Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mölndal Outdoors hösttävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mölndal Outdoors hösttävling
Arrangörsorganisation: Mölndal Outdoor IF
Datum: lördag 1 oktober 2011

Öppen motion 2

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1 Anna LövgärdOK Alehof31:10
2 Lotta AnsbölFK Friskus-Varberg38:30+7:20
3 Sylvia Värm-48:29+17:19
4 Tilda ErixonIFK Göteborg56:54+25:44
Carl ErixonIFK Göteborgej start

Öppen motion 3

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1 Malin Albrektsson-23:55
2Robert BengtssonFjärås AIK27:17+3:22
3Karin KullmanOK Alehof28:07+4:12
4 Anna Larsson-29:44+5:49
5 Jonas LarssonDegerfors OK33:07+9:12
6Ola Gustafsson-35:06+11:11
7 Fritjof AnderssonOK Landehof35:13+11:18
8 Tove PerssonMölndal Outdoor35:49+11:54
9 Madelene StigsonMölndal Outdoor35:51+11:56
9 Annie OlssonMölndal Outdoor35:51+11:56
11Kristina NarbroTolered-Utby Ol-klubb39:24+15:29
12 Ottilia AnderssonOK Landehof58:10+34:15
13 Axel Skårman-1:07:19+43:24

Öppen motion 6

27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1 Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK48:46
2Fabienne WengerGöteborg-Majorna OK52:18+3:32
3 Ingela RoosGMOK57:03+8:17
4 Hanna ÅbergOK Landehof57:05+8:19
5 Teddy AnderssonOK Landehof57:21+8:35
6 Veronica AdolfssonAnderstorps OK1:00:38+11:52
7 Johan BengtssonGöteborg-Majorna OK1:03:10+14:24
8 Malin SundbomOK Hammaren1:03:37+14:51
9 Håkan SamorSävedalens AIK1:04:45+15:59
10 Fredrik PerssonFK Åsen1:05:15+16:29
11 Andrea WalleniusErikssonGöteborg-Majorna OK1:05:49+17:03
12 Filip SverlingerTolered-Utby Ol-klubb1:10:24+21:38
13Jukka RankanenSjövalla FK1:11:02+22:16
14 Torbjörn SverlingerTolered-Utby Ol-klubb1:18:30+29:44
15 Rudolf BrogrenKungälvs Orienteringsklubb1:21:38+32:52
16 Helena Lindberg-1:21:40+32:54
17 Birgitta DahlströmKungälvs Orienteringsklubb1:26:29+37:43
18 Claes-Göran NorlinKungälvs Orienteringsklubb1:26:32+37:46
19 Carl Gustafsson-1:28:20+39:34
20 Sanna Jonsson-1:28:45+39:59
21Porath Jan-ErikTolered-Utby Ol-klubb1:32:53+44:07
22 Molly StreijffertGMOK1:38:53+50:07
23Emelie Jonsson-1:44:05+55:19
24Camilla TjellströmLerums SOK1:44:26+55:40
25 Josefine Hedegaard Broch-2:02:59+1:14:13
26 Emma AxelssonGöteborg-Majorna OK6:34:13+5:45:27
Mats Gruvefeldt Gruvefeldt-diskvalificerad
Anders Källsvik-ej start
Fredrik BoustedtGöteborg-Majorna OKej start
Magnus ErixonIFK Göteborgej start

Öppen 10

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1 Stefan RoosGöteborg-Majorna OK56:43
2 Rickard AndreassonIFK Göteborg1:06:07+9:24
3 Patrik AnderssonHylte OK1:08:16+11:33
4 Markus Käll-1:08:27+11:44
Peter Engman-ej start

MTB-O Lång

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1 Martin ClaessonIFK Göteborg1:02:36
2 Emil BacklundGMOK1:04:47+2:11
3 Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb1:31:51+29:15
4 Vidar ErikssonIF Marin Väst1:33:42+31:06
5 Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb1:39:32+36:56
6 Karl-Erik AssarsonRydboholms SK1:41:19+38:43
7 Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb1:53:02+50:26
8 Caroline NäslundOK Landehof2:26:35+1:23:59
9 Fredrik AnderssonCykelgubbar2:57:18+1:54:42
10 Erik BladhMölndal CK -2:57:22+1:54:46
Joakim ÅkessonOK Landehofej start

MTB-O Kort

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1 Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb31:51
2Björn AnderssonFrölunda OL32:17+0:26
3 Elias LjungkvistTolered-Utby Ol-klubb37:41+5:50
4 Gösta ClaessonRydboholms SK38:53+7:02
5Oscar RenbergSävedalens AIK40:07+8:16

Öppen 11

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1 Fredrik WeihardSävedalens AIK1:13:35
2 Mattias LjungkvistTolered-Utby Ol-klubb1:50:07+36:32
3Martin JosefssonOK Vivill1:52:34+38:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser