Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Malmö Parkorientering etapp 1 Bulltofta Öst

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Malmö Parkorientering etapp 1 Bulltofta Öst
Arrangörsorganisation: Malmö OK
Datum: tisdag 23 juni 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20

D21

3 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn LindblomMalmö OK25:507:35
2Dahlstedt EmmaMalmö OK26:18+0:287:44
3Sara JonassonCentrum OK26:52+1:027:54
4Sara BengtssonMalmö OK26:59+1:097:56
5Ann-Louise JohanssonMalmö OK27:14+1:248:00
6Hanna Kryh ÖbergMalmö OK27:21+1:318:02
7Malin MalmbergMalmö OK29:29+3:398:40
8Lotta MagnussonMalmö OK29:41+3:518:43
9Sofie HavängMalmö OK30:35+4:458:59
10Ida Danielson De AlmeidaMalmö OK31:56+6:069:23
11Anna SöderströmMalmö OK32:40+6:509:36
12Carina JönssonMalmö OK36:02+10:1210:35
13Hannah StridMalmö OK36:16+10:2610:40
14Anneli LönnebackeMalmö OK39:02+13:1211:28
15Anna-Karin GustavssonMalmö OK41:06+15:1612:05
16Lena PerssonMalmö OK43:19+17:2912:44
17Annika ØstbyMalmö OK45:48+19:5813:28
18Marie LarsenMalmö OK47:47+21:5714:03
19Britt BülowMalmö OK49:08+23:1814:27
20Margareta EdbergMalmö OK50:14+24:2414:46
21Kerstin NilssonMalmö OK54:13+28:2315:56
22Veronica BladhMalmö OK55:25+29:3516:17
23Maria CederquistMalmö OK1:00:18+34:2817:44
24Gunnel NilssonMalmö OK1:22:48+56:5824:21
Jenny LindblomMalmö OKej godkänd
Annika JohanssonMalmö OKej start

H21

3 400 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle WinrothMalmö OK17:485:14
2Staffan AhltinMalmö OK19:24+1:365:42
3Emanuel StridMalmö OK19:46+1:585:48
4Henrik LindblomMalmö OK20:22+2:345:59
5Björn NorrlidenMalmö OK20:57+3:096:09
6Ted GustavssonMalmö OK20:59+3:116:10
7Kajsajuntti LinusMalmö OK21:03+3:156:11
8Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK22:27+4:396:36
9August SandgrenMalmö OK22:38+4:506:39
10Bengt-Arne ClaessonMalmö OK25:06+7:187:22
11Jonas OlssonMalmö OK25:49+8:017:35
12Magnus JonassonMalmö OK27:10+9:227:59
13Pär RingströmMalmö OK27:31+9:438:05
14Håkan NilssonMalmö OK28:10+10:228:17
15Greger LindeMalmö OK28:13+10:258:17
16Anders NilssonMalmö OK29:21+11:338:37
17Peter EkströmMalmö OK29:53+12:058:47
18Jesper PerssonMalmö OK30:16+12:288:54
19Jan JönssonMalmö OK30:22+12:348:55 Ladda ner rutt i gpx-format
20Mikael SöderströmMalmö OK31:00+13:129:07
21Tobias RöösMalmö OK31:53+14:059:22
22Stein ØstbyMalmö OK32:09+14:219:27
23Bengt MartinssonMalmö OK32:33+14:459:34
24Mats HåkanssonMalmö OK33:17+15:299:47
25Johan CederquistMalmö OK33:50+16:029:57
26Torbjörn DavidssonMalmö OK34:42+16:5410:12
27Kaare HanssonMalmö OK36:38+18:5010:46
28Alexander StridMalmö OK37:22+19:3410:59
29Kjell VestlundMalmö OK38:54+21:0611:26
30Jörgen WellstenMalmö OK39:01+21:1311:28
31Roland DahlmanMalmö OK39:25+21:3711:35
32Eriksson AtliMalmö OK42:48+25:0012:35
33Håkan BrostMalmö OK44:00+26:1212:56
34Viggo GranqvistMalmö OK45:59+28:1113:31
35Michael AnderbergMalmö OK48:20+30:3214:12
36Bo BülowMalmö OK51:44+33:5615:12
37Andreas JentschMalmö OK58:56+41:0817:20
38Bertil KollénMalmö OK1:02:22+44:3418:20
39Lennart NilssonMalmö OK1:23:23+1:05:3524:31
Ingemar TuressonMalmö OKej godkänd
Noah GranqvistKamrat och IF KIFej godkänd
Arne GustafssonMalmö OKej start
Dan LindMalmö OKej start
Oskar NordmarkCentrum OKej start

D20

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia AnderbergMalmö OK48:2314:13
2Majken JentschMalmö OK59:07+10:4417:23
3Emilia CederquistMalmö OK1:02:26+14:0318:21
Daphne WennblomMalmö OKej start

H20

3 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leander WennblomMalmö OK27:498:10
2Filip PerssonMalmö OK30:26+2:378:57
3Aron De AlmeidaMalmö OK31:27+3:389:15
4Ove ErikssonMalmö OK42:48+14:5912:35
5Teeodor AnderbergMalmö OK48:25+20:3614:14
6Carl CederqvistMalmö OK1:02:25+34:3618:21
Arvid Kryh ÖbergMalmö OKej godkänd
Kryh Öberg AxelMalmö OKej godkänd
Rex Röös HattiMalmö OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser