Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL i Norberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL i Norberg
Arrangörsorganisation: Norbergs OK
Datum: torsdag 6 augusti 2020

Klasser: Visa alla | Bana A | Bana B | Bana C | Bana D | Bana E | 09:30-09:59 | 10:00-10:29 | 10:30-10:59 | 11:00-11:29 | 11:30-11:59 | 12:00-12:29 | 12:30-12:59

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Bana C

3 100 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena LarssonSala OK36:39
2Bengt SöderqvistDalaportens OL41:22+4:43
3Jan JohanssonIFK Hedemora OK43:30+6:51
4Tanja-Birgit SöderströmSala OK48:54+12:15
5Lars-B LarssonOK Tyr49:16+12:37
6Leif JanssonEskilstuna OL49:21+12:42
7Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK49:56+13:17
8Hans AnderssonVästerås SOK50:46+14:07
9Kristina ErikssonDalaportens OL51:52+15:13
10Lennart LundquistOK Nalle52:28+15:49
11Per-Arne EkbomArboga OK54:07+17:28
12Anders MillingerVästerås SOK55:36+18:57
13Rune JonssonVästerås SOK58:26+21:47
14Gun JanssonSala OK58:55+22:16
15Marianne EinarssonFagersta OK59:10+22:31
16Siv FrodinKöping-Kolsva OK1:00:55+24:16
17Margareta LöfqvistVästerås SOK1:03:47+27:08
18Lars-Olov JohanssonSala OK1:04:07+27:28
19Lars KjellmanVandrarringen1:05:28+28:49
20Bo AnderssonVästerås SOK1:06:15+29:36
21Inga JohanssonNyköpings OK1:09:20+32:41
22Göran AnderssonVästerås SOK1:10:25+33:46
23Siv StamSäterbygdens OK1:10:41+34:02
24Dolwai HellbergSurahammars SOK1:11:32+34:53
25Annette RagvaldVästerås SOK1:12:07+35:28
26Sören JohanssonSala OK1:15:06+38:27
27Jouko TaskinenVästerås SOK1:16:48+40:09
28Rune VikmanVästerås SOK1:19:51+43:12
29Björn EkholmVästerås SOK1:20:06+43:27
30Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK1:21:01+44:22
31Per NybonsVästerås SOK1:29:16+52:37
32Stig MartinssonNorbergs OK1:40:28+1:03:49
Kurt ZanderVästerås SOKej godkänd
Lars-Erik RaskVästerås SOKej godkänd
Gun MillingerVästerås SOKej godkänd
Jerry LarssonSala OKej godkänd
Kristina WåhlinVästerås SOKej godkänd
Evy JohanssonSala OKutgått
Catharina EkmanVästerås SOKej start
Bibi SilvemarkDalaportens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser