Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Jakobsbergskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Jakobsbergskogen
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 11 augusti 2011

Bana 1

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton UllerKils OK13:467:14
2David KindlundOkTyr17:16+3:309:05
3Hanna IngstorpKils OK19:02+5:1610:01
4Cornelia KindlundOK Tyr25:57+12:1113:39
5Alexander ValbergLinköpings OK27:23+13:3714:24
6Hilda KindlundOK Tyr31:33+17:4716:36
7Malva RåådOkTyr36:17+22:3119:05

Bana 2

2 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Lars JärnerStamford21:46+21:467:30
3Pernilla HolstStamford23:24+23:248:04
3Michael HjerpeStamford23:24+23:248:04
5Jonatan UllerKils OK23:32+23:328:06
6Veronica HjelmOK Älgen24:13+24:138:21
7Annette HalvorsenOK Milan24:20+24:208:23
8anna zetterlundKarlstad24:46+24:468:32
9Christer BjörkmanKarlstad24:58+24:588:36
10Per KrogKarlstad25:59+25:598:57
11Barbro ZeterlingOK Tyr26:34+26:349:09
12Eva NordbladKroppa IF27:14+27:149:23
13Eva TrangiusOK Tyr30:49+30:4910:37
14Marie ZetterlingOkTyr31:26+31:2610:50
15johanna modinOK Tyr33:38+33:3811:35
Anders ThoresonOK Tyrfullföljt
Sven WallinKarlstadej godkänd
Kärstin YvedeKarlstadej godkänd

Bana 3

4 300 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My WestlundOkTyr27:076:18
2Olof ÖströmOK Tyr29:41+2:346:54
3Anna ForsgrenOK Tyr30:17+3:107:02
4Maria BrodinOK Tyr30:34+3:277:06
5Mattias ModinOK Tyr31:44+4:377:22
6Märta Ransjö-ZanderOK Tyr32:35+5:287:34
7Elisabet ÖströmOK Tyr33:16+6:097:44
8Johanna KindlundOK Tyr33:23+6:167:45
9Stefan GunnarssonKristinehamns OK33:32+6:257:47
10Lina RööhsSkattkärrs IF33:35+6:287:48
11Johan HenrikssonKarlstad34:13+7:067:57
12marie alfredssonOK Tyr34:23+7:167:59
13Mats KensbyOK Tyr34:44+7:378:04
14Lina JörnhagenOK Silva35:24+8:178:13
15Magnus KarlssonKarlstad35:26+8:198:14
16Linda GustafssonOK Tyr36:14+9:078:25
17Ida HyvönenSkattkärrs IF36:34+9:278:30
18Anna BrodinOK Tyr36:46+9:398:33
19Bengt StarkOK Milan37:10+10:038:38
20Catharina HögqvistOK Tyr37:23+10:168:41
21Kjell JohanssonSkattkärrs IF37:40+10:338:45
22Elin Ransjö-ZanderOK Tyr37:42+10:358:46
23Erik HögqvistOK Tyr37:47+10:408:47
24Lars MellqvistVästvärmlands OK37:49+10:428:47
25Alfred HagbergOK Tyr38:01+10:548:50
26Lars-B LarssonOK Tyr38:25+11:188:56
27Bernt-Åke LarssonOK Tyr38:43+11:369:00
28Elisabeth EdvardssonOK Tyr39:25+12:189:10
29Robert HellgrenNorbergs OK39:53+12:469:16
30Anna NordströmKils OK39:56+12:499:17
31Patrik JohanssonKarlstad40:08+13:019:20
32Christer HallFriska Karlstad40:25+13:189:23
33Karin MoodOK Tyr40:26+13:199:24
34Olof ÅslundHammarö40:28+13:219:24
35Ylva EkbergSkattkärrs IF40:50+13:439:29
36Mikael SkalstadLustens OK41:13+14:069:35
37Monika WikströmOK Tyr41:56+14:499:45
38Joakim TuresonKarlstad41:58+14:519:45
39Björn NilssonRånäs OK42:22+15:159:51
40Lotta RåbergOK Tyr42:57+15:509:59
41Sandra MagnussonKarlstad43:00+15:5310:00
41Samel JohanssonGrava SK43:00+15:5310:00
43Torbjörn ClaessonKarlstad43:06+15:5910:01
44Ewa MattssonOK Tyr43:10+16:0310:02
45Charlotte JohanssonSkattkärrs IF44:31+17:2410:21
46Daniel RåådOkTyr45:10+18:0310:30
47Rudi OlvenmyrOK Tyr45:20+18:1310:32
48Torbjörn JohanssonOK Älgen46:23+19:1610:47
49Jesper WikbergKarlstad paddlarklubb47:11+20:0410:58
50Josefin SchyllanderSkattkärrs IF47:19+20:1211:00
51Charlotte SkoglundKils OK47:26+20:1911:01
52Ida HedinKils OK48:05+20:5811:10
53David MellqvistKarlstad48:50+21:4311:21
54Peter SundströmOK Älgen48:55+21:4811:22
55Marcus BeckliusOK Tyr49:00+21:5311:23
56Aymon MatthewsKarlstad52:10+25:0312:07
57Pål KarlssonKarlstad52:11+25:0412:08
58Karin CreutzerOK Tyr53:19+26:1212:23
59My HagstålOkTyr54:28+27:2112:40
60Marcus FällessonKarlstad55:04+27:5712:48
61Stig VahlbergHärnösands OK56:37+29:3013:10
62Mona NordinKlubblös1:04:45+37:3815:03
63Leif SahlinOK Tyr2:42:59+2:15:5237:54
Jan-Olov LöfvenholmSkattkärrs IFej godkänd
Gunnar OlssonOK Fryksdalenej godkänd
Markus FellessonKlubblösej godkänd
Anders WeinestedtOK Tyrej godkänd
Ingrid KensbyOK Tyrej godkänd
Ann HyvenenSkattkärrs IFej godkänd

Bana 4

5 600 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan WikströmOK Tyr31:555:41
2Rolf WikströmOK Tyr34:33+2:386:10
3Emil WikströmOK Tyr34:37+2:426:10
4Per-Erik AdrianKarlstad Multisport34:54+2:596:13
5Anders LindbergOK Tyr34:57+3:026:14
6Jens ÖströmOK Tyr35:35+3:406:21
7Lars NordströmKils OK35:41+3:466:22
8Tobias BeckiusOK Tyr36:02+4:076:26
9Per HögqvistOkTyr36:49+4:546:34
10Richard HellströmOkTyr36:59+5:046:36
11Jonas BergenfurOK Älgen37:12+5:176:38
12Pär NymanOK Tyr37:18+5:236:39
13Sofia HolmgårdKils OK38:36+6:416:53
14Jens BeironSkattkärrs IF38:58+7:036:57
15Johan GustafssonOK Tyr39:26+7:317:02
16Mats WesterbergOK Tyr40:23+8:287:12
17Andreas UllerKils OK41:38+9:437:26
18Jonas UllerKils OK41:47+9:527:27
19Håkan AhlqvistOK Tyr41:52+9:577:28
20Mikael LarssonSkutskärs OK42:31+10:367:35
21Örjan BeckiusOK Tyr43:16+11:217:43
22Mathias SwartzOK Tyr43:20+11:257:44
23Magnus KällmingOK Tyr44:23+12:287:55
24Börje RåbergOK Tyr48:24+16:298:38
25Leif SandahlOK Tyr53:14+21:199:30
26Mikael HedinKils OK1:03:57+32:0211:25
27Bengt JohanssonOK Tyr1:04:15+32:2011:28
Leif HelgmanOK Tyrej godkänd
Ulf SkoglundKils OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser