Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Y-Ringen Masters Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Y-Ringen Masters Etapp 4
Arrangörsorganisation: Kovlands IF
Datum: torsdag 23 juli 2020

Klasser: Visa alla | Bana 1 (vit), tidig | Bana 2 (gul), tidig | Bana 3 (röd), tidig | Bana 4 (violett), tidig | Bana 5 (blå/svart), tidig | Bana 1 (vit), normal | Bana 2 (gul), normal | Bana 3 (röd), normal | Bana 4 (violett), normal | Bana 5 (blå/svart), normal | Bana 1 (vit), sen | Bana 2 (gul), sen | Bana 3 (röd), sen | Bana 4 (violett), sen | Bana 5 (blå/svart), sen

Bana 1 vit 16:00-16:30

1 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LindströmSundsvalls OK14:397:42
2Lisen MobergSundsvalls OK14:56+0:177:51
3Ruth HoffmanSundsvalls OK15:12+0:338:00
4Linnea DufvaSundsvalls OK15:15+0:368:01
5Wilma UnanderSundsvalls OK15:21+0:428:04
6Ruben JensenSundsvalls OK15:48+1:098:18
7Stina EngbergHärnösands OK16:42+2:038:47
8Lilly ÖsterholmKovlands IF16:50+2:118:51
9Calle MobergSundsvalls OK17:23+2:449:08
10Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK17:35+2:569:15
11Agnes DahlinKovlands IF17:42+3:039:18
12Tilde BergqvistSundsvalls OK19:57+5:1810:30
13Ludvig StåhlbergKovlands IF21:33+6:5411:20
14Kajsa ErlandssonSundsvalls OK22:02+7:2311:35
15Jonas Edholm KvistKovlands IF22:38+7:5911:54
16Stina KarlssonKovlands IF25:02+10:2313:10
17Feja HögbergKovlands IF29:26+14:4715:29
Elin BergforsSundsvalls OKej godkänd

Bana 2 gul 16:00-16:30

2 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin TuvessonSundsvalls OK17:586:32
2Alexander DufvaSundsvalls OK19:47+1:497:11
3Elisabet EngbergSundsvalls OK21:44+3:467:54
4Agnes FeilSundsvalls OK23:33+5:358:33
5Hanna MolinderSelånger SOK27:19+9:219:56
6Felix DahlinKovlands IF28:43+10:4510:26
7Selma YtterströmSundsvalls OK31:56+13:5811:36
8Ulla PerssonVK Uvarna37:32+19:3413:38
9Lukas StåhlbergKovlands IF45:05+27:0716:23
10Sara JakobssonSundsvalls OK50:08+32:1018:13
11Bengt LarssonKovlands IF1:04:19+46:2123:23

Bana 3 röd 16:00-16:30

3 480 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elmin HovmöllerSöders-Tyresö29:468:33
2Kasper LarssonSundsvalls OK31:51+2:059:09
3Frida BergqvistSundsvalls OK36:17+6:3110:25
4Klara EdströmSundsvalls OK37:08+7:2210:40
5Mats AnderssonSelånger SOK37:23+7:3710:44
6Hugo HässlerSundsvalls OK37:40+7:5410:49
7Sven Erik SundinSelånger SOK38:10+8:2410:58
8Axel MolinderSelånger SOK39:27+9:4111:20
9Eskil EngbergHärnösands OK39:29+9:4311:20
10Valter HoffmanSundsvalls OK40:13+10:2711:33
11Wilma LindströmSundsvalls OK42:15+12:2912:08
12Ida SellstedtMölndal Outdoor IF43:33+13:4712:30
13Alex AnderssonSundsvalls OK43:42+13:5612:33
14Jessica MolinderSelånger SOK44:17+14:3112:43
15Viktoria KarlssonKovlands IF44:19+14:3312:44
16Anna-Karin ÖstlundKovlands IF45:23+15:3713:02
17Rickard AnderssonSundsvalls OK46:04+16:1813:14
18Björn AbelssonSundsvalls OK46:06+16:2013:14
19Tomas SellstedtSelånger SOK46:15+16:2913:17
20Gitte LethSundsvalls OK47:08+17:2213:32
21Ebba JensenSundsvalls OK48:44+18:5814:00
22Ella YtterströmSundsvalls OK50:31+20:4514:30
23Mattias BerglundSundsvalls OK50:55+21:0914:37
24Gunnar BengtssonSundsvalls OK51:26+21:4014:46 Ladda ner rutt i gpx-format
25Andreas DahlinKovlands IF51:47+22:0114:52
26Anna HoffmanSundsvalls OK52:39+22:5315:07
27Olivia KarlssonKovlands IF52:52+23:0615:11
28Åke HöglundTimrå SOK53:04+23:1815:14
29Åsa JadeliusSundsvalls OK53:36+23:5015:24
30Caroline YtterströmSundsvalls OK53:43+23:5715:26
31Christina FlordalSundsvalls OK56:27+26:4116:13
32Elin KarlssonKovlands IF57:25+27:3916:29
33Roland SalomonssonVittjärvs IK59:39+29:5317:08
34Jon FlordalSundsvalls OK1:00:19+30:3317:19
35Irené LarssonSundsvalls OK1:01:01+31:1517:32
36Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:04:32+34:4618:32
37Anna DufvaSundsvalls OK1:06:04+36:1818:59
38Emma JakobssonSundsvalls OK1:12:09+42:2320:43
39Sten Åke VedinSelånger SOK1:13:05+43:1921:00
Emil LundgrenSundsvalls OKej godkänd
Winn BjörklundSundsvalls OKej godkänd
Tina JohanssonSundsvalls OKutgått
Barbro EdströmKovlands IFej start
Owe EdströmKovlands IFej start
Maria JensenSundsvalls OKej start
Harri NäätänenKovlands IFej start

Bana 4 violett 16:00-16:30

4 480 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon NordlanderSundsvalls OK31:497:06
2Olov NorinSundsvalls OK32:55+1:067:20
3Edvin LakeSundsvalls OK33:49+2:007:32
4Viggo ÖstlundKovlands IF34:40+2:517:44
5Ola LindströmSundsvalls OK35:51+4:028:00
6Oskar ErlandssonSundsvalls OK36:19+4:308:06
7Mattias LarssonSundsvalls OK37:41+5:528:24
8Hugo NordlanderSundsvalls OK38:39+6:508:37
9Torbjörn AnderssonSundsvalls OK42:24+10:359:27
10Ylva SandströmSundsvalls OK42:49+11:009:33
11Peter HolmquistSundsvalls OK43:04+11:159:36
12Josef AnderssonSundsvalls OK43:22+11:339:40
13Erik JakobssonSundsvalls OK43:43+11:549:45
14Julia NordlanderSundsvalls OK44:16+12:279:52
15Kristina NordlanderSundsvalls OK44:59+13:1010:02
16Clara SpikLeksands OK45:55+14:0610:14
17Ebba AnderssonSundsvalls OK48:01+16:1210:43
18Ida BergforsSundsvalls OK48:09+16:2010:44
19Kadri KalvoSundsvalls OK48:23+16:3410:47
20Nils EngbergHärnösands OK48:56+17:0710:55
21Jenny ErlandssonSundsvalls OK50:30+18:4111:16
22Anna NordinSundsvalls OK50:57+19:0811:22
23Wilma LarssonSundsvalls OK51:07+19:1811:24
24Christer LundstedtSundsvalls OK51:23+19:3411:28
25Per TjernbergKovlands IF51:40+19:5111:31
26Lisa JakobssonSundsvalls OK52:42+20:5311:45
27Mats NissiläSelånger SOK53:49+22:0012:00
28Bo LauriSnättringe SK54:04+22:1512:04
29Annelie LodénSelånger SOK54:14+22:2512:06
30Stina FeilSundsvalls OK55:04+23:1512:17
31Emma JohanssonSundsvalls OK55:50+24:0112:27
32Malin TuvessonSundsvalls OK56:27+24:3812:36
33Monika JanssonSundsvalls OK58:09+26:2012:58
34Lars-Peter JohnssonSelånger SOK59:05+27:1613:11
35Tomas VirtanenSelånger SOK59:10+27:2113:12
36Lena AnderssonSundsvalls OK1:07:24+35:3515:02
37Hanny EdströmHärnösands OK1:10:55+39:0615:49
38Elmina MolinHärnösands OK1:13:03+41:1416:18
39Lars BjörklundSundsvalls OK1:18:21+46:3217:29
Anna LundgrenSundsvalls OKej godkänd
Wilmer RexSundsvalls OKej godkänd
Mats JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Clary RexSundsvalls OKutgått
Jari SuonvieriSundsvalls OKutgått
Erik BergforsSundsvalls OKej start
Lovisa DufvaSundsvalls OKej start
Susanna EdströmHärnösands OKej start

Bana 5 blå/svart 16:00-16:30

5 800 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LundgrenSundsvalls OK42:287:19
2Mattias EdströmKovlands IF42:43+0:157:21
3Hannes LindahlSundsvalls OK43:11+0:437:26
4Martin HässlerSundsvalls OK43:52+1:247:33
5Anders AxlingSundsvalls OK44:20+1:527:38
6Torbjörn EngbergHärnösands OK44:48+2:207:43
7Erik NorinSundsvalls OK45:16+2:487:48
8Mattias LindahlSundsvalls OK46:50+4:228:04
9Johanna SjölundSundsvalls OK47:53+5:258:15
10Håkan StoltSundsvalls OK50:23+7:558:41
11Erik ToomingasSundsvalls OK50:52+8:248:46
12Anders ErlandssonSundsvalls OK51:14+8:468:50
13Jan NordinSundsvalls OK53:37+11:099:14
14Lars HolmquistSundsvalls OK53:53+11:259:17
15Elin EdströmHärnösands OK55:55+13:279:38
16Linda ByströmOK Kåre59:41+17:1310:17
17Niklas MartinNjurunda OK1:01:44+19:1610:38
18Henrik LundgrenSundsvalls OK1:03:08+20:4010:53
19Jon JensenSundsvalls OK1:03:58+21:3011:01
20Marie-Louise EngbergHärnösands OK1:04:23+21:5511:06
21Magnus JonssonSundsvalls OK1:05:03+22:3511:12
22Jörgen BlästaNjurunda OK1:05:46+23:1811:20
23Johnny BlästaNjurunda OK1:06:54+24:2611:32
24Per EdströmHärnösands OK1:07:00+24:3211:33
25Fredrik NordlanderSundsvalls OK1:09:17+26:4911:56
26Astrid RexSundsvalls OK1:09:54+27:2612:03
27Michael LarssonSundsvalls OK1:14:52+32:2412:54
28Ola TuvessonSundsvalls OK1:15:03+32:3512:56
Petter ErlandssonSundsvalls OKej start
Mattias HovmöllerSöders-Tyresöej start
Janne NäätänenSundsvalls OKej start
Thomas RexSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser