Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL i Norberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL i Norberg
Arrangörsorganisation: Norbergs OK
Datum: torsdag 6 augusti 2020

Arboga OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Per-Arne EkbomBana C54:07+17:2817:27
15Sven-Olov WiklundBana A54:35+15:3512:24
20Ceasar TengbrandBana A56:55+17:5512:56
29Hanna WigforssBana B1:23:43+40:0923:15

Avesta OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena WahssBana E30:5420:36
10Inger ThörnqvistBana D58:50+23:1829:25
12Thom SandvikBana A54:01+15:0112:16
27Östen ErikssonBana B1:14:23+30:4920:39
29Bo-Göran KarlssonBana A1:07:36+28:3615:21

Bredareds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Måns ThörnqvistBana A41:28+2:289:25

Dalaportens OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bengt SöderqvistBana C41:22+4:4313:20
4Mikael BacklundBana A43:35+4:359:54
4Olov SöderqvistBana B45:17+1:4312:34
9Kristina ErikssonBana C51:52+15:1316:43
Bibi SilvemarkBana Cej start

Eskilstuna OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Bo LånghedeBana E1:07:22+36:2844:54
6Leif JanssonBana C49:21+12:4215:55
7Bo SegerBana B48:09+4:3513:22
15Stig LundinBana D1:36:40+1:01:0848:20
21Ulf SvedestamBana B1:08:32+24:5819:02
Ingrid LundinBana Eej godkänd
Marianne ArnholmBana Dej godkänd

Fagersta OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Marianne EinarssonBana C59:10+22:3119:05
24Mats ThunwallBana A59:24+20:2413:29

Hallstahammars OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lars SöderlundBana E42:45+11:5128:30
2Per WiigBana D42:11+6:3921:05
4Pirjo WiigBana D44:14+8:4222:07
9Henrik OlssonBana A50:55+11:5511:34
20Gudrun PerssonBana B1:01:24+17:5017:03
30Lena HedmanBana B1:25:07+41:3323:38
Signar PalmBana Eej godkänd
Annika NorströmBana Bej godkänd

Hofors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kjell ViklundBana B43:3412:06

IFK Hedemora OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Peter LidholmBana A39:25+0:258:57
3Jan JohanssonBana C43:30+6:5114:01
5Karl JohanssonBana B46:10+2:3612:49
8Olle JohanssonBana B49:08+5:3413:38

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Karl-Erik AnderssonBana C49:56+13:1716:06

Korsnäs IF OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Meit KruskopfBana D43:21+7:4921:40
6Jan LindbergBana A45:21+6:2110:18
10Maria EngbergBana B52:38+9:0414:37
11Ulf HenrikssonBana A53:35+14:3512:10
11Tryggve OttossonBana B54:41+11:0715:11
14Stig ÖstBana B57:31+13:5715:58
14Mats JönssonBana A54:07+15:0712:17
16Hans KruskopfBana B58:09+14:3516:09
19Svante LindgrenBana A56:46+17:4612:54
Lars JonellBana Ddeltagit
Inger Daniels-ÖstBana Dej godkänd
Benny RendalenBana Bej godkänd

Köping-Kolsva OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Pernilla KlemetsBana B44:01+0:2712:13
6Emma KlemetsBana B46:33+2:5912:55Ladda ner rutt i gpx-format
13Alf LindbergBana A54:04+15:0412:17
16Siv FrodinBana C1:00:55+24:1619:39
18Daniel ForsströmBana A56:29+17:2912:50
21Göran WelénBana A57:00+18:0012:57
25Kenneth LarssonBana A1:01:16+22:1613:55
26Pelle HöökBana B1:13:51+30:1720:30
30Karl-Gustav KlemetsBana C1:21:01+44:2226:08
32Leif WadmanBana A1:21:13+42:1318:27

Norbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Ingmari MartinssonBana D1:35:03+59:3147:31
32Stig MartinssonBana C1:40:28+1:03:4932:24

Nyköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Anders JohanssonBana D57:23+21:5128:41
21Inga JohanssonBana C1:09:20+32:4122:21
28Göran ForsbergBana B1:17:57+34:2321:39
31Mona ForsbergBana B1:25:53+42:1923:51

OK Enen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jan BurellBana D51:03+15:3125:31
13Barbro MelvingerBana D1:11:39+36:0735:49

OK Hedströmmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ulf KjellinBana B52:13+8:3914:30

OK Nalle

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Lennart LundquistBana C52:28+15:4916:55

OK Tor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Kari TalltjärnBana A50:42+11:4211:31

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lars-B LarssonBana C49:16+12:3715:53

Sala OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena LarssonBana C36:3911:49
3Göran LarssonBana B44:41+1:0712:24
4Tanja-Birgit SöderströmBana C48:54+12:1515:46
11Satu LarssonBana D1:01:58+26:2630:59
12Kenneth JanssonBana B54:50+11:1615:13
14Gun JanssonBana C58:55+22:1619:00
15Nils-Erik ErikssonBana B57:45+14:1116:02
17Britt ErikssonBana B58:26+14:5216:13
18Lars-Olov JohanssonBana C1:04:07+27:2820:40
25Dennis LarssonBana B1:13:34+30:0020:26
26Sören JohanssonBana C1:15:06+38:2724:13
26Sten-Åke HolmbergBana A1:01:28+22:2813:58
27Johan EngvallBana A1:03:10+24:1014:21
30Daniel CarlgrenBana A1:08:18+29:1815:31
Jerry LarssonBana Cej godkänd
Evy JohanssonBana Cutgått

SK Trim/Virsbo

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Åke LiljebrandBana D35:3217:46
6Ingalill WestbergBana D50:06+14:3425:03
Ingrid LiljebrandBana Dej godkänd

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Gunde HjalmarssonBana A1:15:12+36:1217:05

Surahammars SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Ellen ThorsénBana A55:28+16:2812:36
22Gunnar MunkteliusBana A58:51+19:5113:22
24Dolwai HellbergBana C1:11:32+34:5323:04

Säterbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Siv StamBana C1:10:41+34:0222:48
Roland BergBana Bej godkänd

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Tommy ErikssonBana A50:57+11:5711:34

Vandrarringen

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tomas JonssonBana A39:008:51
5Martin BergstrandBana E1:02:45+31:5141:50
7Lennart MyrehedBana A46:45+7:4510:37
12Boy NymanBana D1:05:19+29:4732:39
13Nils OlssonBana B56:06+12:3215:35
19Anna-Karin JohanssonBana B1:00:30+16:5616:48
19Lars KjellmanBana C1:05:28+28:4921:07
22Eva KjellmanBana B1:11:59+28:2519:59
23Leo JohanssonBana A59:07+20:0713:26
24Bo OrtmanBana B1:12:26+28:5220:07
28Kurt ErikssonBana A1:03:41+24:4114:28
32Nils-Erik HjelmerBana B1:34:04+50:3026:07

Västerås RK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Hans SundgrenBana E1:11:50+40:5647:53

Västerås SOK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ulf LindgrenBana E47:11+16:1731:27
4Liz PorteousBana E54:11+23:1736:07
5Cecilia EinarssonBana A43:54+4:549:58
8Hans AnderssonBana C50:46+14:0716:22
8Christina GohdeBana D54:46+19:1427:23
12Anders MillingerBana C55:36+18:5717:56
13Rune JonssonBana C58:26+21:4718:50
16Hans-Erik SkalbergBana A54:56+15:5612:29
17Margareta LöfqvistBana C1:03:47+27:0820:34
18Peter LjungströmBana B58:36+15:0216:16
20Bo AnderssonBana C1:06:15+29:3621:22
22Göran AnderssonBana C1:10:25+33:4622:42
23Hans RagvaldBana B1:12:13+28:3920:03
25Annette RagvaldBana C1:12:07+35:2823:15
27Jouko TaskinenBana C1:16:48+40:0924:46
28Rune VikmanBana C1:19:51+43:1225:45
29Björn EkholmBana C1:20:06+43:2725:50
31Per NybonsBana C1:29:16+52:3728:47
33Leif ZettervallBana B1:35:36+52:0226:33
33Tommy WåhlinBana A1:21:19+42:1918:28
Kurt ZanderBana Cej godkänd
Bernt ÅströmBana Aej godkänd
Kurt ElvénBana Dej godkänd
Lars-Erik RaskBana Cej godkänd
Gun MillingerBana Cej godkänd
Gullan AnderssonBana Dej godkänd
Kristina WåhlinBana Cej godkänd
Leif NilssonBana Eej godkänd
Catharina EkmanBana Cej start

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jörgen BergströmBana D47:25+11:5323:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser