Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Y-Ringen Masters Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Y-Ringen Masters Etapp 1
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: måndag 20 juli 2020

Klasser: Visa alla | Bana 1 (vit), tidig | Bana 2 (gul), tidig | Bana 3 (röd), tidig | Bana 4 (violett), tidig | Bana 5 (blå/svart), tidig | Bana 1 (vit), normal | Bana 2 (gul), normal | Bana 3 (röd), normal | Bana 4 (violett), normal | Bana 5 (blå/svart), normal | Bana 1 (vit), sen | Bana 2 (gul), sen | Bana 3 (röd), sen | Bana 4 (violett), sen | Bana 5 (blå/svart), sen

Bana 1 vit 16:00-16:30

2 290 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Calle MobergSundsvalls OK17:347:40
2Ruben JensenSundsvalls OK17:44+0:107:44
3Stina EngbergHärnösands OK19:14+1:408:23
4Lisen MobergSundsvalls OK19:23+1:498:27
5Linnea DufvaSundsvalls OK19:58+2:248:43
6Kajsa ErlandssonSundsvalls OK23:02+5:2810:03
7Ruth HoffmanSundsvalls OK23:07+5:3310:05
8Fanny VikströmSundsvalls OK25:53+8:1911:18
9David HässlerSundsvalls OK26:25+8:5111:32
10Tilde BergqvistSundsvalls OK29:07+11:3312:42
11Ludvig StåhlbergKovlands IF29:27+11:5312:51
12Stina KarlssonKovlands IF30:27+12:5313:17
13Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK36:07+18:3315:46
14Wilma UnanderSundsvalls OK37:09+19:3516:13
Hugo LindströmSundsvalls OKej godkänd
Elin BergforsSundsvalls OKej start
Astrid FlordalSundsvalls OKej start

Bana 2 gul 16:00-16:30

2 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin TuvessonSundsvalls OK20:078:29
2Alexander DufvaSundsvalls OK23:23+3:169:51
3Linnea HellqvistSundsvalls OK27:01+6:5411:23
4Elisabet EngbergSundsvalls OK27:35+7:2811:38
5Monica BylundNjurunda OK33:39+13:3214:11
6Agnes FeilSundsvalls OK38:27+18:2016:13
7Alice ÖbergIK Vikings OK41:26+21:1917:28
8Hanna MolinderSelånger SOK41:40+21:3317:34
9Ulla PerssonVK Uvarna45:48+25:4119:19
10Sören JanssonSundsvalls OK46:42+26:3519:42
11Lukas StåhlbergKovlands IF52:41+32:3422:13
12Bengt LarssonKovlands IF1:00:21+40:1425:27
13Hanna HässlerSundsvalls OK1:01:33+41:2625:58
14Sara JakobssonSundsvalls OK1:06:58+46:5128:15
Selma YtterströmSundsvalls OKej start

Bana 3 röd 16:00-16:30

3 570 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kasper LarssonSundsvalls OK36:0210:05
2Maja LundholmUmeå OK40:55+4:5311:27
3Emil LundgrenSundsvalls OK42:26+6:2411:53
4Klara EdströmSundsvalls OK42:30+6:2811:54
5Eskil EngbergHärnösands OK43:37+7:3512:13
6Rickard AnderssonSundsvalls OK44:40+8:3812:30
7Hugo HässlerSundsvalls OK48:47+12:4513:39
8Owe EdströmKovlands IF49:26+13:2413:50
9Winn BjörklundSundsvalls OK50:10+14:0814:03
10Elmin HovmöllerSöders-Tyresö51:06+15:0414:18
11Alex AnderssonSundsvalls OK51:25+15:2314:24
11Frida BergqvistSundsvalls OK51:25+15:2314:24
13Mats AnderssonSelånger SOK51:46+15:4414:30
14Björn AbelssonSundsvalls OK52:29+16:2714:42
15Marcus UddmanSundsvalls OK53:17+17:1514:55
16Sofia MobergSundsvalls OK53:20+17:1814:56
17Anette ÖnerudOK Ravinen53:28+17:2614:58
18Gunnar MellinTimrå SOK53:59+17:5715:07
19John BylundNjurunda OK55:18+19:1615:29 Ladda ner rutt i gpx-format
20Daniel YtterströmSundsvalls OK55:26+19:2415:31
21Albin ÅlinSundsvalls OK56:10+20:0815:43
22Viktoria KarlssonKovlands IF57:24+21:2216:04
23Sven Erik SundinSelånger SOK58:18+22:1616:19
24Wilma LindströmSundsvalls OK59:07+23:0516:33
25Fredrik HellqvistSundsvalls OK59:38+23:3616:42
26Åsa PonténSelånger SOK1:00:25+24:2316:55
27Åsa JadeliusSundsvalls OK1:01:45+25:4317:17
28Axel MolinderSelånger SOK1:02:07+26:0517:23
29Sören ÖdmarkVK Uvarna1:02:21+26:1917:27
30Åke HöglundTimrå SOK1:02:55+26:5317:37
31Emma LundholmUmeå OK1:03:41+27:3917:50
32Tomas SellstedtSelånger SOK1:03:48+27:4617:52
33Anna-Karin ÖstlundKovlands IF1:05:30+29:2818:20
34Christina FlordalSundsvalls OK1:06:04+30:0218:30
35Ebba JensenSundsvalls OK1:07:25+31:2318:53
36Nora UddmanSundsvalls OK1:08:47+32:4519:16
37Susanna De SanctisSundsvalls OK1:11:05+35:0319:54
38Barbro EdströmKovlands IF1:13:36+37:3420:36
39Valter HoffmanSundsvalls OK1:17:00+40:5821:34
40Olivia KarlssonKovlands IF1:18:03+42:0121:51
41Meia BerglundSundsvalls OK1:18:28+42:2621:58
42Jessica MolinderSelånger SOK1:20:37+44:3522:34
43Inger LorentzsonSundsvalls OK1:21:04+45:0222:42
44Caroline YtterströmSundsvalls OK1:21:28+45:2622:49
45Kjell ErikssonVK Uvarna1:21:29+45:2722:49
46Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:22:26+46:2423:05
47Anna HoffmanSundsvalls OK1:23:09+47:0723:17
48Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:25:14+49:1223:52
49Irené LarssonSundsvalls OK1:26:34+50:3224:14
50Maria JensenSundsvalls OK1:29:57+53:5525:11
51Emma JakobssonSundsvalls OK1:36:23+1:00:2126:59
52Yvonne SellstedtSelånger SOK1:42:55+1:06:5328:49
53Ella YtterströmSundsvalls OK1:45:39+1:09:3729:35
54Elin KarlssonKovlands IF1:52:48+1:16:4631:35
Roland SalomonssonVittjärvs IKej godkänd
Peter LorentzsonSundsvalls OKej godkänd
Sten Åke VedinSelånger SOKej godkänd
Mattias BerglundSundsvalls OKej godkänd
Sanna BerglundHärnösands OKej godkänd
Jon FlordalSundsvalls OKej start
Harri NäätänenKovlands IFej start

Bana 4 violett 16:00-16:30

4 300 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon NordlanderSundsvalls OK34:498:05
2Edvin LakeSundsvalls OK35:20+0:318:13
3Ola LindströmSundsvalls OK35:48+0:598:19
4Olov NorinSundsvalls OK35:55+1:068:21
5Mattias LarssonSundsvalls OK40:30+5:419:25
6Hugo NordlanderSundsvalls OK41:35+6:469:40
7Kristina NordlanderSundsvalls OK44:28+9:3910:20
8Torbjörn AnderssonSundsvalls OK45:46+10:5710:38
9Anna LundgrenSundsvalls OK45:49+11:0010:39
10Pia LindholmSundsvalls OK46:32+11:4310:49
11Kadri KalvoSundsvalls OK47:14+12:2510:59
12Wilma LarssonSundsvalls OK47:57+13:0811:09
13Fredrik PonténSelånger SOK48:46+13:5711:20
14Ebba LindholmSundsvalls OK49:07+14:1811:25
15Oskar ErlandssonSundsvalls OK49:24+14:3511:29
15Charlotte VikströmSundsvalls OK49:24+14:3511:29
17Ida SellstedtMölndal Outdoor IF49:47+14:5811:34
18Ebba AnderssonSundsvalls OK50:29+15:4011:44
19Wilmer RexSundsvalls OK50:34+15:4511:45
20Jenny ErlandssonSundsvalls OK50:53+16:0411:50
21Johan AgåsSundsvalls OK51:34+16:4511:59
22Nils EngbergHärnösands OK51:41+16:5212:01
23Tomas VirtanenSelånger SOK51:58+17:0912:05
24Lovisa DufvaSundsvalls OK52:18+17:2912:09
25Christer LundstedtSundsvalls OK52:29+17:4012:12
26Stina LindholmSundsvalls OK53:08+18:1912:21
27Malin TuvessonSundsvalls OK54:11+19:2212:36
28Peter HolmquistSundsvalls OK54:19+19:3012:37
29Ida JohanssonSundsvalls OK54:54+20:0512:46
30Per TjernbergKovlands IF56:53+22:0413:13
31Annelie LodénSelånger SOK57:01+22:1213:15
32Alva Lidström LauriSnättringe SK57:15+22:2613:18
33Bo LauriSnättringe SK59:11+24:2213:45
34Monika JanssonSundsvalls OK1:03:05+28:1614:40
35Lena AnderssonSundsvalls OK1:05:03+30:1415:07
36Elmina MolinHärnösands OK1:05:55+31:0615:19
37Kerstin FrænellSundsvalls OK1:08:17+33:2815:52
38Hanny EdströmHärnösands OK1:09:56+35:0716:15
39Jari SuonvieriSundsvalls OK1:10:43+35:5416:26
40Anna ÅlinSundsvalls OK1:10:53+36:0416:29
41Sofia LindénSelånger SOK1:13:24+38:3517:04
42Clary RexSundsvalls OK1:30:15+55:2620:59
Stina FeilSundsvalls OKutgått
Erik BergforsSundsvalls OKej start
Ida BergforsSundsvalls OKej start
Susanna EdströmHärnösands OKej start

Bana 5 blå/svart 16:00-16:30

6 040 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LundgrenSundsvalls OK47:217:50
2Mattias EdströmKovlands IF47:58+0:377:56
3Anders AxlingSundsvalls OK48:34+1:138:02
4Mattias HovmöllerSöders-Tyresö49:09+1:488:08
5Thomas RexSundsvalls OK49:11+1:508:08
6Martin HässlerSundsvalls OK49:48+2:278:14
7Martin LundgrenSundsvalls OK52:00+4:398:36
8Håkan StoltSundsvalls OK52:53+5:328:45
9Olov VikströmSundsvalls OK53:46+6:258:54
10Isak LundholmUmeå OK55:07+7:469:07
11Jonna JungåkerSundsvalls OK55:36+8:159:12
12Hanna HugossonSundsvalls OK55:54+8:339:15
13Lars HolmquistSundsvalls OK1:00:19+12:589:59
14Anders ErlandssonSundsvalls OK1:00:23+13:029:59
15Andreas LundholmUmeå OK1:00:34+13:1310:01
16Torbjörn EngbergHärnösands OK1:02:22+15:0110:19
17Frida VikströmSundsvalls OK1:02:26+15:0510:20
18Lars JonssonVK Uvarna1:04:15+16:5410:38
19Michael LarssonSundsvalls OK1:04:35+17:1410:41
20Magnus JonssonSundsvalls OK1:05:45+18:2410:53
21Olof FrænellSundsvalls OK1:08:08+20:4711:16
22Petter ErlandssonSundsvalls OK1:10:00+22:3911:35
23Truls LindholmSundsvalls OK1:11:16+23:5511:47
24Hanna KjellinSundsvalls OK1:11:43+24:2211:52
25Henrik LundgrenSundsvalls OK1:13:12+25:5112:07
26Jonas KarlssonKovlands IF1:13:49+26:2812:13
27Jörgen BlästaNjurunda OK1:15:25+28:0412:29
28Johnny BlästaNjurunda OK1:18:31+31:1012:59
29Janne NäätänenSundsvalls OK1:18:54+31:3313:03
30Elin EdströmHärnösands OK1:19:20+31:5913:08
31Per EdströmHärnösands OK1:19:24+32:0313:08
32Ola TuvessonSundsvalls OK1:20:51+33:3013:23
33Jon JensenSundsvalls OK1:22:19+34:5813:37
34Astrid RexSundsvalls OK1:22:24+35:0313:38
35Erik JakobssonSundsvalls OK1:23:49+36:2813:52
36Niklas MartinNjurunda OK1:23:56+36:3513:53
37Marie-Louise EngbergHärnösands OK1:44:19+56:5817:16
Tove FrænellSundsvalls OKej godkänd
Marcus ErikssonVK Uvarnaej godkänd
Erik NorinSundsvalls OKej start
Ulrik OlssonSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser