Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprint, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint
Arrangörsorganisationer: Almby IK / Örebro OF
Datum: lördag 10 oktober 2020

KvalFinal

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 Final A | H21 Final A | D20 Final A | H20 Final A | D18 Final A | H18 Final A | D21 Final B | H21 Final B | H21 Final C | H20 Final B | D18 Final B | D18 Final C | H18 Final B | H18 Final C | D21 Kval A | D21 Kval B | H21 Kval A | H21 Kval B | H20 Kval A | H20 Kval B | D18 Kval A | D18 Kval B | H18 Kval A | H18 Kval B

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H21 Final A

3 430 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav BergmanOK Ravinen14:57
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro14:58+0:01
3Isac Von KrusenstiernaOK Kåre15:08+0:11
4Axel GranqvistOK Ravinen15:09+0:12
5Emil SvenskStora Tuna OK15:19+0:22
6Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering15:35+0:38
7Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering15:38+0:41
8Dag BlandkjennIFK Göteborg Orientering15:41+0:44
9Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orientering15:45+0:48
10Oskar SjöbergOK Linné15:46+0:49
11Anton JohanssonOK Orion15:49+0:52
12Ruslan GlebovOK Ravinen15:53+0:56
13Simon HectorSnättringe SK15:59+1:02
14Rudolfs ZernisÄrla IF16:02+1:05
15Lucas BassetOK Linné16:03+1:06
16Albin RidefeltOK Linné16:05+1:08
17Algirdas BartkeviciusOK Denseln16:07+1:10
18Gernot YmsénOK Pan-Kristianstad16:13+1:16
18Felix AxelssonMarkbygdens OK16:13+1:16
20Jens RönnolsJärla Orientering16:16+1:19
20August MollénOK Denseln16:16+1:19
20Ola AnderssonOK Orion16:16+1:19
23Erik BerzellJärla Orientering16:18+1:21
24Erik HerneOK Ravinen16:22+1:25
25William LindMalungs OK Skogsmårdarna16:25+1:28
26Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK16:27+1:30
27Simon ImarkTullinge SK16:33+1:36
27Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF16:33+1:36
29Jesper SvenskStora Tuna OK16:34+1:37
30Daniel AttåsOK Tisaren16:36+1:39
31Mårten BoströmIFK Lidingö SOK16:39+1:42
32Rassmus AnderssonOK Linné16:51+1:54
33Daniel HájekMalungs OK Skogsmårdarna16:54+1:57
34Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad16:55+1:58
35Oskar Spets StorhovOK Linné17:04+2:07
36Jonas GustafssonOK Kåre17:05+2:08
37Nils Hammaräng GripOK Orion17:10+2:13
38Felix SpäthIFK Lidingö SOK17:17+2:20
39Ville JohanssonOK Kolmården20:06+5:09
Lukas LilandOK Linnéej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser