Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM 2011

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM 2011
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: tisdag 30 augusti 2011

D21

1 520 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny LönnkvistTullinge SK17:1411:20
2Elin StrömTullinge SK17:49+0:3511:43
3Sina TommerTullinge SK18:10+0:5611:57
4Kicki SkogTullinge SK18:30+1:1612:10
5Rebecka HeinrupTullinge SK19:18+2:0412:41
6Magdalena van de VoordeTullinge SK19:27+2:1312:47
7Lin NormarkTullinge SK19:42+2:2812:57
8Sofia LönnkvistTullinge SK19:48+2:3413:01
9Ida ForsénTullinge SK19:51+2:3713:03
10Karin WollbrandOK Renen20:34+3:2013:31
11Lenka ZatloukalovaTullinge SK21:07+3:5313:53
12Ellinor FryxellTullinge SK21:18+4:0414:00
13Barbro LönnkvistTullinge SK21:45+4:3114:18
14Kerstin HålandTullinge SK22:55+5:4115:04
15Cecilia ImarkTullinge SK22:57+5:4315:05
16Elin SundqvistTullinge SK22:59+5:4515:07
17Amanda BerggrenTullinge SK23:06+5:5215:11
18Märta SkogTullinge SK23:10+5:5615:14
19Sara TynongTullinge SK23:26+6:1215:25
20Lina EhnTullinge SK23:49+6:3515:40
21Linnéa EngstedtTullinge SK25:59+8:4517:05
22Erika BerggrenTullinge SK27:27+10:1318:03
23Elsa RajalaTullinge SK28:12+10:5818:33
24Maria FredlundTullinge SK28:28+11:1418:43
25Ebba LeicktTullinge SK28:42+11:2818:52
26Lisa LeicktTullinge SK29:55+12:4119:40
27Caroline LängheimTullinge SK32:22+15:0821:17
28Amanda DufbergTullinge SK34:19+17:0522:34
29Amanda BlomdahlTullinge SK36:16+19:0223:51
30Hanna TynongTullinge SK40:22+23:0826:33
Johanna LönnkvistTullinge SKej godkänd
Anna-Karin SundqvistTullinge SKej godkänd
Jenny AasaTullinge SKej start
Alexandra LengquistTullinge SKej start

H21

2 130 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF15:507:26
2Jonas NordströmTullinge SK17:28+1:388:12
3Johan KärrströmTullinge SK18:12+2:228:32
4Markus FredlundTullinge SK18:54+3:048:52
5Jonas LindholmCentrum OK19:15+3:259:02
6Andreas HultqvistTullinge SK19:32+3:429:10
7Olle KarlssonTullinge SK20:06+4:169:26
8Niklas SundqvistTullinge SK20:40+4:509:42
9Simon ImarkTullinge SK20:47+4:579:45
10Tobias ForsénTullinge SK20:53+5:039:48
11Björn NormarkTullinge SK21:01+5:119:52
12Emil AnderssonTullinge SK21:05+5:159:53
13Ingemar ÅkermanTullinge SK21:08+5:189:55
14Hans SundqvistTullinge SK21:19+5:2910:00
15Kennet OlanderTullinge SK21:38+5:4810:09
16Jonas KärrströmTullinge SK21:56+6:0610:17
17Victor ImarkTullinge SK22:08+6:1810:23
18Kenneth JönssonTullinge SK22:47+6:5710:41
19Tomas HultqvistTullinge SK23:05+7:1510:50
20Albin AnderssonTullinge SK23:27+7:3711:00
21Per-Ove KivisäkkTullinge SK24:01+8:1111:16
22Anton BlomdahlTullinge SK24:50+9:0011:39
23Daniel BengtssonTullinge SK25:29+9:3911:57
24Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby25:36+9:4612:01
25Dane CavanaghTullinge SK26:12+10:2212:18
Rikard ImarkTullinge SKej godkänd
Staffan PerssonTullinge SKej godkänd
Joakim LönnkvistTullinge SKej godkänd
Sune SödergrannTullinge SKej godkänd
Leif TynongTullinge SKej godkänd
Tintin KarlbergTullinge SKej godkänd
Sven RueggTullinge SKej godkänd
Andreas AasaTullinge SKej start
Olle AnderssonTullinge SKej start
Mats FryxellTullinge SKej start

H40

1 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik LeicktTullinge SK17:339:51
2Rudolf HersénTullinge SK22:52+5:1912:50
Erik BerggrenTullinge SKej start
Robert LidströmTullinge SKej start

D50

1 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia-Lena PutkonenTullinge SK23:5415:43

H50

1 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart AgénTullinge SK18:2412:06
2Lennart HävrénTullinge SK21:35+3:1114:11
3Anders KarlssonTullinge SK21:46+3:2214:19
4Torbjörn BergmanTullinge SK24:35+6:1116:10

H60

1 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy ErikssonTullinge SK19:1812:41

Öppen 5

1 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TranbergTullinge SK26:5820:16
2Maria TranbergTullinge SK38:45+11:4729:08
Oskar EmanuelssonTullinge SKej godkänd

Öppen 7

1 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea HersénTullinge SK35:2823:20
2Amanda EmanuelssonTullinge SK37:28+2:0024:38
Peter EmanuelssonTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser