Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsmästerskap natt, SV kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsmästerskap natt, SV kretsen
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: torsdag 22 oktober 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D35 | H35 | D45 | H45 | D55 | H55 | D65 | H65 | D75 | H75 | Mycket lätt | Lätt | Medelsvår | Svår 5 km

D21

8 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie EklöfLunds OK1:19:519:50
2Elin HugossonLunds OK1:22:26+2:3510:09
3Åsa EricssonLunds OK1:42:07+22:1612:34
Selma LarssonLunds OKutgått

H21

9 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SchultzLunds OK1:25:168:36
2Per AspegrenOK Kontinent1:26:31+1:158:43
3Anders EricssonLunds OK1:53:18+28:0211:25
4Daniel LindbergEslövs FK1:58:41+33:2511:58

H20

7 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred AhltinMalmö OK59:518:21
2Pontus ThuressonSkåneslättens OL1:15:23+15:3210:31

D16

5 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid HjelmLunds OK59:2811:49

D14

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eja GustafssonLunds OK39:549:58
2Evelina LindsjöLunds OK51:02+11:0812:45

H14

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Atle KulstadSkåneslättens OL31:067:46
2Alfred OlssonLunds OK33:28+2:228:22

D12

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe HartmanLunds OK33:0311:55

H12

2 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak GustafssonLunds OK19:026:52
2Valter SanderSkåneslättens OL29:35+10:3310:40
3Arvid OlssonOK Kontinent31:04+12:0211:12
4Isak RipaMalmö OK32:10+13:0811:36
5Karl SörvikLunds OK32:42+13:4011:48
6Vilgot HjelmLunds OK39:18+20:1614:11
Truls ForsmanOK Kontinentutgått

D35

5 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Matsdotter AhlgrenLunds OK59:2210:42
2Sara JonassonCentrum OK1:04:32+5:1011:38
3Lina HidåsOK Kontinent1:05:08+5:4611:45

H35

8 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SanderSkåneslättens OL1:08:398:27
2David LarssonLunds OK1:19:29+10:509:47
3Mikael NilssonLunds OK1:27:16+18:3710:44
4Ted GustavssonMalmö OK1:28:23+19:4410:53
5Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK1:40:50+32:1112:25

D45

4 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK40:118:35
2Kajsa BenattiSkåneslättens OL42:19+2:089:02
3Anna LjungqvistLunds OK44:03+3:529:24
4Pia OlssonSkåneslättens OL44:36+4:259:31
5Malin MalmbergMalmö OK47:41+7:3010:11
6Anne UddEslövs FK52:39+12:2811:15
7Maureen Olsson LoLunds OK1:05:03+24:5213:53
8Karin JägrydSkåneslättens OL1:20:29+40:1817:11
Marika HusbySkåneslättens OLutgått

H45

6 430 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus GustavssonLunds OK47:587:27
2Staffan AhltinMalmö OK50:47+2:497:53
3Marcus HenningssonLunds OK54:35+6:378:29
4Tomas VensrydEslövs FK54:43+6:458:30
5Anders JägrydSkåneslättens OL56:47+8:498:49
6Magnus ThuressonSkåneslättens OL1:00:39+12:419:25
7Fredrik NystedtSkåneslättens OL1:01:33+13:359:34
8Magnus WallenborgLunds OK1:02:09+14:119:39
9Johan JensenSkåneslättens OL1:03:22+15:249:51
10Urban SchmidtOK Kontinent1:04:37+16:3910:02
11Malte LennerstedtLunds OK1:05:01+17:0310:06
12Martin LindsjöLunds OK1:05:30+17:3210:11
13Hans KulstadSkåneslättens OL1:07:35+19:3710:30
14Jens SörvikLunds OK1:08:02+20:0410:34
15Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL1:11:05+23:0711:03
16Ola MarkholmSkåneslättens OL1:11:30+23:3211:07
17Magnus JonassonMalmö OK1:12:44+24:4611:18
18Björn ÅkessonSkåneslättens OL1:15:29+27:3111:44
19Markus ThysellOK Kontinent1:18:08+30:1012:09
20Mikael SöderströmMalmö OK1:23:34+35:3612:59
21Mårten SpanneMalmö OK1:43:37+55:3916:06
22Karl-Johan ForsmanOK Kontinent1:48:00+1:00:0216:47
Per OlssonOK Kontinentutgått

H55

5 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf MinörLunds OK57:3110:22
2Jörgen AnderssonMalmö OK1:44:57+47:2618:56
Stein ØstbyMalmö OKutgått

D65

3 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun NilssonLunds OK41:4011:48

H65

4 680 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK41:058:46
2Willie OlssonRävetofta OK50:46+9:4110:50
3Bengt-Arne ClaessonMalmö OK51:13+10:0810:56
4Lars PerssonOK Kompassen51:57+10:5211:06
5Jan JönssonMalmö OK54:56+13:5111:44
6Håkan NilssonMalmö OK55:04+13:5911:45
7Bo-Anders NilssonLunds OK57:45+16:4012:20
8Lars JohanssonMalmö OK58:31+17:2612:30
9Mats HåkanssonMalmö OK1:02:16+21:1113:18
10Janne LindholmFrosta OK1:10:49+29:4415:07 Ladda ner rutt i gpx-format
11Kaare HanssonMalmö OK1:11:08+30:0315:11
12Richard BengtssonLunds OK1:14:25+33:2015:54
13Leif KarlssonFrosta OK1:17:03+35:5816:27
Nils-Erik BondessonFrosta OKutgått

D75

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL56:5118:38

H75

3 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benkt AnderssonFrosta OK39:0211:03
2Roland OffrellFrosta OK51:30+12:2814:35
3Arne GustafssonMalmö OK52:02+13:0014:44
4Håkan BrostMalmö OK58:56+19:5416:41
5Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:00:08+21:0617:02
Rune BergLunds OKej godkänd

Mycket lätt

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig UlanderSkåneslättens OL36:0517:20
2Felix CarlssonLunds OK41:43+5:3820:03
3Filip BengtslinLunds OK46:00+9:5522:06

Lätt

2 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma KällqvistLunds OK34:2012:23
2Anna SöderströmMalmö OK35:48+1:2812:55
3Cilla UlanderSkåneslättens OL39:03+4:4314:05
4Bertil KollénMalmö OK1:20:00+45:4028:52

Medelsvår

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin JensenSkåneslättens OL35:288:52
2Marcus WiderbergOK Silva47:28+12:0011:52
3Linda HartmanLunds OK50:29+15:0112:37

Svår 5 km

5 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert BertilssonLunds OK40:508:07
2Andreas NilssonTetra Pak IF42:10+1:208:22
3Simon AnderjonTetra Pak IF45:09+4:198:58
4Pär RingströmMalmö OK56:03+15:1311:08
5Roelf PostemaTetra Pak IF1:02:14+21:2412:22
6Sara BengtssonMalmö OK1:15:59+35:0915:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser