Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Malmö Parkorientering etapp 3 Oxievångsbadet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Malmö Parkorientering etapp 3 Oxievångsbadet
Arrangörsorganisation: Malmö OK
Datum: tisdag 7 juli 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20

D21

3 520 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes LindblomMalmö OK20:455:53
2Linn LindblomMalmö OK24:10+3:256:51
3Sara BengtssonMalmö OK24:43+3:587:01
4Nuray GünerMalmö OK27:36+6:517:50
5Malin MalmbergMalmö OK27:42+6:577:52
6Hanna Kryh ÖbergMalmö OK27:47+7:027:53
7Anna SöderströmMalmö OK30:02+9:178:31
8Sofie HavängMalmö OK30:07+9:228:33
9Ann-Louise JohanssonMalmö OK30:09+9:248:33
10Hannah StridMalmö OK32:57+12:129:21
11Carina JönssonMalmö OK33:43+12:589:34
12Frida MalmbergMalmö OK35:25+14:4010:03
13Annika ØstbyMalmö OK36:35+15:5010:23
14Anna-Karin GustavssonMalmö OK38:14+17:2910:51
15Berit SchannongMalmö OK39:51+19:0611:19
16Kerstin NilssonMalmö OK49:48+29:0314:08
17Veronica BladhMalmö OK56:47+36:0216:07
Emelie HöögMalmö OKej godkänd
Gunnel NilssonMalmö OKej godkänd
Maria CederquistMalmö OKej godkänd
Jenny LindblomMalmö OKej godkänd

H21

3 520 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan GunnarssonMalmö OK16:384:43
2Olle WinrothOK Löftan17:09+0:314:52
3Emanuel StridMalmö OK20:19+3:415:46
4August SandgrenMalmö OK21:15+4:376:02
5Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK21:59+5:216:14
6Henrik LindblomMalmö OK22:06+5:286:16
7Jonathan SchurmannMalmö OK22:32+5:546:24
8Andreas ClaessonMalmö OK24:39+8:017:00
9Jonas OlssonMalmö OK25:01+8:237:06
10Bengt-Arne ClaessonMalmö OK25:27+8:497:13
11Magnus JonassonMalmö OK25:31+8:537:14
12Mikael SöderströmMalmö OK26:35+9:577:33
13Pär RingströmMalmö OK26:52+10:147:37
14Håkan NilssonMalmö OK28:38+12:008:08
15Torbjörn DavidssonMalmö OK29:35+12:578:24
16Johan CederquistMalmö OK29:50+13:128:28
17Jan JönssonMalmö OK30:22+13:448:37
18Anders NilssonMalmö OK31:39+15:018:59
19Mats HåkanssonMalmö OK32:00+15:229:05
20Stein ØstbyMalmö OK32:50+16:129:19
21Kaare HanssonMalmö OK39:15+22:3711:09
22Benny JohanssonMalmö OK39:29+22:5111:13
23Gert OlssonMalmö OK1:01:52+45:1417:34
24Håkan BrostMalmö OK1:05:29+48:5118:36
Ingemar TuressonMalmö OKej godkänd
Lennart NilssonMalmö OKej godkänd
Hannah LarsenMalmö OKej start
Dan LindMalmö OKåterbud

D20

3 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia CederquistMalmö OK38:1210:51

H20

3 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leander WennblomMalmö OK30:578:47
2Lucas MårtensenMalmö OK45:56+14:5913:02
Carl CederquistMalmö OKej godkänd
Axel Kryh ÖbergMalmö OKej godkänd
Arvid Kryh ÖbergMalmö OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser