Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Y-Ringen Masters Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Y-Ringen Masters Etapp 2
Arrangörsorganisationer: Härnösands OK / Sundsvalls OK
Datum: tisdag 21 juli 2020

Klasser: Visa alla | Bana 1 (vit), tidig | Bana 2 (gul), tidig | Bana 3 (röd), tidig | Bana 4 (violett), tidig | Bana 5 (blå/svart), tidig | Bana 1 (vit), normal | Bana 2 (gul), normal | Bana 3 (röd), normal | Bana 4 (violett), normal | Bana 5 (blå/svart), normal | Bana 1 (vit), sen | Bana 2 (gul), sen | Bana 3 (röd), sen | Bana 4 (violett), sen | Bana 5 (blå/svart), sen

Bana 1 vit 16:00-16:30

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Wilma UnanderSundsvalls OK18:58
2Ruben JensenSundsvalls OK20:15+1:17
3Ruth HoffmanSundsvalls OK21:11+2:13
4Kajsa ErlandssonSundsvalls OK21:30+2:32
5Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK21:33+2:35
6Lisen MobergSundsvalls OK22:07+3:09
7Hugo LindströmSundsvalls OK24:01+5:03
8Calle MobergSundsvalls OK24:48+5:50
9Fanny VikströmSundsvalls OK24:57+5:59
10Tilde BergqvistSundsvalls OK25:58+7:00
11Stina KarlssonKovlands IF27:15+8:17
12Ludvig StåhlbergKovlands IF30:10+11:12
13Linnea DufvaSundsvalls OK33:39+14:41
14Lovis LindströmKvarnsvedens GOIF OK1:11:56+52:58
Stina EngbergHärnösands OKej godkänd
Albin FrödinSundsvalls OKej start

Bana 2 gul 16:00-16:30

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin TuvessonSundsvalls OK19:21
2Alexander DufvaSundsvalls OK20:16+0:55
3Elisabet EngbergSundsvalls OK22:24+3:03
4Mattias BerglundSundsvalls OK22:26+3:05
5Agnes FeilSundsvalls OK26:17+6:56
6Ture NordgrenHärnösands OK28:06+8:45
7Hanna MolinderSelånger SOK31:23+12:02
8Ulla PerssonVK Uvarna32:31+13:10
9Selma YtterströmSundsvalls OK35:34+16:13
10Jennie JohanssonSundsvalls OK38:38+19:17
11Sara JakobssonSundsvalls OK41:10+21:49
12Lukas StåhlbergKovlands IF41:26+22:05
13Bengt LarssonKovlands IF53:39+34:18
14Tove Van De WalSelånger SOK1:03:17+43:56
15Juni LindströmKvarnsvedens GOIF OK1:03:21+44:00

Bana 3 röd 16:00-16:30

47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kasper LarssonSundsvalls OK23:09
2Elmin HovmöllerSöders-Tyresö23:46+0:37
3Alex AnderssonSundsvalls OK26:05+2:56
4Klara EdströmSundsvalls OK26:27+3:18
5Rickard AnderssonSundsvalls OK26:53+3:44
6Ivar GranholmSundsvalls OK27:53+4:44
7Emil LundgrenSundsvalls OK28:12+5:03
8Wilma LindströmSundsvalls OK29:45+6:36
9Eskil EngbergHärnösands OK30:04+6:55
10Axel MolinderSelånger SOK30:58+7:49
11Ebba JensenSundsvalls OK31:09+8:00
12Hugo HässlerSundsvalls OK32:00+8:51
13Sten Åke VedinSelånger SOK34:44+11:35
14Nora UddmanSundsvalls OK35:06+11:57
15Owe EdströmKovlands IF35:18+12:09
16Marcus UddmanSundsvalls OK36:21+13:12
17Viktoria KarlssonKovlands IF36:32+13:23
18Daniel YtterströmSundsvalls OK36:50+13:41
19Björn AbelssonSundsvalls OK37:23+14:14
20Åsa JadeliusSundsvalls OK38:24+15:15
21Jessica MolinderSelånger SOK39:44+16:35
21Winn BjörklundSundsvalls OK39:44+16:35
23Valter HoffmanSundsvalls OK41:04+17:55
24Maria JensenSundsvalls OK41:15+18:06
25Åke HöglundTimrå SOK42:14+19:05
26Albin ÅlinSundsvalls OK42:31+19:22
27Peter LorentzsonSundsvalls OK43:54+20:45
28Roland SalomonssonVittjärvs IK44:07+20:58
29Anna-Karin ÖstlundKovlands IF45:57+22:48
30Caroline YtterströmSundsvalls OK46:55+23:46
31Gitte LethSundsvalls OK47:10+24:01
32Herbert Van De WalSelånger SOK47:23+24:14
33Jakob Van de WalSelånger SOK47:31+24:22
34Irené LarssonSundsvalls OK47:36+24:27
35Anna DufvaSundsvalls OK47:45+24:36
36Barbro EdströmKovlands IF48:00+24:51
37Elin KarlssonKovlands IF48:32+25:23
38Christina FlordalSundsvalls OK48:40+25:31
39Anna HoffmanSundsvalls OK49:26+26:17
40Jon FlordalSundsvalls OK49:51+26:42
41Frida BergqvistSundsvalls OK49:59+26:50
42Mari-Helen LidströmSnättringe SK52:44+29:35
43Olivia KarlssonKovlands IF55:06+31:57
44Emma JakobssonSundsvalls OK58:10+35:01
45Ella YtterströmSundsvalls OK1:00:17+37:08
46Inger LorentzsonSundsvalls OK1:14:36+51:27
Catrin JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Harri NäätänenKovlands IFej start

Bana 4 violett 16:00-16:30

50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olov NorinSundsvalls OK30:22
2Hugo NordlanderSundsvalls OK33:15+2:53
3Edvin LakeSundsvalls OK33:36+3:14
4Viggo ÖstlundKovlands IF37:45+7:23
5Wilma LarssonSundsvalls OK40:21+9:59
6Josef AnderssonSundsvalls OK40:34+10:12
7Anna LundgrenSundsvalls OK42:59+12:37
8Julia NordlanderSundsvalls OK44:01+13:39
9Nils EngbergHärnösands OK44:22+14:00
10Anders LindholmSundsvalls OK45:04+14:42
11Ola LindströmSundsvalls OK45:07+14:45
12Ebba LindholmSundsvalls OK45:35+15:13
13Lovisa DufvaSundsvalls OK46:27+16:05
14Peter HolmquistSundsvalls OK47:17+16:55
15Oskar ErlandssonSundsvalls OK47:35+17:13
16Elsa GranholmSundsvalls OK47:38+17:16
17Kadri KalvoSundsvalls OK47:45+17:23
18Johan AgåsSundsvalls OK48:00+17:38
19Ebba AnderssonSundsvalls OK49:09+18:47
20Pia LindholmSundsvalls OK49:35+19:13
21Simon NordlanderSundsvalls OK49:38+19:16
22Mattias LarssonSundsvalls OK49:48+19:26
23Christer LundstedtSundsvalls OK50:44+20:22
24Malin TuvessonSundsvalls OK51:35+21:13
25Charlotte VikströmSundsvalls OK51:44+21:22
26Wilmer RexSundsvalls OK51:53+21:31
27Anna NordinSundsvalls OK52:39+22:17
28Mats NissiläSelånger SOK53:44+23:22
29Per TjernbergKovlands IF54:44+24:22
30Ida BergforsSundsvalls OK56:35+26:13
31Stina LindholmSundsvalls OK56:36+26:14
32Arne AnderssonBredaryds SOK57:07+26:45
33Lena AnderssonSundsvalls OK58:00+27:38
34Ida JohanssonSundsvalls OK1:01:03+30:41
35Alva Lidström LauriSnättringe SK1:01:27+31:05
36Annelie LodénSelånger SOK1:01:33+31:11
37Anna ÅlinSundsvalls OK1:02:32+32:10
38Kerstin FrænellSundsvalls OK1:05:31+35:09
39Elmina MolinHärnösands OK1:06:05+35:43
40Monika JanssonSundsvalls OK1:06:19+35:57
41Bo LauriSnättringe SK1:07:00+36:38
42Anna Van De WalSelånger SOK1:09:32+39:10
43Maria AnderssonBredaryds SOK1:16:11+45:49
44Hanny EdströmHärnösands OK1:16:42+46:20
45Clary RexSundsvalls OK1:33:37+1:03:15
Kristina NordlanderSundsvalls OKej godkänd
Stina FeilSundsvalls OKej godkänd
Marcus ErikssonOK Tyrej godkänd
Jari SounvieriSundsvalls OKutgått
Elin SvenssonSundsvalls OKutgått
Torbjörn AnderssonSundsvalls OKej start
Erik BergforsSundsvalls OKej start
Susanna EdströmHärnösands OKej start

Bana 5 blå/svart 16:00-16:30

41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders AxlingSundsvalls OK45:28
2Olov VikströmSundsvalls OK46:38+1:10
3Mattias HovmöllerSöders-Tyresö47:04+1:36
4Thomas RexSundsvalls OK48:47+3:19
5Axel LundgrenSundsvalls OK49:38+4:10
6Håkan StoltSundsvalls OK50:18+4:50
7Hannes LindahlSundsvalls OK50:31+5:03
8Martin HässlerSundsvalls OK51:36+6:08
9Hanna HugossonSundsvalls OK52:11+6:43
10Frida VikströmSundsvalls OK52:45+7:17
11Isak LundholmUmeå OK52:51+7:23
12Jan NordinSundsvalls OK53:54+8:26
13Jonna JungåkerSundsvalls OK54:08+8:40
14Erik ToomingasSundsvalls OK54:46+9:18
15Mattias LindahlSundsvalls OK56:19+10:51
16Lars HolmquistSundsvalls OK57:22+11:54
17Johanna SjölundSundsvalls OK57:50+12:22
18Michael LarssonSundsvalls OK58:04+12:36
19Magnus JonssonSundsvalls OK59:55+14:27
20Johnny BlästaNjurunda OK1:02:05+16:37
20Rolf JohanssonSundsvalls OK1:02:05+16:37
22Andreas LundholmUmeå OK1:02:08+16:40
23Niklas MartinNjurunda OK1:03:12+17:44
23Marcus ErikssonVK Uvarna1:03:12+17:44
25Henrik LundgrenSundsvalls OK1:04:21+18:53
26Jonas KarlssonKovlands IF1:04:57+19:29
27Lars JonssonVK Uvarna1:07:31+22:03
28Anders ErlandssonSundsvalls OK1:09:30+24:02
29Jörgen BlästaNjurunda OK1:09:43+24:15
30Olof FrænellSundsvalls OK1:10:41+25:13
31Ola TuvessonSundsvalls OK1:11:59+26:31
32Fredrik LindströmKvarnsvedens GOIF OK1:14:37+29:09
33Magnus NordgrenHärnösands OK1:23:41+38:13
34Jon JensenSundsvalls OK1:25:11+39:43
35Erik JakobssonSundsvalls OK1:32:45+47:17
36Marie-Louise EngbergHärnösands OK1:32:51+47:23
37Astrid RexSundsvalls OK1:33:34+48:06
38Lisa JakobssonSundsvalls OK1:45:10+59:42
Petter ErlandssonSundsvalls OKej godkänd
Mattias EdströmKovlands IFej godkänd
Janne NäätänenSundsvalls OKej godkänd
Tove FrænellSundsvalls OKej start
Markus FrödinSundsvalls OKej start
Oskar VikströmSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila