Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Grand Prix Alvesta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Grand Prix Alvesta
Arrangörsorganisation: Alvesta SOK
Datum: onsdag 24 augusti 2011

Pojkar A

3 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin AnderssonVärend GN OL21:366:55
2Henrik EklundVäxjö OK22:05+0:297:04
3Simon RuneforsVäxjö OK25:20+3:448:07
4Johan EklundVäxjö OK25:40+4:048:13
5Lukas LundgrenVärend GN OL30:31+8:559:46
6Erik BerglinLessebo OK42:14+20:3813:32
7Jonatan PorleVäxjö OK42:15+20:3913:32
8Pontus KullengårdVärend GN OL43:10+21:3413:50
9Hannes ÖstergrenAlvesta SOK47:26+25:5015:12
Martin KarlssonVäxjö OKej start
Anton BerglinLessebo OKej start
Albin EvertssonVäxjö OKej start
Viktor ÖstergrenVäxjö OKej start

Flickor A

3 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVärend GN OL27:068:41
2Hanna OlofssonVärend GN OL41:32+14:2613:18

Pojkar B

2 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias AnderssonVärend GN OL19:496:55
2Isac EricssonVäxjö OK21:11+1:227:24
3Rasmus SvenssonVärend GN OL29:10+9:2110:11
4Daniel ThörnbladAlvesta SOK32:04+12:1511:12
5Gustav RuneforsVäxjö OK35:02+15:1312:14

Pojkar C

2 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin MånssonVäxjö OK15:066:30
2Hugo EricssonVäxjö OK17:51+2:457:41
3Axel JemssonVärend GN OL18:29+3:237:58
4William BjörkmanVäxjö OK19:48+4:428:32
5Albin CronquistVäxjö OK20:13+5:078:42
6Samuel SjögrenAlvesta SOK22:10+7:049:33
7Anton DanielssonVäxjö OK24:59+9:5310:46
8Oscar NilssonAlvesta SOK26:54+11:4811:35
9Alfred ÖstergrenAlvesta SOK38:03+22:5716:24
Marcel MartensAlvesta SOKej start
Albin BerggrenVäxjö OKej start

Flickor C

2 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LundgrenVärend GN OL16:317:07
2Maja PorleVäxjö OK19:20+2:498:20
3Clara DanielssonVäxjö OK20:33+4:028:51
4Alfrida HedstigVäxjö OK20:47+4:168:57
5Linnea JemssonVärend GN OL22:26+5:559:40
6Selmina HedstigVäxjö OK24:41+8:1010:38
Emma NilssonAlvesta SOKdiskvalificerad
Josefine SvenssonAlvesta SOKej start

Pojkar D

1 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian EvertssonLessebo OK10:387:14
2Olle JohanssonVäxjö OK10:41+0:037:16
3Emil SvanbringAlvesta SOK11:45+1:077:59
4Ludvig PeterssonVärend GN OL12:02+1:248:11
5Ossian HedstigVäxjö OK12:43+2:058:39
6Simon KringstadVärend GN OL12:57+2:198:48
7Moltas ÖstergrenAlvesta SOK13:12+2:348:58
8Jonathan GrenanderLessebo OK17:21+6:4311:48

Flickor D

1 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny NilssonLessebo OK12:058:13
2Maja LindénVäxjö OK15:29+3:2410:31
3Alva NilssonLessebo OK17:13+5:0811:42
4Emilie SvanbringAlvesta SOK17:36+5:3111:58
5Tilda ÄnghedeAlvesta SOK19:54+7:4913:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser