Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprintstafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprintstafett
Arrangörsorganisationer: Almby IK / Örebro OF
Datum: söndag 11 oktober 2020

B-final

23 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roxen 11:00:48
Emma Helmersson14:183+0:1314:183
Jonas Andersson15:267+1:0229:441-2
Hugo Lillieström15:126+0:2644:5610
Emma Pettersson15:523+1:031:00:4810
2OK Kolmården 11:02:03
Linnea Lund15:016+0:5615:016
Leo Johansson15:154+0:5130:163-3
Ville Johansson14:46145:022-1
Kerstin Ljungemyr17:0112+2:121:02:0320
3IK Hakarpspojkarna 31:02:23
Alma Holmqvist Johansson15:4917+1:4415:4917
Emil Öhlund15:3310+1:0931:2212-5
Joar Hertin15:257+0:3946:477-5
Tova Olsson15:362+0:471:02:233-4
4IK Hakarpspojkarna 41:02:48
Marianne Haug14:585+0:5314:585
Lukas Granstedt16:0217+1:3831:006+1
Viktor Gunnarsson15:428+0:5646:4260
Alice Svensson Finndahl16:066+1:171:02:484-2
5Malungs OK Skogsmårdarna 21:02:58
Magdalena Hajkova15:4214+1:3715:4214
Filip Wadsten15:246+1:0031:067-7
Oskar Sandberg14:552+0:0946:013-4
Carolina Delgado16:5711+2:081:02:585+2
6Snättringe SK 11:03:12
Vilma Karlsson15:4112+1:3615:4112
Simon Hector14:24130:052-10
Isak Gelius16:1412+1:2846:195+3
Frida Hector16:5310+2:041:03:126+1
7Sundsvalls OK 11:03:21
Frida Vikström14:172+0:1214:172
Hannes Lindahl16:5920+2:3531:1611+9
Anders Axling15:5411+1:0847:1010-1
Hanna Kjellin16:117+1:221:03:217-3
8Järla Orientering 21:03:22
Petrina Costermans14:394+0:3414:394
Anton Nilsson15:3914+1:1530:1840
Mathias Hall15:449+0:5846:0240
Åsa Sundström17:2015+2:311:03:228+4
9Eksjö SOK 11:03:52
Klara Axelsson15:4715+1:4215:4715
Sebastian Inderst15:278+1:0331:149-6
Hugo Djurstedt15:5110+1:0547:0590
Agnes Djurstedt16:479+1:581:03:5290
10OK Södertörn 11:04:17
Annick Meister15:389+1:3315:389
Filip Möller15:3713+1:1331:1510+1
Georg Eklöw16:4715+2:0148:0212+2
Hanna Lagerberg16:158+1:261:04:1710-2
11IF Thor 11:04:42
Lotta Weyhenmeyer17:0818+3:0317:0818
Erik Hannrup14:513+0:2731:5916-2
Aron Hellgren16:4614+2:0048:4513-3
Gunilla Svärd15:574+1:081:04:4211-2
12Sundsvalls OK 21:05:11
Hanna Hugosson15:3910+1:3415:3910
Anders Vedin15:4916+1:2531:2813+3
Olov Vikström17:4319+2:5749:1115+2
Jonna Jungåker16:005+1:111:05:1112-3
13OK Ravinen 31:05:20
Emma Almgren17:1820+3:1317:1820
Albin Andersson15:289+1:0432:46200
Love Berzell15:035+0:1747:4911-9
Sarah-Jane Barrable17:3116+2:421:05:2013+2
14IFK Lidingö SOK 21:07:23
Matleena Boström15:3910+1:3415:3910
Felix Späth15:175+0:5330:565-5
Hans Liwång18:4421+3:5849:4019+14
Venla Kankainen17:4318+2:541:07:2314-5
15Ärla IF 21:07:55
Julia Davidsson17:1219+3:0717:1219
Robbin Kantarp15:3310+1:0932:45190
Emil Andersson16:2313+1:3749:0814-5
Emma Kantarp18:4720+3:581:07:5515+1
16Haninge SOK 11:08:06
Carolin Svensson15:4112+1:3615:4112
Felix Persson16:2618+2:0232:0717+5
Jakob Gadefors-Nau17:2117+2:3549:2818+1
Nina Persson18:3819+3:491:08:0616-2
17OK Linné 31:08:07
Annika Björk19:5523+5:5019:5523
Oskar Spets Storhov15:3612+1:1235:3122-1
Jakob Andersson14:574+0:1150:2820-2
Angelica Rask17:3917+2:501:08:0717-3
18Sävedalens AIK 21:08:18
Stina Berg15:4715+1:4215:4715
Casper Skepp16:2919+2:0532:1618+3
Gabriel Öhgren17:0416+2:1849:2016-2
Agnes Spånér18:5821+4:091:08:1818+2
19Falköpings AIK OK 11:08:37
Elsa Sonesson15:167+1:1115:167
Alfred Pettersson19:0623+4:4234:2221+14
Adam Fredén19:2622+4:4053:4823+2
Alva Sonesson14:4911:08:3719-4
20OK Pan-Kristianstad 21:09:11
Jannie Hagård15:288+1:2315:288
Simon Wikström15:4515+1:2131:1380
Sofie Josefsson20:5123+6:0552:0421+13
Elise Josefsson17:0713+2:181:09:1120-1
21Trollhättans SOK 11:09:15
Ida Agervig Kristiansson14:05114:051
Hugo Mandinger17:5321+3:2931:5815+14
Olle Melén17:2518+2:3949:2317+2
Sara Schmidt19:5222+5:031:09:1521+4
22OK Rodhen 11:10:52
Emilia Bergström17:4522+3:4017:4522
David Melin18:0422+3:4035:4923+1
John McLelland17:4520+2:5953:3422-1
Maria Sjölander17:1814+2:291:10:52220
KFUM Örebro OK 1ej godkänd
Lovisa Gustafsson17:2321+3:1817:2321
Jonatan Gustafsson14:312+0:0731:5414-7
Melker Forsberg14:552+0:0946:498-6
Karin Lindgrenej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser