Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stråkendubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stråkendubbeln, medel
Arrangörsorganisation: Mullsjö SOK
Datum: lördag 17 oktober 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | Mkt lätt 2 km | Lätt 2.5 km | Lätt 5 km | Med-svår 3 km | Svår 3 km | Svår 5 km

D21

3 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette CarlssonIK Hakarpspojkarna25:397:14
2Elin ClassonOK Orinto26:01+0:227:20
3Anna EnvallIK Hakarpspojkarna27:14+1:357:41
4Hanna PalmIK Hakarpspojkarna28:25+2:468:01
5Tova OlssonIK Hakarpspojkarna29:17+3:388:16
6Pernilla OlssonSkåneslättens OL29:21+3:428:17
7Karin HåkanssonOK Gränsen35:27+9:4810:00
8Sandra EkströmOK Orinto39:14+13:3511:04
Janni AxelssonSävedalens AIKej start
Helena SandahlIK Hakarpspojkarnaej start

H21

4 280 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KarlssonJönköpings OK25:255:56
2Anton HanssonIK Hakarpspojkarna25:57+0:326:03
3Daniel BogrenIF Hagen26:38+1:136:13
4Marcus KvarndalUlricehamns OK26:45+1:206:15
5Marcus SennevikIK Hakarpspojkarna27:50+2:256:30
6Lukas GustafssonIK Ymer29:10+3:456:48
7Johan KaminskyIF Hagen35:13+9:488:13
8Arvid RudbergCentrum OK36:27+11:028:30
9Daniel SahlinNässjö OK38:51+13:269:04
10Jonas SandgrenIF Hagen40:01+14:369:20
11Marcus GustafssonIF Hallby SOK40:05+14:409:21
12Karl ReiverJönköpings OK41:13+15:489:37
Fredrik RosénJönköpings OKej godkänd
Fredrik SvenssonJönköpings OKej godkänd
Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H20

3 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric NystrandOK Klyftamo28:007:45
2David NeroNässjö OK37:44+9:4410:27

D18

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa SonessonFalköpings AIK OK29:548:26
2Frida MouchardIF Hallby SOK35:36+5:4210:03
Karin LindgrenKFUM Örebro OKej godkänd

H18

3 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MårtenssonIF Hagen21:355:58
2Emil JägstedtHalmstad OK25:59+4:247:11
3Linus AhlénIF Hagen26:50+5:157:25
4Gustav LidmanTibro OK31:12+9:378:38
5Linus BägebyOK Vivill32:08+10:338:54
6Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna33:32+11:579:17

D16

3 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda SahlinNässjö OK29:228:36
2Ida KarlssonOK Gränsen51:58+22:3615:14

H16

3 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Liam JohanssonIF Hagenej godkänd
Albin WestmanJönköpings OKej godkänd

D14

2 840 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna25:088:50
2Tilda SundkvistOK Gränsen25:23+0:158:56
3Alice WahlbergFalköpings AIK OK26:16+1:089:14
4Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna28:55+3:4710:10
5Stina ElghIK Hakarpspojkarna29:27+4:1910:22
6Edit TreptowAnderstorps OK29:59+4:5110:33
7Emilia MellegårdLidköpings VSK31:36+6:2811:07
8Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna31:55+6:4711:14
9Emma AhlénIF Hagen32:23+7:1511:24
10Evanna JohanssonOK Njudung35:04+9:5612:20
11Agnes JohanssonIF Hagen38:10+13:0213:26
12Helena ErikssonUlricehamns OK48:37+23:2917:07
Tilde LennartssonNässjö OKej start

H14

2 840 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK18:446:35
2Viggo WulffOK Gränsen19:50+1:066:59
3Adam SamuelssonFalköpings AIK OK26:41+7:579:23
4Walter BlomqvistJönköpings OK27:27+8:439:39
5Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna29:41+10:5710:27
6Elliott RehnGränna-Bygdens OK31:16+12:3211:00
7Måns SandahlIK Hakarpspojkarna31:33+12:4911:06
8Konrad EnerothTidaholm SOK Sisu41:57+23:1314:46
Johan AnderssonIK Gandvikej godkänd
Jack AnderssonVaggeryds SOKej start
Vilhelm LernevikIK Hakarpspojkarnaej start
Jacob HolmbergUlricehamns OKej start

D12

2 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera DahlbergJönköpings OK17:557:51
2Hilma TrofastJönköpings OK18:33+0:388:08
3Evelina LindgrenLidköpings VSK20:05+2:108:48
4Tea BremerMariestads FK21:06+3:119:15
5Siri RehnGränna-Bygdens OK23:37+5:4210:21
6Elsa AxelssonOK Norrvirdarna24:19+6:2410:39
7Alice LarssonBredareds IF27:58+10:0312:15
8Elsa FallgrenGudhems IF29:19+11:2412:51
9Emelie MagnussonLidköpings VSK33:24+15:2914:38
10Lydia LindénMullsjö SOK43:09+25:1418:55
Alice UllertegJönköpings OKej start

H12

2 280 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel HogedalVänersborgs SK17:467:47
2Felix SvenssonJönköpings OK17:51+0:057:49
3Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK18:22+0:368:03
4Melker CarlssonIK Hakarpspojkarna19:10+1:248:24
5Hjalmar IngelsboOK Tranan19:18+1:328:27
6Hannes SonnerfjordJönköpings OK27:44+9:5812:09
7Måns DjärvJönköpings OK27:53+10:0712:13
8Mio HammöBredaryds SOK29:13+11:2712:48
9Hampus SahlénIF Hagen29:47+12:0113:03
Malte PalmérUlricehamns OKej start

D10

1 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes OlssonJönköpings OK14:177:45
2Astrid LindgrenLidköpings VSK16:03+1:468:43
3Edith PalmérJönköpings OK16:04+1:478:43
4Lova BeijerJönköpings OK16:54+2:379:11
5Vera WesthMullsjö SOK17:24+3:079:27
6Astrid TreptowAnderstorps OK17:45+3:289:38
7Mollie BerglundJönköpings OK18:18+4:019:56
8Alma TrofastJönköpings OK19:15+4:5810:27
9Lovisa DahlbergJönköpings OK19:47+5:3010:45
10Felicia SvenssonJönköpings OK27:19+13:0214:50
11Norah BlomqvistJönköpings OK34:52+20:3518:56
Irma PalmérUlricehamns OKej start

H10

1 840 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes HolmbergUlricehamns OK13:277:18
2Theo RydénMullsjö SOK13:40+0:137:25
3Felix SandahlIK Hakarpspojkarna14:25+0:587:50
4Albert AxelssonOK Norrvirdarna14:31+1:047:53
5Elof TreptowAnderstorps OK15:11+1:448:15
6Harald CarlssonIK Hakarpspojkarna15:51+2:248:36
7Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna16:00+2:338:41
8Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OK16:04+2:378:43
9Theo KronmarkerMullsjö SOK17:00+3:339:14
10Gustaf IngelsboOK Tranan17:12+3:459:20
11Arvid TreptowAnderstorps OK18:06+4:399:50
12Jonatan SahlénIF Hagen20:17+6:5011:01
13Hugo FallgrenGudhems IF20:37+7:1011:12
14Carl HultJönköpings OK32:33+19:0617:41
Assar Rosén ThelinJönköpings OKej godkänd
Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarnaej start

D35

3 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HammarFalköpings AIK OK41:3611:31
Lina HultJönköpings OKej godkänd

H35

4 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes AxelssonOK Norrvirdarna39:499:18

D40

3 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny MartinssonJönköpings OK31:158:39
2Maria SahlénIF Hagen31:38+0:238:45
3Maria Rosén ThelinJönköpings OK32:19+1:048:57
4Emelie SvalinVänersborgs SK35:40+4:259:52
5Liselott SvenssonJönköpings OK45:06+13:5112:29
6Sara WulffOK Gränsen49:01+17:4613:34
7Emma HultgrenOK Njudung50:14+18:5913:54
8Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK50:20+19:0513:56
9Charlotta TreptowAnderstorps OK53:38+22:2314:51
10Anna TrofastJönköpings OK55:10+23:5515:16
Linda NordinEksjö SOKej start

H40

3 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael TrofastJönköpings OK30:297:55
2Daniel SonnerfjordJönköpings OK31:41+1:128:13
3Niklas FallgrenGudhems IF31:42+1:138:14
4Martin BeijerJönköpings OK32:05+1:368:20
5Mikael MellegårdLidköpings VSK38:30+8:0110:00
6Tobias MöllerströmJönköpings OK38:48+8:1910:04
7Mattias RehnGränna-Bygdens OK42:09+11:4010:56
8Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK50:26+19:5713:05

D45

2 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina AhlénIF Hagen27:469:48
2Martina LindbergIK Ymer28:06+0:209:55
3Jenny JohanssonIK Ymer28:49+1:0310:10
4Angelica BrandqvistTibro OK29:51+2:0510:32
5Maria PeterssonHalmstad OK30:59+3:1310:56
6Ann BägebyOK Vivill31:32+3:4611:08
7Sara LindgrenLidköpings VSK37:45+9:5913:20
8Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK41:54+14:0814:48
Anna LennartssonNässjö OKej start

H45

3 850 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per HolmbergUlricehamns OK27:387:10
2Torstein HoleNydalens SK30:38+3:007:57
3Håkan SonessonFalköpings AIK OK33:05+5:278:35
4John-Patrik TreptowAnderstorps OK34:24+6:468:56
5Niklas SahlénIF Hagen34:37+6:598:59
6Mattias JägstedtHalmstad OK35:29+7:519:12
7Greger AhlénIF Hagen35:47+8:099:17
8Daniel AxelssonMålilla OK36:55+9:179:35
9Martin JohanssonHalmstad OK37:54+10:169:50
10Anders BlomqvistJönköpings OK38:39+11:0110:02
11Dick UllertegJönköpings OK41:30+13:5210:46
12Kiril MilevTidaholm SOK Sisu46:58+19:2012:11
13Hans DjärvJönköpings OK48:15+20:3712:31
Mikael SvenningssonJönköpings OKej start
Magnus ClaessonJönköpings OKej start
Jonas HåkanssonEksjö SOKej start

D50

2 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo28:5110:11
2Anna MattssonOK Norrvirdarna31:22+2:3111:05
3Carina WallgrenIstrums SK45:14+16:2315:59
4Renita PåsseIF Hagen45:31+16:4016:05
5Monika HjellströmGränna-Bygdens OK47:16+18:2516:42
6Anneli AnderssonIK Gandvik48:36+19:4517:10
Ulrika RibbholmOK Njudungej godkänd

H50

3 680 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn MårtenssonIF Hagen24:276:38
2Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering24:29+0:026:39
3Andreas RangertIK Hakarpspojkarna26:11+1:447:06
4Jan LagerHalmstad OK26:21+1:547:09
5Bo HallbergFalköpings AIK OK27:31+3:047:28
6Matti EnvallIK Hakarpspojkarna28:08+3:417:38
7Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu29:08+4:417:55
8Nils GustavssonLidköpings VSK30:50+6:238:22
9Fredrik MouchardIF Hallby SOK31:01+6:348:25
10Peter SahlinNässjö OK31:24+6:578:31
11Jonas NiklassonFalköpings AIK OK32:22+7:558:47
12Johan BlomgrenEksjö SOK33:20+8:539:03
13Philip HjellströmGränna-Bygdens OK34:23+9:569:20
14Jonny JohanssonOK Njudung34:27+10:009:21
15Magnus TrofastBredaryds SOK38:32+14:0510:28
16Marthin AnderssonIK Gandvik41:15+16:4811:12
17Urban MolanderOK Gränsen44:34+20:0712:06
Thomas LjungqvistTibro OKej godkänd
Per NyfeldtIK Ymerej start

D55

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maritha HenrikssonJönköpings OK27:209:35
2Maria SkogsbergMariestads FK29:48+2:2810:27
3Helena JohanssonOK Gisle37:57+10:3713:18
4Gunnel BörjessonBredaryds SOK45:58+18:3816:07

H55

3 430 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olof SvenssonHalmstad OK24:117:03
2Ola AllvinIK Hakarpspojkarna24:24+0:137:06
3Henry LarssonBredareds IF24:40+0:297:11
4Jens LindströmTibro OK26:45+2:347:47
5Jonas MånssonK 3 IF28:57+4:468:26
6Pär ClaessonSävedalens AIK29:58+5:478:44
7Stefan OlofssonOK Gisle30:14+6:038:48
8Magnus JoelssonSOK 6830:25+6:148:52
9Bertil PeterssonIK Ymer31:05+6:549:03
10Conny SimonssonGränna-Bygdens OK31:14+7:039:06
11Tony GustavsenIstrums SK35:09+10:5810:14
12Sven NilssonIK Vista43:27+19:1612:40
13Ove AnderssonVaggeryds SOK49:43+25:3214:29
14Anders SjöbergOK Reftele50:07+25:5614:36
15Ingemar RosOK Klyftamo1:00:21+36:1017:35
16Per AnderssonVaggeryds SOK1:01:56+37:4518:03
Stig GustafssonIK Ymerej godkänd

D60

2 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta AnderssonFrämmestads IK27:1510:26
2Jane JohanssonIstrums SK27:26+0:1110:30
3Elisabeth FredrikssonGudhems IF29:07+1:5211:09
4Anita BodinGällstadbygdens SOK30:19+3:0411:36
5Ann-Marie AnderssonTenhults SOK31:11+3:5611:56
6Lena WallströmTidaholm SOK Sisu33:00+5:4512:38
7Gunilla AxelssonSävedalens AIK33:09+5:5412:42
8Maria AnderssonBredaryds SOK34:37+7:2213:15
9Liselott SigbyIK Vista42:15+15:0016:11
10Birgitta AugustssonTibro OK1:06:15+39:0025:22

H60

3 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK24:367:10
2Mikael JohanssonOK Gisle28:59+4:238:26
3Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna29:18+4:428:32
4Jörgen BatzSkarpnäcks OL29:32+4:568:36
5Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna30:34+5:588:54
6Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna32:26+7:509:27
7Tommy RoosFalköpings AIK OK37:23+12:4710:53
8Ingemar MånssonRonneby OK42:49+18:1312:28
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Thomas HjertFalköpings AIK OKej start

D65

2 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen29:5411:27
2Anna-Karin ArgusSol Tranås32:03+2:0912:16
3Ingrid JessenFrämmestads IK32:54+3:0012:36
4Monica MartinssonOK Tranan33:20+3:2612:46
5Pia SvenssonFalköpings AIK OK33:56+4:0213:00
6Lena SternerBottnaryds IF35:16+5:2213:30
7Gunilla HogedalVänersborgs SK37:08+7:1414:13
8Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna37:44+7:5014:27
9Eva AndreassonMarkbygdens OK39:53+9:5915:16
10Margareta LarssonOK Njudung40:51+10:5715:39
11Kerstin JohanssonMarkbygdens OK45:29+15:3517:25
12Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna45:31+15:3717:26
13Monica LööfMariestads FK49:10+19:1618:50
Monica AbrahamssonGudhems IFej godkänd
Monica LarssonOK Trananej start

H65

2 840 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK23:568:25
2Per LindgrenIK Hakarpspojkarna24:03+0:078:28
3Jan-Ola KarlssonOK Njudung25:35+1:399:00
4Kenneth WalterssonBredaryds SOK27:16+3:209:36
5Mikael BodénMarkbygdens OK27:35+3:399:42
6Kjell NeroNässjö OK28:01+4:059:51
7Leif AsplundJönköpings OK28:05+4:099:53
8Ragnar OlssonTibro OK28:21+4:259:58
9Robert JessenFrämmestads IK28:22+4:269:59
10Håkan OlssonHjobygdens OK29:46+5:5010:28
11Stefan ElmqvistTenhults SOK30:28+6:3210:43
12Lennart LarssonJönköpings OK30:52+6:5610:52
13Lars HogedalVänersborgs SK31:00+7:0410:54
14Kjell KaminskyIF Hagen31:29+7:3311:05
15Bertil KarlssonHjobygdens OK31:36+7:4011:07
16Hans TrofastTenhults SOK32:21+8:2511:23
17Karl Evert SvenssonIF Hagen33:01+9:0511:37
18Håkan LööfMariestads FK33:58+10:0211:57
19Tommy WesterbergIF Hagen34:25+10:2912:07
20Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna34:36+10:4012:10
21Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK34:57+11:0112:18
22Ingemar LindblomOK Orinto35:31+11:3512:30
23Bernhard GrenaboHjobygdens OK35:39+11:4312:33
24Leif AxelssonMålilla OK35:46+11:5012:35
25Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna36:15+12:1912:45
26Christer OttossonOK P436:26+12:3012:49
27Lars FranssonBottnaryds IF37:41+13:4513:16
28Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK40:21+16:2514:12
29Hans TuvessonIF Hagen40:40+16:4414:19
30Per GranevikJönköpings OK41:08+17:1214:29
31Bengt AnderssonFrämmestads IK41:25+17:2914:35
32Bo GustafssonOK Gränsen41:36+17:4014:38
33Nils-Birger JohanssonSol Tranås43:40+19:4415:22
34Gert IvarssonOK Skogshjortarna45:55+21:5916:10
35Bertil ErikssonIF Hagen50:04+26:0817:37
36Johan JanssonVäxjö OK51:46+27:5018:13
37Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna1:12:14+48:1825:26
Anders AxelssonSävedalens AIKej godkänd
Jan-Åke EmilssonGudhems IFej godkänd
Gunnar AnderssonIK Vistaej godkänd
Leif LöfTrollhättans SOKej godkänd
Stefan G LarssonOK Njudungej godkänd
Björn PetterssonUlricehamns OKej start
Arne SvenssonOK Njudungej start
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej start

Mycket lätt 2.0 km

1 850 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester UllertegJönköpings OK20:4211:11
2Alfred MartinssonJönköpings OK20:59+0:1711:20
3Salomon BjuvensjöBredaryds SOK23:35+2:5312:44
4Linus MagnussonLidköpings VSK23:43+3:0112:49
5Elric SonnerfjordJönköpings OK24:39+3:5713:19
6Ella KronmarkerMullsjö SOK25:33+4:5113:48
7Stella BeijerJönköpings OK26:13+5:3114:10
8Linnea PalmérJönköpings OK26:47+6:0514:28
9Nathalie HolstBottnaryds IF29:03+8:2115:42
10Gustav MartinssonJönköpings OK35:11+14:2919:01
11Axel HultJönköpings OK36:05+15:2319:30
12Selma Bjurgren KarlssonJönköpings OK36:26+15:4419:41
13Majken AgerhallJönköpings OK46:55+26:1325:21
14Ginny ReimertzGällstadbygdens SOK1:20:55+1:00:1343:44
Benias PerssonGällstadbygdens SOKej godkänd
Stella BornvallJönköpings OKutgått
Liv SvenningssonJönköpings OKej start
Lova SvenningssonJönköpings OKej start

Lätt 2.5 km

2 420 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronica SahlinNässjö OK31:1412:54
2Eliva PerssonGällstadbygdens SOK35:39+4:2514:43
3Hanna BremerMariestads FK44:18+13:0418:18
4Anna BlomqvistJönköpings OK44:24+13:1018:20
5Jens EliassonIK Hakarpspojkarna57:14+26:0023:39
6Berit IvarssonOK Skogshjortarna59:39+28:2524:38
7Inger LindblomOK Orinto1:03:15+32:0126:08
8Nelly EkIK Hakarpspojkarna1:09:00+37:4628:30

Lätt 5,0 km

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin MårtenssonIF Hagen48:0310:40
2Julia BjuvensjöBredaryds SOK1:14:43+26:4016:36

Medel Svår 3,0km

2 890 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär SundkvistOK Gränsen25:328:50
2Marcus StråhleOK Njudung26:44+1:129:15
3Linus LailehedOK Stigen27:09+1:379:23
4Magnus OlssonJönköpings OK27:44+2:129:35
5Julia WallströmTidaholm SOK Sisu28:21+2:499:48
6Anders ReimertzGällstadbygdens SOK28:30+2:589:51
7Ronnie BjuvensjöBredaryds SOK35:37+10:0512:19
8Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL38:26+12:5413:17
9Sara EkermoJönköpings OK40:21+14:4913:57
10Maria DahlbergJönköpings OK42:51+17:1914:49
11Anneli BlomgrenEksjö SOK47:39+22:0716:29
12Mats OgellEj klubbansluten48:39+23:0716:50
13Victoria LindénGränna-Bygdens OK49:02+23:3016:57
14Jessica SandinEj klubbansluten51:16+25:4417:44
15Lars-Åke LarssonOK Tranan53:13+27:4118:24
16Åsa GrenaboHjobygdens OK55:57+30:2519:21
17Monika LarssonSkarpnäcks OL59:32+34:0020:35
18Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:07:31+41:5923:21
19Jan-Erik NystrandOK Klyftamo1:22:24+56:5228:30
20Martyna AcylovieneSOK Träff1:29:23+1:03:5130:55
Stig WallermanBorås GIFej godkänd
Mattias SahlinNässjö OKej godkänd
Oliver HammarFalköpings AIK OKej godkänd
Oskaras AcylovasSOK Träffutgått

Svår 3.0 km

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac AnderssonOK Norrvirdarna26:079:19
2Kjell JohanssonIF Hagen33:57+7:5012:07
3Lars ErikssonUlricehamns OK35:16+9:0912:35
4Marita HaglundBredareds IF40:21+14:1414:24
5Anders SwedinLidköpings VSK41:44+15:3714:54
6Mats NilssonFalköpings AIK OK45:05+18:5816:06
7Monica LaageGudhems IF1:02:26+36:1922:17
8Frida LaageGudhems IF1:02:27+36:2022:18
9Ulrika EnerothTidaholm SOK Sisu1:14:31+48:2426:36

Svår 5.0 km

4 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria CarlströmCentrum OK44:059:26
2Michael PerssonIF Hagen45:44+1:399:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila