Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kåres Sprint KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kåres Sprint KM
Arrangörsorganisation: OK Kåre
Datum: tisdag 13 september 2011

D21

1 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin JohnssonOK Kåre12:096:17
2Linn GrällsOK Kåre12:41+0:326:34
3Jenny ErikssonOK Kåre12:42+0:336:34
4Lenka KlimplováOK Kåre13:36+1:277:02
5Martina ArkåsenOK Kåre14:04+1:557:17
Martina MorellOK Kåreej start
Hanna BjörklundOK Kåreej start

H21

2 430 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janek LeibigerPost SV Dresden12:345:10
2Nils OlssonStora Tuna12:50+0:165:16
3Leif BaderLeksands OK13:04+0:305:22
4Marcus HylénOK Kåre13:09+0:355:24
5Lena EliassonDomnarvets GOIF13:24+0:505:30
6Steven HaleOK Kåre13:27+0:535:32
7Anders NordahlOK Kåre14:02+1:285:46
8Christer MorellOK Kåre14:56+2:226:08
9Patrik JohnssonOK Kåre15:37+3:036:25
10Dmitri PotchepkoOK Kåre15:51+3:176:31
11Magnus ÖstgrenOK Kåre19:09+6:357:52
Mathias WestinOK Kåreej start
Martin NybergOK Kåreej start
Patrik SöderqvistLeksands OKej start
Niclas ErikssonOK Kåreej start

D16

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa EngströmOK Kåre14:517:41
2Hanna BerglundOK Kåre15:17+0:267:55
3Hanna GustafssonOK Kåre15:40+0:498:07

D14

1 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa MattssonOK Kåre9:136:11
2Emma ForsbergOK Kåre10:21+1:086:56
3Matilda MelénOK Kåre10:33+1:207:04

H14

1 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac Von KrusenstiernaOK Kåre8:075:26
2Jonas GustafssonOK Kåre8:40+0:335:48
3Eric DanielssonOK Kåre9:29+1:226:21
4Martin BergmanOK Kåre10:02+1:556:44
Albert CarlingOK Kåreej start
Erik BerglundOK Kåreej start
Martin MörsellOK Kåreej start

D12

1 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva RingiOK Kåre8:396:00
2Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre9:04+0:256:17
3Elin VikerOK Kåre14:27+5:4810:02
4Maja BjörklundOK Kåre16:23+7:4411:22

H12

1 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik OlssonOK Kåre9:416:43
2Lucas GranbergOK Kåre10:08+0:277:02
3Martin DanielssonOK Kåre17:07+7:2611:53
4Erik BrobackOK Kåre28:32+18:5119:48
Jakob BergmanOK Kåreej start

D10

1 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vendela SöderqvistOK Kåre10:188:10
2Alma BirklinOK Kåre11:00+0:428:43
3Ida JohnssonOK Kåre11:01+0:438:44
4Tove RingiOK Kåre11:45+1:279:19
5Emilia JohnssonOK Kåre12:15+1:579:43
6Julia HagelbergOK Kåre16:20+6:0212:57
7Emelie EkvallOK Kåre21:53+11:3517:22
8Fanny BäcklundOK Kåre22:48+12:3018:05
Hilda PermanOK Kåreej start
Cecilia LindgrenOK Kåreej start
Lisa StarkOK Kåreej start
Tilda HylénOK Kåreej start

H10

1 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus MelénOK Kåre9:137:18
2Olle RingiOK Kåre10:20+1:078:12
3David BökmanOK Kåre13:06+3:5310:23
4Martin ErikersOK Kåre13:10+3:5710:26
5Wille SöderqvistOK Kåre13:21+4:0810:35
6Albin SjöblomOK Kåre14:29+5:1611:29
7Erik BrandtOK Kåre14:46+5:3311:43
8Erik JohanssonOK Kåre15:13+6:0012:04
9Nils StarkOK Kåre15:51+6:3812:34
10Hjalmar Möller-SäfströmOK Kåre19:04+9:5115:07
11Jon HanssonOK Kåre19:07+9:5415:10
12Björn BroströmOK Kåre27:32+18:1921:51
Eric JohanssonOK Kåreej start
Albin SjöblomOK Kåreej start
Christoffer LindgrenOK Kåreej start
Axel PermanOK Kåreej start

D40

1 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Von KrusenstiernaOK Kåre12:596:43
2Kersti RingiOK Kåre13:29+0:306:59
3Izabell BirklinOK Kåre14:58+1:597:45
4Anna-Karin AdolfssonOK Kåre15:02+2:037:47
5Mia GustafssonOK Kåre15:06+2:077:49
6Weronica MorellOK Kåre15:35+2:368:04
7Jannike WåhlbergOK Kåre16:44+3:458:40
8Ann-Christin LarssonOK Kåre17:06+4:078:51
9Anna-Karin ForsbergOK Kåre18:04+5:059:21
10Anna Djärv-DanielssonOK Kåre24:24+11:2512:38
Cecilia ForslundOK Kåreej start

H40

2 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten SahlinOK Kåre16:086:38
2Per MelènOK Kåre16:49+0:416:55
3Lars GustafssonOK Kåre17:50+1:427:20
4Lars DuvanderOK Kåre20:01+3:538:14
5Mats AdolfssonOK Kåre23:13+7:059:33
6Dan WesterbergOK Kåre27:58+11:5011:30
Mikael DanielssonOK Kåreej start

H60

1 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agne NybergOK Kåre12:297:15
2Erik HansenOK Kåre14:33+2:048:27
3Erik-Åke TranbergOK Kåre21:32+9:0312:31
4Fred MöllerOK Kåre24:30+12:0114:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser