Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Spetstävling för svensk och internationell elit, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Spetstävling för svensk och internationell elit, lång
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: söndag 30 augusti 2020

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D21A | D21B | H21A | H21B

D21A

12 660 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:18:176:11
2Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:19:56+1:396:18
3Sara HagströmIFK Göteborg Orientering1:21:58+3:416:28
4Sanna FastEksjö SOK1:22:05+3:486:29
5Johanna ÖbergOK Linné1:23:12+4:556:34
6Alva OlssonLinköpings OK1:23:34+5:176:36
7Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:23:37+5:206:36
8Lisa RisbyOK Kåre1:24:02+5:456:38
9Hanna LundbergOK Renen1:24:11+5:546:38
10Lilian ForsgrenOK Tisaren1:24:16+5:596:39
11Vilma BlennowOK Linné1:26:03+7:466:47
12Lisa ÅkessonMarkbygdens OK1:26:05+7:486:47
13Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:28:01+9:446:57
14Josefin TjernlundOK Tisaren1:28:29+10:126:59
15Andrea SvenssonOK Tisaren1:30:01+11:447:06
16Susen LöschÄrla IF1:30:12+11:557:07
17Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK1:30:26+12:097:08
18Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:32:07+13:507:16
19Rebecka HeinrupStora Tuna OK1:33:13+14:567:21
20Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK1:34:09+15:527:26
21Ellinor TjernlundOK Tisaren1:35:12+16:557:31
22Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:36:20+18:037:36
23Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:37:42+19:257:43
24Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:37:54+19:377:43
25Magdalena OlssonStora Tuna OK1:38:52+20:357:48
26Emma LingIK Hakarpspojkarna1:39:33+21:167:51
27Klara AxelssonEksjö SOK1:39:37+21:207:52
28Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:39:47+21:307:52
29Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF1:40:10+21:537:54
30Maria MagnussonSävedalens AIK1:40:55+22:387:58
31Frida VikströmSundsvalls OK1:41:17+23:008:00
32Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:41:55+23:388:03
33Amilia BjörklundSävedalens AIK1:42:05+23:488:03
34Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering1:43:24+25:078:10
35Linnea GustafssonIFK Göteborg Orientering1:44:12+25:558:13
36Matleena BoströmIFK Lidingö SOK1:44:44+26:278:16
37Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering1:46:41+28:248:25
38Hedwig HaasOK Linné1:48:59+30:428:36
39Kristin OlovssonOK Linné1:50:29+32:128:43
40Maja MörthStora Tuna OK1:50:38+32:218:44
41Erika ÅkessonMarkbygdens OK1:51:09+32:528:46
42Hillevie SvärdSödertälje-Nykvarn OF1:56:34+38:179:12
43Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering1:58:44+40:279:22
44Anna LithellOK Linné2:03:50+45:339:46
Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Irina NybergAlfta-Ösa OKej godkänd
Kate MorrisonOK Linnéej godkänd
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OFutgått
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFutgått
Ella OlssonGrycksbo IF OKej start

D21B

12 660 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma MartnerOK Pan-Kristianstad1:31:107:12
2Anna WehlinLinköpings OK1:34:45+3:357:29
3Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:35:04+3:547:30
4Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:35:38+4:287:33
5Lovisa PerssonOK Tisaren1:36:57+5:477:39
6Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:38:49+7:397:48
7Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna1:39:05+7:557:49
8Margret ZimmermannSK1001:41:21+10:118:00
9Gabriella S BerganderEksjö SOK1:41:24+10:148:00
10Lisa AnderssonÄrla IF1:41:27+10:178:00
11Rebecka LindbergOK Roslagen1:41:33+10:238:01
12Hanna HugossonSundsvalls OK1:42:15+11:058:04
13Jonna JungåkerSundsvalls OK1:43:57+12:478:12
14Frida BrogrenSävedalens AIK1:44:51+13:418:16
15Emma HelmerssonOK Roxen1:45:01+13:518:17
16Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK1:49:28+18:188:38
17Linnea SkalbergBredaryds SOK1:51:55+20:458:50
18Elin NilssonAndrarums IF1:55:08+23:589:05
19Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:57:38+26:289:17
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Agnes BromanOK Roslagenåterbud
Synnøve BråtenIFK Lidingö SOKåterbud
Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOKåterbud
Petrina CostermansJärla Orienteringåterbud
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKåterbud
Amanda GranqvistOK Ravinenåterbud
Victoria Hæstad BjørnstadIFK Göteborg Orienteringåterbud
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKåterbud
Emma IsacssonOK Linnéåterbud
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OFåterbud
Angelica RaskOK Linnéåterbud
Vendela SöderqvistOK Kåreåterbud
Lisa ThunellIFK Lidingö SOKåterbud
Anna WallinGöteborg-Majorna OKåterbud

H21A

15 360 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering1:21:165:17
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:21:45+0:295:19
3Anton JohanssonOK Orion1:23:21+2:055:25
4Albin RidefeltOK Linné1:23:44+2:285:27
5Oskar SjöbergOK Linné1:25:15+3:595:33
6Jens RönnolsJärla Orientering1:25:43+4:275:34
7Oleksandr KratovOK Orion1:25:46+4:305:35
8Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:26:20+5:045:37
9Axel GranqvistOK Ravinen1:26:29+5:135:37
10Simon ImarkTullinge SK1:26:39+5:235:38
11Henrik JohannessonStora Tuna OK1:26:52+5:365:39
12Simon HectorSnättringe SK1:26:58+5:425:39
13Peter HodkinsonIFK Lidingö SOK1:27:41+6:255:42
13Viktor SvenskStora Tuna OK1:27:41+6:255:42
15Rassmus AnderssonOK Linné1:27:47+6:315:42
16Isac Von KrusenstiernaOK Kåre1:28:29+7:135:45
17Axel ElmbladBredaryds SOK1:29:25+8:095:49
18Gustav HindérOK Tisaren1:30:27+9:115:53
19Mårten BoströmIFK Lidingö SOK1:31:11+9:555:56
20Filip GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:31:58+10:425:59
21Jonas GustafssonOK Kåre1:31:59+10:435:59
22Gernot YmsénOK Pan-Kristianstad1:32:03+10:475:59
23Dag BlandkjennIFK Göteborg Orientering1:33:05+11:496:03
24Andreas UllerKils OK1:33:37+12:216:05
25Hector HainesIFK Lidingö SOK1:33:39+12:236:05
26Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:34:23+13:076:08
27Gustav RuneforsVäxjö OK1:34:35+13:196:09
28Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:34:51+13:356:10
29Emil AuseliusBredaryds SOK1:35:12+13:566:11
30Erik AnderssonOK Orion1:36:23+15:076:16
31Erik BomanOK Linné1:36:52+15:366:18
32Erik Barr ZeilonOK Linné1:37:07+15:516:19
33Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:37:34+16:186:21
34William PommerStora Tuna OK1:37:51+16:356:22
35Sixten HillerhagOK Linné1:38:05+16:496:23
36Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:38:29+17:136:24
37Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering1:38:58+17:426:26
38David BorgSödertälje-Nykvarn OF1:40:14+18:586:31
39Ken PeetersOK Linné1:47:03+25:476:58
40Niklas AldénOK Linné1:48:31+27:157:03
41Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:48:59+27:437:05
42Lukas WernerIFK Lidingö SOK1:51:51+30:357:16
Johan LangerakIFK Lidingö SOKej godkänd
Jesper SvenskStora Tuna OKej godkänd
Olle KaleredStora Tuna OKej godkänd
Johan RunessonIFK Lidingö SOKej godkänd
Erik HerneOK Ravinenej godkänd
Kristoffer TengrothIFK Lidingö SOKutgått
Gustav WirénIFK Lidingö SOKej start
Joakim SvenskStora Tuna OKåterbud

H21B

15 360 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:26:075:36
2Ola MartnerOK Pan-Kristianstad1:27:52+1:455:43
3Felix AxelssonMarkbygdens OK1:28:19+2:125:44
4Ville JohanssonOK Kolmården1:28:40+2:335:46
5Erik DöhlerGöteborg-Majorna OK1:31:08+5:015:55
6Filip TrofastBredaryds SOK1:31:15+5:085:56
7Lucas SundbladEksjö SOK1:31:22+5:155:56
8Ludvig EkNyköpings OK1:31:38+5:315:57
9Quentin RauturierAngelniemen Ankkuri1:32:12+6:056:00
10Erik ClassonOK Orinto1:32:14+6:076:00
11Leo JohanssonOK Kolmården1:32:25+6:186:01
12Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:32:41+6:346:02
13Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:32:49+6:426:02
14Denys ShcherbakovRonneby OK1:33:03+6:566:03
15Heino OllinSävedalens AIK1:33:52+7:456:06
16Felix SpäthIFK Lidingö SOK1:34:03+7:566:07
17Jonas AnderssonOK Roxen1:35:10+9:036:11
18Emil AnderssonÄrla IF1:35:15+9:086:12
19Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:35:34+9:276:13
20Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:35:35+9:286:13
21Love SintringHagaby GoIF Örebro1:35:53+9:466:14
22Daniel BogrenIF Hagen1:35:55+9:486:14
23Leonas MockunasHellas Orientering1:38:20+12:136:24
24Axel OlssonIF Hagen1:39:02+12:556:26
25Christian MichelsenVäxjö OK1:39:24+13:176:28
26Tuve MöllerOK Linné1:42:49+16:426:41
27Olle NilssonOK Linné1:43:41+17:346:45
28Martin HederskogKalmar OK1:44:32+18:256:48
29Rasmus ElmelidOK Orion1:44:35+18:286:48
30Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna1:44:58+18:516:50
31Carl JosefssonSävedalens AIK1:45:08+19:016:50
32Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:46:01+19:546:54
33Albin BergkvistOK Linné1:47:03+20:566:58
34Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:49:53+23:467:09
35Fredrik NorellFrölunda OL1:52:07+26:007:17
36Erik LingIK Hakarpspojkarna2:35:59+1:09:5210:09
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Joshua DudleyIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Arvid NordIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Tage KinellIFK Göteborg Orienteringej start
Lukas OlmKils OKej start
Jakob AnderssonOK Linnéåterbud
Ludvig ErikssonKils OKåterbud
Anton ForsbergStora Tuna OKåterbud
Sebastian InderstEksjö SOKåterbud
Anton SilierJärfälla OKåterbud
Arvid VågIFK Göteborg Orienteringåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr