IK23:40+7:2911:16
Hanna WedinAlmby IKej start

H16

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan KarlssonOK Tylöskog12:475:19
2Harald LarssonHagaby GOIF14:41+1:546:07
3Carl ValjusHagaby GOIF17:00+4:137:05
4Arvid LöfvenhamnOK Letstigen19:33+6:468:08

D14

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria GustafssonHagaby GOIF14:168:23
2Felicia GustafssonOK Tylöskog15:06+0:508:52
3Lisa JohanssonOK Tisaren19:27+5:1111:26
4Julia JärlebarkOK Tylöskog22:54+8:3813:28

H14

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per KarlssonOK Tylöskog13:046:13
2Jakob FranssonOK Milan15:18+2:147:17
3Martin SärnbrinkOK Tisaren17:39+4:358:24
4John NilssonÖstra Almby FK18:30+5:268:48
5Lukas LöfvenhamnOK Letstigen18:53+5:498:59
6Johannes ÄngHagaby GOIF21:02+7:5810:00
7Hannes WegeliusHagaby GOIF21:46+8:4210:21
8Kasper GustavssonOK Tylöskog26:14+13:1012:29
9Adam KuttiHagaby GOIF28:33+15:2913:35
Jimmy HammerOK Tylöskogej godkänd
Vincent VestergårdÖstra Almby FKej start

D12

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HallménOK Tisaren12:057:06
2Johanna SärnbrinkOK Tisaren14:19+2:148:25
3Elin SchagerströmGarphyttans IF14:40+2:358:37
4Joline GustafssonOK Tylöskog16:00+3:559:24
5Linnéa BodinAlmby IK16:26+4:219:40
6Regina GustavssonOK Tylöskog27:48+15:4316:21
Sandra VestergårdÖstra Almby FKej start

H12

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonHagaby GOIF12:437:28
2Emil AlpbergAlmby IK13:10+0:277:44
3Eric ValjusHagaby GOIF13:26+0:437:54
4Axel StridKFUM Örebro OK13:41+0:588:02
5Erik VidlundKFUM Örebro OK19:50+7:0711:40
6Sebastian NilssonÖstra Almby FK20:41+7:5812:10
Anton PalmérÖstra Almby FKej start
Edvin ErikssonHagaby GOIFej start
Josef WennblomHagaby GOIFej start

D10

1 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa ArleboKFUM Örebro OK11:228:07
2Sofie FranzénAlmby IK17:37+6:1512:35

H10

1 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AlpbergAlmby IK10:037:10
2Jacob VidlundKFUM Örebro OK14:28+4:2510:20
3Gustav NilssonÖstra Almby FK16:08+6:0511:31
4Linus MalmKFUM Örebro OK17:55+7:5212:47
5Johannes GreenAlmby IK22:07+12:0415:47
6Markus KlaseniusKFUM Örebro OK22:12+12:0915:51
Simon MöllerAlmby IKej start
Adam BlomHagaby GOIFej start

Inskolning

800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Oscar HolmgrenOK Tylöskogfullföljt
Lisa FridHagaby GOIFej godkänd

U1

800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav AskrothKFUM Örebro OK8:2210:27
2Elsa VidlundKFUM Örebro OK10:17+1:5512:51
3Sofia GreenAlmby IK10:32+2:1013:10
4William HolmgrenOK Tylöskog12:58+4:3616:12
5Erik BjörkOK Tylöskog12:59+4:3716:13
6Isac BäckmanOK Tylöskog14:05+5:4317:36
7William AlbinAskersunds OK14:45+6:2318:26

U2

1 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa HallménOK Tisaren11:458:23
2Nils SchagerströmGarphyttans IF12:32+0:478:57
3Isac TörnkvistAskersunds OK15:15+3:3010:53
4Henrik FranzénAlmby IK17:03+5:1812:10
5Lukas ThörnAlmby IK20:30+8:4514:38
6Filip NylundAskersunds OK20:31+8:4614:39
7Sofie BodinAlmby IK20:42+8:5714:47
8Julia BergKFUM Örebro OK22:14+10:2915:52
9Victor ValjusHagaby GOIF23:28+11:4316:45
10Hanna LindnerAlmby IK26:17+14:3218:46
11Irma OlssonAskersunds OK28:44+16:5920:31
Fredrik WredingAskersunds OKej godkänd
Oskar KarlssonAskersunds OKej start
David KuttiHagaby GOIFej start
Filip NordlanderAskersunds OKej start
Vilgot WennblomHagaby GOIFej start

U3

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LandbergAskersunds OK22:2113:08
2Pelle FridHagaby GOIF30:30+8:0917:56

Öppen 10

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn AlpbergAlmby IK15:126:20
2Urban SärnbrinkOK Tisaren19:30+4:188:07
3Matthias KlaseniusKFUM Örebro OK21:43+6:319:02
4Fredrik MalmKFUM Örebro OK23:01+7:499:35
5Maria AskrothKFUM Örebro OK23:06+7:549:37
6Tommy HaglundKFUM Örebro OK32:44+17:3213:38
Ebba SaikoffAlmby IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser