Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Borlänge 4-klubbs 2011:5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Borlänge 4-klubbs 2011:5
Arrangörsorganisation: Kvarnsvedens GOIF OK
Datum: tisdag 30 augusti 2011

D16

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melina CarlssonStora Tuna OK30:138:25
2Hanna ForsDomnarvets GOIF31:51+1:388:52
3Hanna BarkegrenStora Tuna OK34:42+4:299:39
Matilda DammvikStora Tuna OKej start
Anna LångStora Tuna OKej start

H16

3 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SvenskStora Tuna OK26:087:16
2Fredrik PerssonDomnarvets GOIF28:36+2:287:57
3Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK30:03+3:558:22
4David StigsmarkStora Tuna OK30:04+3:568:22
5Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OK32:51+6:439:09
6Jonas ErikssonStora Tuna OK36:07+9:5910:03
Anton GustafssonStora Tuna OKej start

D14

3 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa AnderssonDomnarvets GOIF40:4913:25
2Vilma BergerDomnarvets GOIF46:25+5:3615:16

H14

3 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning SjökvistStora Tuna OK23:277:42
2Jacob HedlundGagnefs OK1:01:28+38:0120:13
Viktor BarkegrenStora Tuna OKej start

D12

2 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa DammvikStora Tuna OK19:437:55
2Sofia I ErikssonStora Tuna OK20:34+0:518:15
3Tilda ÖstbergStora Tuna OK21:56+2:138:48
4Isabella NorellDomnarvets GOIF28:06+8:2311:17
5Karin JohanssonGagnefs OK31:45+12:0212:45
6Sandra DahlströmKvarnsvedens GOIF OK32:53+13:1013:12
7Rebecca Örnerfors ErikssonDomnarvets GOIF50:24+30:4120:14
8Ronja JuhlinGagnefs OK1:06:29+46:4626:42

H12

2 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK15:246:11
2Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK19:37+4:137:52
3Niklas BäckmanGagnefs OK21:39+6:158:41
4Emil LundmarkKvarnsvedens GOIF OK22:29+7:059:01
5Gabriel AspelinDomnarvets GOIF22:31+7:079:02
6Markus BillockStora Tuna OK40:03+24:3916:05
7Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK40:25+25:0116:13
Ivar RunvikKvarnsvedens GOIF OKej godkänd

D10

2 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma HindsbergDomnarvets GOIF20:2610:09
2Klara AnderssonDomnarvets GOIF23:53+3:2711:52
3Lovisa DahlströmKvarnsvedens GOIF OK28:25+7:5914:08
4Lovisa Örnerfors ErikssonDomnarvets GOIF32:44+12:1816:17
Klara GustavssonStora Tuna OKej start

H10

2 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK13:406:47
2Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK15:43+2:037:49
3Jonas CarlssonStora Tuna OK17:41+4:018:47

Inskolning

1 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anja BergerDomnarvets GOIFfullföljt
Selma GustafssonOrnäs IKfullföljt
Filippa LindströmOrnäs IKfullföljt
Hanna LundbergOrnäs IKfullföljt
Maja LundbergOrnäs IKfullföljt
Lovisa MasesStora Tuna OKfullföljt
Viktor NorbergStora Tuna OKfullföljt
Adam PerssonDomnarvets GOIFfullföljt
Amy VejgårdenOrnäs IKfullföljt
Hugo VillamoOrnäs IKfullföljt
Samuel VillamoOrnäs IKfullföljt
Filippa WirginDomnarvets GOIFfullföljt
Miranda Örnerfors ErikssonDomnarvets GOIFfullföljt
Nils HårdGagnefs OKej start

U2

2 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin KöpmanStora Tuna OK15:267:40
2Albin BergerDomnarvets GOIF15:37+0:117:46
3Frank KrouwelStora Tuna OK19:14+3:489:34
4Jacob CarlssonStora Tuna OK20:26+5:0010:09
5Julia LundmarkKvarnsvedens GOIF OK24:26+9:0012:09
6Sander KrouwelStora Tuna OK24:46+9:2012:19
7Meja WirginDomnarvets GOIF25:45+10:1912:48
8Ebba ErikssonKvarnsvedens GOIF OK27:49+12:2313:50
9Moa BirkebaekStora Tuna OK29:12+13:4614:31
10Elsa BybergKvarnsvedens GOIF OK30:34+15:0815:12
11Linus BerglundOrnäs IK31:31+16:0515:40
12Gustav GraasDomnarvets GOIF34:51+19:2517:20
13Rebecca StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK37:36+22:1018:42
14Kajsa HindsbergDomnarvets GOIF38:41+23:1519:14
15Frida JohanssonDomnarvets GOIF40:02+24:3619:55
16Wilmer GustafssonOrnäs IK41:19+25:5320:33
17Klara EmmothStora Tuna OK41:52+26:2620:49
Jesper BergDomnarvets GOIFej start
Elsa HellmanKvarnsvedens GOIF OKej start
Karin HårdGagnefs OKej start

U3

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid NorgrenStora Tuna OK24:549:59

Öppen 4

3 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf MagnussonLeksands OK25:076:59
2Filip MagnussonStora Tuna OK41:49+16:4211:38
3Lennart LundinKvarnsvedens GOIF OK44:12+19:0512:18
4Anders HedlundGagnefs OK49:14+24:0713:42
5Maria Johansson LissGagnefs OK1:00:25+35:1816:49
6Göran JuhlinGagnefs OK1:09:51+44:4419:27
Ola AnderssonDomnarvets GOIFej godkänd
Karin HalvarssonKvarnsvedens GOIF OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser