Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet KretsMästerskap NATT

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet KretsMästerskap NATT
Arrangörsorganisation: OK Silva
Datum: tisdag 13 september 2011

D21

5 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jannie HagårdRävetofta OK55:359:58
2Eva-Lotta BengtslinLunds OK1:05:48+10:1311:48
3Hanna ModinLunds OK1:19:54+24:1914:20
4Sieglinde KundischLunds OK1:21:14+25:3914:35

H21

7 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OlofssonHelsingborgs SOK1:04:228:11
2Stefan PålssonSkåneslättens OL1:11:59+7:379:10
3Anders FrickLunds OK1:22:19+17:5710:29
4Peter HedbergLunds OK1:24:15+19:5310:43
Felix AlnervikHelsingborgs SOKej godkänd
Erik AlnervikHelsingborgs SOKej godkänd

H16

4 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer MöllerSkåneslättens OL1:03:5014:16

H14

3 310 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LenningSkåneslättens OL23:487:11
2Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL26:10+2:227:54
3Adam SegerslättSkåneslättens OL27:57+4:098:26
4Elias MöllerSkåneslättens OL33:34+9:4610:08

H12

2 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HardenFK Boken22:488:40
2Jonatan ÖsterbladFK Boken39:31+16:4315:01

H35

6 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian LjungquistLunds OK57:039:05
2Johan SanderSkåneslättens OL57:33+0:309:10
3Håkan PalmFK Boken59:19+2:169:27
4Ulf MattssonMalmö OK1:03:07+6:0410:03
5Magnus JonassonMalmö OK1:05:53+8:5010:30
6Håkan GrubbMalmö OK1:08:32+11:2910:55
7Jalle JosefssonLunds OK1:10:35+13:3211:15
8Magnus LarsenFK Boken1:10:46+13:4311:17
9Malte LennerstedtLunds OK1:11:30+14:2711:24
10Jonas LindkvistLunds OK1:18:09+21:0612:27
11Peter BengtslinLunds OK1:34:51+37:4815:07
Lars HarrieLunds OKej start

D45

3 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SegerslättSkåneslättens OL50:4713:45
2Kristina SpångbergLunds OK1:04:43+13:5617:32
Tina HagårdRävetofta OKej godkänd

H45

5 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per PerssonFK Boken1:00:4510:54
2Peter LarssonFK Boken1:04:36+3:5111:35
3Ingmar EkelövSkåneslättens OL1:07:06+6:2112:02
4Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OL1:09:27+8:4212:28
5Olof BarrSkåneslättens OL1:17:44+16:5913:57
6Gert PetterssonLunds OK1:21:54+21:0914:42
7Göran MattssonSkåneslättens OL1:23:02+22:1714:54
8Sten SegerslättSkåneslättens OL1:26:39+25:5415:33
9Jan-I NygrenFK Boken1:33:48+33:0316:50
10Håkan OlssonRävetofta OK1:40:50+40:0518:06
Ulf LinderfalkSkåneslättens OLej godkänd

D55

2 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva TykessonRävetofta OK33:5112:00
2Maj-Britt ByströmRävetofta OK55:16+21:2519:35
3Britt BülowMalmö OK1:16:40+42:4927:11

H55

4 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SandgrenFrosta OK53:4512:04
2Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK57:08+3:2312:50
3Kenth SundgrenSkåneslättens OL1:06:02+12:1714:50
4Håkan NilssonMalmö OK1:18:41+24:5617:40

H65

3 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BergmanLunds OK45:3912:22
2Inge PerssonFK Boken49:24+3:4513:23
3Anders CarlssonSkåneslättens OL49:30+3:5113:24
4Lars OlssonFK Boken52:47+7:0814:18
5Leif KarlssonFrosta OK53:46+8:0714:34
6Arne PerssonMalmö OK1:01:57+16:1816:47
7Britt Forsell PirozziLunds OK1:06:12+20:3317:56
8Sven-Erik ForsellLunds OK1:29:43+44:0424:18
Lennart NilssonMalmö OKej godkänd
Bo BülowMalmö OKej godkänd

H75

2 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas TykessonRävetofta OK47:5817:00

Öppen motion 2

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv LarssonSkåneslättens OL1:07:5325:48

Öppen motion 5

3 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian SolteszLunds OK32:049:41
2Therese HansenSkåneslättens OL48:48+16:4414:44
2Sofie HansenSkåneslättens OL48:48+16:4414:44

Öppen motion 8

4 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stellan BorgSkåneslättens OL45:3510:11
2Arne AnderssonOK Torfinn54:33+8:5812:12
3Krister ÖsterbladFK Boken1:01:15+15:4013:42
4Leif-Åke AnderssonFK Boken1:06:41+21:0614:55
5Keith LarsonLunds OK1:08:41+23:0615:21
Klas LindkvistLunds OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser