Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för AOK:s 3-dagars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: AOK:s 3-dagars
Arrangörsorganisation: Avesta OK
Datum: tisdag 6 september 2011 - söndag 18 september 2011

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D16

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika MickelsonAvesta OK14:426:23
2Mathilda BjörnNorbergs OK16:39+1:577:14
3Amanda ElmertoftNorbergs OK17:42+3:007:41
4Elina ArvidssonSäterbygdens OK18:46+4:048:09

H16

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KarlssonNorbergs OK13:195:19
2William KarlssonNorbergs OK13:44+0:255:29
3Anton HagLångshyttans AIK OK18:56+5:377:34

D14

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda DanielsAvesta OK16:018:00
2Mirjam DalénSala OK17:04+1:038:32
3Frida ÖstmanAvesta OK20:06+4:0510:03
4Emma DjärvAvesta OK21:24+5:2310:42
5Minna ZachrissonLångshyttans AIK OK22:45+6:4411:22

H14

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak SöderströmSala OK13:465:59
2Anton KällströmSala OK17:03+3:177:24
3Carl KarlssonNorbergs OK23:30+9:4410:13
4Robin BergstrandNorbergs OK25:39+11:5311:09

D12

1 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra JernströmAvesta OK8:116:17
2Maja NorlingSäterbygdens OK12:22+4:119:30
3Katja DalénSala OK12:59+4:489:59
4Shanti SöderströmSala OK13:37+5:2610:28
5Emma HansenAvesta OK15:52+7:4112:12
6Cornelia LundénAvesta OK16:37+8:2612:46
7Emelie ErikssonSäterbygdens OK18:34+10:2314:16
8Moa SteinerDalaportens OL25:53+17:4219:54

H12

1 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ArvidssonSäterbygdens OK9:377:23
2Christoffer LindqvistLångshyttans AIK OK9:47+0:107:31
3Axel AnderssonNorbergs OK11:20+1:438:43
4Florian RademacherLångshyttans AIK OK12:43+3:069:46
5Erik MoreliusStora Skedvi IK SOFF12:56+3:199:56
6Oliver KarlssonNorbergs OK13:03+3:2610:02
7Fredrik SternelandDalaportens OL24:26+14:4918:47

D10

1 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia WannerAvesta OK10:038:22
2Agnes KällströmSala OK11:22+1:199:28
3Nickolina HedenlundAvesta OK12:24+2:2110:20
4Klara ZachrissonLångshyttans AIK OK13:57+3:5411:37
5Carolina LindqvistLångshyttans AIK OK16:28+6:2513:43
6Petronella HedenlundAvesta OK17:51+7:4814:52
7Vera LarssonLångshyttans AIK OK27:48+17:4523:10

H10

1 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik SternelandDalaportens OL11:239:29
2Vilhelm AxolsStora Skedvi IK SOFF11:29+0:069:34
3Linus JernströmAvesta OK13:53+2:3011:34
4Hugo HammarströmStora Skedvi IK SOFF20:02+8:3916:41

Inskolning

1 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Frida AnderssonNorbergs OKfullföljt
Linnéa EhnbergSala OKfullföljt
Agnes EngstedtDalaportens OLfullföljt
Vilda EngstedtDalaportens OLfullföljt
Filippa HeldemarDalaportens OLfullföljt
Elliot LundbergNorbergs OKfullföljt
Saga MattssonDalaportens OLfullföljt
Anja MickelsonAvesta OKfullföljt
Alice NykvistAvesta OKfullföljt

U1

1 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa JohanssonSäterbygdens OK9:298:37
2Amanda VestmanLångshyttans AIK OK10:33+1:049:35
3Niklas SternelandDalaportens OL12:03+2:3410:57
4Clara JanssonAvesta OK12:20+2:5111:12
5Lina WestbomSäterbygdens OK12:46+3:1711:36
6Linnea AsplundSäterbygdens OK13:06+3:3711:54
7Tilda BorgströmAvesta OK13:50+4:2112:34
8Liv NorbergAvesta OK13:59+4:3012:42
8Minelle MuntherIFK Hedemora OK13:59+4:3012:42
10Hedda BorgströmAvesta OK14:09+4:4012:51
11Carl-Henrik LindqvistLångshyttans AIK OK14:37+5:0813:17
12Oskar LarssonLångshyttans AIK OK14:57+5:2813:35
13Tuva WestbomSäterbygdens OK16:13+6:4414:44
14Victor ErikssonSäterbygdens OK16:38+7:0915:07
15My Blixt IsakssonAvesta OK16:44+7:1515:12
16Arvid HedenlundAvesta OK17:08+7:3915:34
17Lucas WannerAvesta OK18:44+9:1517:01

U2

1 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver AsplundSäterbygdens OK11:499:50
2Frida AlmkärrAvesta OK12:14+0:2510:11
3Mikael PerssonIFK Hedemora OK12:24+0:3510:20
4Matilda ForslundIFK Hedemora OK14:33+2:4412:07
5Sofie EhnbergSala OK16:00+4:1113:20
6Hilma HammarströmStora Skedvi IK SOFF16:26+4:3713:41
7Örjan KlintIFK Hedemora OK16:48+4:5914:00
8Klara MoreliusStora Skedvi IK SOFF17:24+5:3514:30
9Linus AnderssonIFK Hedemora OK17:43+5:5414:45
10Elsa KärnsundSala OK19:45+7:5616:27
11Elsa LindSala OK20:16+8:2716:53
12Oliver ForslundIFK Hedemora OK21:26+9:3717:51
13Sandra DahlstrandLångshyttans AIK OK22:50+11:0119:01

U3

1 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greta WetterbergSala OK35:0927:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser