Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gränsdagars etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gränsdagars etapp 4
Arrangörsorganisation: Torsås OK
Datum: fredag 24 juli 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D40 | H40 | D50 | H50 | D60 | H60 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö9

D21

3 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka OlssonKarlskrona SOK31:518:18
2Myrra CarlssonOK Orion32:36+0:458:30
3Cecilia BrattOK Orion37:13+5:229:43
4Amanda JohanssonOK Orion37:22+5:319:45
5Maja PetterssonKarlskrona SOK41:55+10:0410:56
6Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK43:53+12:0211:27
7Maria JohanssonTorsås OK45:19+13:2811:49
8Tuva LövdahlSOK Viljan48:44+16:5312:43
9Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:06:39+34:4817:24

H21

4 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering27:015:50
2Theis MunktvedFarum Tisvilde OK32:48+5:477:05
3Simon FogelströmTorsås OK34:18+7:177:24
4Simon HedlundÄrla IF35:29+8:287:39
5Johan MyrénOK Orion35:33+8:327:40
6Hugo LarssonKarlskrona SOK36:17+9:167:50
7Pontus JohanssonKarlskrona SOK38:11+11:108:14
8Nils Hammaräng GripOK Orion39:41+12:408:34
9Filip HåkanssonOK Orion40:02+13:018:38
10Edvin StrandbergKalmar OK44:23+17:229:35
11Arvid KronmarKarlskrona SOK52:16+25:1511:17
12Johan MårtenssonKarlskrona SOK1:00:08+33:0712:59
13Johan ErikssonKarlskrona SOK1:00:50+33:4913:08
14Jesper DanielssonKalmar OK1:20:20+53:1917:21
Martin HederskogKalmar OKej godkänd

D16

3 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma SvennerudKarlskrona SOK36:379:33
2Lisa SwartzOK Orion41:05+4:2810:43
3Hedda SvenssonOK Orion41:40+5:0310:52
Linn BjörneldKalmar OKej godkänd

H16

3 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BrattOK Orion28:487:31
2Melker LarssonOK Orion31:41+2:538:16
3Theo LövdahlSOK Viljan33:03+4:158:37
4Nils SwartzOK Orion37:11+8:239:42
5Oliver HåkanssonOK Orion39:05+10:1710:12
6Ville LundgrenKalmar OK41:57+13:0910:57
7Lukas HagbergKalmar OK42:43+13:5511:09
8Hampus AbrahamssonKarlskrona SOK49:35+20:4712:56
9Olof GlatzKalmar OK55:50+27:0214:34

D14

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova KronmarKarlskrona SOK25:499:05
2Märta SvennerudKarlskrona SOK32:56+7:0711:35
3Selma LeopoldOK Orion57:38+31:4920:17

H14

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GummessonNybro OK21:257:32
2Jakob OmelchenkoOK Orion25:09+3:448:51
3Johan GlatzKalmar OK30:03+8:3810:34
4Filip MyrénOK Orion34:16+12:5112:03
5Gustav HilmanssonKalmar OK53:43+32:1818:54

D12

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NilssonKarlskrona SOK27:2311:42
2Saga AxelssonNybro OK34:28+7:0514:43

H12

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias KronmarKarlskrona SOK22:439:42
2Erik LeopoldOK Orion28:40+5:5712:15
3Oliwer SjökvistOK Orion46:33+23:5019:53

D10

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Esther AllwoodKarlskrona SOK36:4217:08

H10

2 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil JohanssonOK Orion19:369:09
2Sam MårtenssonKarlskrona SOK20:12+0:369:26
3Julius GummessonNybro OK21:06+1:309:51
4Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK21:15+1:399:55
5Leo LarssonKarlskrona SOK23:50+4:1411:08

D40

3 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion35:019:08
2Malin SvenssonOK Orion39:12+4:1110:14
3Ulrika HermanssonOK Orion39:21+4:2010:16
4Lena JakobssonNybro OK47:33+12:3212:24
5Karin Rahm BjörneldKalmar OK50:15+15:1413:07
5Linda IngemarssonKarlskrona SOK50:15+15:1413:07
7Anna HenrikssonTorsås OK53:27+18:2613:57
8Kristina AnderssonKarlskrona SOK58:06+23:0515:10
9Linda SvenssonGävle OK1:01:40+26:3916:06
10Linda AllwoodKarlskrona SOK1:08:50+33:4917:58
11Marie SvennerudKarlskrona SOK1:17:08+42:0720:08
Anna NyqvistKalmar OKej godkänd
Petra LundgrenKalmar OKej godkänd
Annica RosengrenOK Orionej godkänd

H40

3 830 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LarssonKarlskrona SOK30:488:02
2Patrik SjökvistOK Orion31:40+0:528:16
3Olle BjörneldKalmar OK36:50+6:029:37
4Viktor SkobeKalmar OK36:51+6:039:37
5Johan SwartzOK Orion39:24+8:3610:17
6Olof IngemarssonKarlskrona SOK39:28+8:4010:18
7Mikael GummessonNybro OK40:27+9:3910:33
8Fredrik KarlssonNybro OK40:50+10:0210:39
9Göran HenrikssonTorsås OK43:02+12:1411:14
10Anders LeopoldOK Orion1:05:58+35:1017:13
11Henrik AxelssonNybro OK1:10:56+40:0818:31
12Mikael PalmKalmar OK1:23:52+53:0421:53
Torstein HoleNydalens SKej godkänd
Yuri OmelchenkoOK Orionej godkänd
Magnus KronmarKarlskrona SOKej godkänd

D50

2 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PetterssonKarlskrona SOK28:219:58
2Lena SwartzOK Orion31:57+3:3611:15
3Anne LindellKalmar OK33:29+5:0811:47
4Kristina RunemalmKalmar OK33:53+5:3211:55
5Carina SvärdOK Orion37:07+8:4613:04
6Gunilla GustafssonOK Orion40:12+11:5114:09
7Caroline LiljebjörnNybro OK40:46+12:2514:21
8Katarina SundelinOK Orion1:41:56+1:13:3535:53

H50

3 830 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HåkanssonOK Orion31:128:08
2Henrik BerlinOK Orion32:54+1:428:35
3Jonas PerssonTorsås OK33:15+2:038:40
4Lars CarlssonOK Orion33:18+2:068:41
5Sven JohanssonOK Orion33:58+2:468:52
6Tobias BorgerKalmar OK36:49+5:379:36
7Anders PetterssonKarlskrona SOK38:34+7:2210:04
8Anders MårtenssonKalmar OK43:00+11:4811:13 Ladda ner rutt i gpx-format
9Marcus SvennerudKarlskrona SOK44:11+12:5911:32
10Lars-Olof LundquistNybro OK47:07+15:5512:18
11Mats SöderbergKalmar OK57:17+26:0514:57
12Clas NilssonKarlskrona SOK1:00:49+29:3715:52
13Henrik PeterssonNybro OK1:08:09+36:5717:47
14Anders SundelinOK Orion1:38:39+1:07:2725:45
Ulf JohanssonKarlskrona SOKej godkänd

D60

2 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bodil HermanssonOK Orion36:3012:51

H60

2 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK22:187:51
2Göran SvensonSOK Viljan30:02+7:4410:34
3Per-Ivan EngströmOK Orion32:40+10:2211:30
4Bo SalomonsonKalmar OK35:45+13:2712:35
4Adrie Van OpstalKOVZ35:45+13:2712:35
6Jan DanielssonKalmar OK36:41+14:2312:55
7Lennart AnderssonOK Orion37:08+14:5013:04
8Lennart SohlinOK Orion40:07+17:4914:07
9Lars-Åke ÅbergKalmar OK41:22+19:0414:33
10Mats ArnessonNybro OK41:32+19:1414:37
11Björn LinnersjöOK Orion43:22+21:0415:16
12Leif LindströmNybro OK58:18+36:0020:31
Hans GottfridssonTorsås OKej godkänd

Öppen 1

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora MårtenssonKarlskrona SOK39:3218:28
2John MårtenssonKarlskrona SOK39:37+0:0518:30
3Svante EliassonKarlskrona SOK45:20+5:4821:11
4Tom EliassonKarlskrona SOK45:25+5:5321:13

Öppen 3

2 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie AbrahamssonKarlskrona SOK35:0715:00
2Maria MårtenssonKarlskrona SOK1:05:08+30:0127:50
3Ros-Mari KarlssonNybro OK1:14:39+39:3231:54
4Rolf JonssonNybro OK1:16:38+41:3132:44

Öppen 5

2 840 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob JakobssonNybro OK37:4113:16
2Emilia JakobssonNybro OK40:28+2:4714:14
3Annemarie HolmAlstermo IF43:10+5:2915:11
4Annika JosefssonKarlskrona SOK45:02+7:2115:51
5Anna HagbergKalmar OK46:38+8:5716:25
6Linda PeterssonNybro OK49:28+11:4717:25
7Folke RingbergLessebo OK51:03+13:2217:58
8Roland HermanssonOK Orion52:48+15:0718:35
9Ann-Helen LinnersjöOK Orion1:01:51+24:1021:46
10Cecilia NilssonKarlskrona SOK1:05:30+27:4923:03
11Stig KarlssonTorsås OK1:06:13+28:3223:18
12Henrik HilmanssonKalmar OK1:10:25+32:4424:47
13Björn EliassonKarlskrona SOK1:27:16+49:3530:43
14Sixten EliassonKarlskrona SOK1:27:17+49:3630:44
15Ninne MellblomKarlskrona SOK1:34:50+57:0933:23

Öppen 7

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BerlinKarlskrona SOK46:4016:25
2Charlotte LundquistNybro OK48:43+2:0317:09
3Susanna CaleklintKarlskrona SOK55:50+9:1019:39
4Stefan CaleklintKarlskrona SOK58:41+12:0120:39
Henrik ForsbergKalmar OKej godkänd

Öppen 8

3 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars MunktvedAllerød OK50:1613:07
2Anne JohanssonKarlskrona SOK51:48+1:3213:31
3Magdalena JonssonNybro OK53:04+2:4813:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila