Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för När-OL augusti 2011

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: När-OL augusti 2011
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: tisdag 30 augusti 2011

Bana 1

2 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna ErikOK Orinto-9:30:19-4:39:34
2Emily WeihartOK Orinto35:30+10:05:4917:24
3Ester CallevikOK Orinto35:32+10:05:5117:25
4Göran EklöfIK Ymer35:58+10:06:1717:37
5Filip MagnussonOK Orinto40:32+10:10:5119:52
6Vera ElfströmOK Orinto46:39+10:16:5822:52
7Olle ElfströmOK Orinto51:06+10:21:2525:02
8Ludvig LinderOK Orinto55:59+10:26:1827:26
9Gustav BohmanOK Orinto56:39+10:26:5827:46
10Moa SteneborgOK Orinto59:58+10:30:1729:23
11Kristina BohmanOK Orinto1:01:57+10:32:1630:22
12Kajsa ElfströmOK Orinto1:22:15+10:52:3440:19
13Ebba SvedbergOK Orinto1:22:48+10:53:0740:35
14Emma TohrsenOK Orinto1:22:49+10:53:0840:35
Matteus BergmanOK Orintoej godkänd

Bana 2

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt RangertIK Ymer39:0015:06
2Mariann KjellbergBredareds IF41:48+2:4816:12
3Magnus LinderOK Orinto42:48+3:4816:35
4Gunnel SvenssonIK Ymer44:54+5:5417:24

Bana 3

3 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär SvenssonI 15 IF34:3211:10
2Lena ErikssonElfsborg SOK37:15+2:4312:03
3Sture GrytheimElfsborg SOK42:11+7:3913:39
4Alexander PihlSOK 6844:06+9:3414:16
5Roger PihlSOK 6844:12+9:4014:18
6Kurt FredrixonOK Skogshjortarna44:39+10:0714:26
7Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna48:03+13:3115:33
8Helena LarssonHestra IF50:24+15:5216:18
9Artur KarlssonOK Orinto1:06:10+31:3821:24
Lennart AlmströmIK Sternej godkänd
Anita EklöfIK Ymerej godkänd
Anders BjörnbergFrölunda OLej godkänd
Edvin LinderOK Orintoej godkänd
Erik KarlssonOK Orintoej godkänd

Bana 4

4 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HögstrandOK Räven51:4011:15
2Johanna SkogumMarkbygdens OK53:47+2:0711:43
3Hillevi ErikssonIF Hallby SOK1:01:06+9:2613:18
4Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK1:04:53+13:1314:08
5Lars BjörfjällBredareds IF1:11:51+20:1115:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser