Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Malmö Parkorientering etapp 1 Bulltofta Öst

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Malmö Parkorientering etapp 1 Bulltofta Öst
Arrangörsorganisation: Malmö OK
Datum: tisdag 23 juni 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20

Malmö OK

75 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sofia AnderbergD20 (3)48:2314:13
1Olle WinrothH21 (41)17:485:14
1Linn LindblomD21 (25)25:507:35
1Leander WennblomH20 (8)27:498:10
2Majken JentschD20 (3)59:07+10:4417:23
2Staffan AhltinH21 (41)19:24+1:365:42
2Dahlstedt EmmaD21 (25)26:18+0:287:44
2Filip PerssonH20 (8)30:26+2:378:57
3Emanuel StridH21 (41)19:46+1:585:48
3Emilia CederquistD20 (3)1:02:26+14:0318:21
3Aron De AlmeidaH20 (8)31:27+3:389:15
4Henrik LindblomH21 (41)20:22+2:345:59
4Sara BengtssonD21 (25)26:59+1:097:56
4Ove ErikssonH20 (8)42:48+14:5912:35
5Teeodor AnderbergH20 (8)48:25+20:3614:14
5Björn NorrlidenH21 (41)20:57+3:096:09
5Ann-Louise JohanssonD21 (25)27:14+1:248:00
6Hanna Kryh ÖbergD21 (25)27:21+1:318:02
6Carl CederqvistH20 (8)1:02:25+34:3618:21
6Ted GustavssonH21 (41)20:59+3:116:10
7Malin MalmbergD21 (25)29:29+3:398:40
7Kajsajuntti LinusH21 (41)21:03+3:156:11
8Fredrik Kryh ÖbergH21 (41)22:27+4:396:36
8Lotta MagnussonD21 (25)29:41+3:518:43
9August SandgrenH21 (41)22:38+4:506:39
9Sofie HavängD21 (25)30:35+4:458:59
10Bengt-Arne ClaessonH21 (41)25:06+7:187:22
10Ida Danielson De AlmeidaD21 (25)31:56+6:069:23
11Anna SöderströmD21 (25)32:40+6:509:36
11Jonas OlssonH21 (41)25:49+8:017:35
12Carina JönssonD21 (25)36:02+10:1210:35
12Magnus JonassonH21 (41)27:10+9:227:59
13Hannah StridD21 (25)36:16+10:2610:40
13Pär RingströmH21 (41)27:31+9:438:05
14Anneli LönnebackeD21 (25)39:02+13:1211:28
14Håkan NilssonH21 (41)28:10+10:228:17
15Anna-Karin GustavssonD21 (25)41:06+15:1612:05
15Greger LindeH21 (41)28:13+10:258:17
16Lena PerssonD21 (25)43:19+17:2912:44
16Anders NilssonH21 (41)29:21+11:338:37
17Peter EkströmH21 (41)29:53+12:058:47
17Annika ØstbyD21 (25)45:48+19:5813:28
18Marie LarsenD21 (25)47:47+21:5714:03
18Jesper PerssonH21 (41)30:16+12:288:54
19Britt BülowD21 (25)49:08+23:1814:27
19Jan JönssonH21 (41)30:22+12:348:55Ladda ner rutt i gpx-format
20Margareta EdbergD21 (25)50:14+24:2414:46
20Mikael SöderströmH21 (41)31:00+13:129:07
21Tobias RöösH21 (41)31:53+14:059:22
21Kerstin NilssonD21 (25)54:13+28:2315:56
22Veronica BladhD21 (25)55:25+29:3516:17
22Stein ØstbyH21 (41)32:09+14:219:27
23Maria CederquistD21 (25)1:00:18+34:2817:44
23Bengt MartinssonH21 (41)32:33+14:459:34
24Gunnel NilssonD21 (25)1:22:48+56:5824:21
24Mats HåkanssonH21 (41)33:17+15:299:47
25Johan CederquistH21 (41)33:50+16:029:57
26Torbjörn DavidssonH21 (41)34:42+16:5410:12
27Kaare HanssonH21 (41)36:38+18:5010:46
28Alexander StridH21 (41)37:22+19:3410:59
29Kjell VestlundH21 (41)38:54+21:0611:26
30Jörgen WellstenH21 (41)39:01+21:1311:28
31Roland DahlmanH21 (41)39:25+21:3711:35
32Eriksson AtliH21 (41)42:48+25:0012:35
33Håkan BrostH21 (41)44:00+26:1212:56
34Viggo GranqvistH21 (41)45:59+28:1113:31
35Michael AnderbergH21 (41)48:20+30:3214:12
36Bo BülowH21 (41)51:44+33:5615:12
37Andreas JentschH21 (41)58:56+41:0817:20
38Bertil KollénH21 (41)1:02:22+44:3418:20
39Lennart NilssonH21 (41)1:23:23+1:05:3524:31
Ingemar TuressonH21 (41)ej godkänd
Arvid Kryh ÖbergH20 (8)ej godkänd
Axel Kryh ÖbergH20 (8)ej godkänd
Jenny LindblomD21 (25)ej godkänd
Arne GustafssonH21 (41)ej start
Annika JohanssonD21 (25)ej start
Dan LindH21 (41)ej start
Daphne WennblomD20 (3)ej start
Rex Röös HattiH20 (8)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr