Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fyrsprinten 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fyrsprinten 2
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: söndag 23 augusti 2020

Klasser: Visa alla | Ö1 MIX Tid | Ö2 MIX Tid | Ö3D Tid | Ö3H Tid | Ö4D Tid | Ö4H Tid | Ö5D Tid | Ö5H Tid | Ö1 MIX Norm | Ö2 MIX Norm | Ö3 D Norm | Ö3 H Norm | Ö4 D Norm | Ö4 H Norm | Ö5 D Norm | Ö5 H Norm | Ö1 MIX Sen | Ö2 MIX Sen | Ö3 D Sen | Ö3 H Sen | Ö4 D Sen | Ö4 H Sen | Ö5 D Sen | Ö5 H Sen

Öppen 1 Mixad Normal

1 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicolai KuzminSundsvalls OK15:5813:18
2Stina KarlssonKovlands IF17:16+1:1814:23
3Tilde BergqvistSundsvalls OK17:43+1:4514:45
4Ludvig StåhlbergKovlands IF17:51+1:5314:52
5Josefin MobergSundsvalls OK20:45+4:4717:17
6Mikael KuzminSundsvalls OK21:18+5:2017:45
7Greta HoffmanKlubblös21:28+5:3017:53
8Tyra AnelandhSundsvalls OK21:48+5:5018:10
9Alice LindKlubblös21:57+5:5918:17
10Simon UnanderSundsvalls OK23:53+7:5519:54
11Edith TuvessonSundsvalls OK24:30+8:3220:25
Elin BergforsSundsvalls OKej start

Öppen 2 Mixad Normal

1 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LindströmSundsvalls OK13:589:41
2Linnea DufvaSundsvalls OK14:40+0:4210:11
3Sofie LindSundsvalls OK15:38+1:4010:51
4Lukas StåhlbergKovlands IF15:48+1:5010:58
5Ruben JensenSundsvalls OK16:14+2:1611:16
6Arvid AnelandhSundsvalls OK20:00+6:0213:53
7Ruth HoffmanSundsvalls OK20:05+6:0713:56
8Wilma UnanderSundsvalls OK21:28+7:3014:54
9Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK22:18+8:2015:29

Öppen 3 DAM Normal

1 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet EngbergSundsvalls OK13:046:33
2Monica BylundNjurunda OK14:46+1:427:25
3Christina FlordalSundsvalls OK18:00+4:569:02
4Ulla HellmanSundsvalls OK20:55+7:5110:30
5Sara JakobssonSundsvalls OK24:43+11:3912:25
6Anna-Carin SundlöfSelånger SOK27:23+14:1913:45
Agnes FeilSundsvalls OKej start

Öppen 3 HERR Normal

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman EliassonSundsvalls OK11:345:48
2Albin TuvessonSundsvalls OK11:54+0:205:58
3Jonas LindSundsvalls OK16:55+5:218:30
4Isak NorgrenSelånger SOK17:10+5:368:37
5Erik KardellNjurunda OK18:48+7:149:26

Öppen 4 DAM Normal

2 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irené LarssonSundsvalls OK15:466:26
2Anna LundgrenSundsvalls OK16:04+0:186:33
3Annelie LodénSelånger SOK16:35+0:496:46
4Anna HoffmanSundsvalls OK17:35+1:497:10
5Wilma LindströmSundsvalls OK17:45+1:597:14
6Maria JensenSundsvalls OK17:55+2:097:18
7Alva EliassonSundsvalls OK19:02+3:167:46
8Alva NorgrenSelånger SOK20:32+4:468:22
9Olivia KarlssonKovlands IF21:50+6:048:54
10Åsa PonténSelånger SOK22:22+6:369:07
11Elin KarlssonKovlands IF23:56+8:109:46
12Helena KarlssonSundsvalls OK25:09+9:2310:15
Emma JakobssonSundsvalls OKej godkänd
Ebba JensenSundsvalls OKej start

Öppen 4 HERR Normal

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrei KuzminSundsvalls OK12:235:03
2Carl ErngrundSelånger SOK13:26+1:035:28
3Valter HoffmanSundsvalls OK16:19+3:566:39
4Alex AnderssonSundsvalls OK17:18+4:557:03
5Björn AbelssonSundsvalls OK21:36+9:138:48
Winn BjörklundSundsvalls OKej godkänd
Emil LundgrenSundsvalls OKej start
Mats NissiläSelånger SOKej start

Öppen 5 DAM Normal

2 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa DufvaSundsvalls OK16:395:42
1Astrid RexSundsvalls OK16:395:42
3Ylva SandströmSundsvalls OK16:41+0:025:42
4Sara TimnerSundsvalls OK17:09+0:305:52
5Ebba AnderssonSundsvalls OK17:23+0:445:57
6Clary RexSundsvalls OK18:58+2:196:29
7Lisa JakobssonSundsvalls OK19:42+3:036:44
8Julia NordlanderSundsvalls OK20:38+3:597:03
9Moa KarlssonSundsvalls OK23:27+6:488:01
10Viktoria KarlssonKovlands IF23:43+7:048:07
11Meia BerglundSundsvalls OK25:26+8:478:42
12Tyra KarlssonSundsvalls OK25:54+9:158:52
Ida BergforsSundsvalls OKej start
Wilma LarssonSundsvalls OKej start

Öppen 5 HERR Normal

2 920 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel LundgrenSundsvalls OK12:434:21
2Hannes LindahlSundsvalls OK12:58+0:154:26
3Hugo NordlanderSundsvalls OK13:26+0:434:36
4Mattias LarssonSundsvalls OK13:38+0:554:40
5Mattias LindahlSundsvalls OK13:49+1:064:43
6Wilmer RexSundsvalls OK13:58+1:154:46
7Mårten VännIKSU Multisport14:09+1:264:50
8Olov NorinSundsvalls OK14:17+1:344:53
9Thomas RexSundsvalls OK14:29+1:464:57
10Erik NorinSundsvalls OK14:59+2:165:07
11Erik JakobssonSundsvalls OK15:01+2:185:08
12Magnus JonssonSundsvalls OK15:35+2:525:20
13Ivan KuzminSundsvalls OK15:53+3:105:26
14Ola LindströmSundsvalls OK16:04+3:215:30
15Simon TeikeForsa OK16:11+3:285:32
16Robert JohanssonSelånger SOK16:13+3:305:33
17Ola TuvessonSundsvalls OK16:23+3:405:36
18Josef AnderssonSundsvalls OK16:42+3:595:43
19Jonas KarlssonKovlands IF16:46+4:035:44
20Lars HenrikssonSundsvalls OK16:48+4:055:45
21Jon JensenSundsvalls OK16:50+4:075:45
22Jonne LiukkonenSundsvalls OK16:59+4:165:48
23Henrik LundgrenSundsvalls OK17:53+5:106:07
24Fredrik PonténSelånger SOK18:36+5:536:22
25Rickard KarlssonSundsvalls OK21:04+8:217:12
Pessi LiukkonenSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser