Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions OL Sandfallet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions OL Sandfallet
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: torsdag 10 september 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan | Korta S | Korta L

Långa

5 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf38:457:45
2Anders PelanderOK Djerf45:12+6:279:02
3Håkan JonssonKristinehamns OK49:04+10:199:48
4David HenrikssonKristinehamns OK50:54+12:0910:10
5Ingemar ZiljatKristinehamns OK1:03:35+24:5012:43
6Edvard PelanderOK Djerf1:06:29+27:4413:17
7Marcus LekmanKristinehamns OK1:32:41+53:5618:32

Mellan

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LarssonKristinehamns OK32:459:05
2Johan PetriOK Djerf36:33+3:4810:09
3Åke GustavssonOK Älgen42:26+9:4111:47
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK45:09+12:2412:32
5Rickard KristofferssonKristinehamns OK45:44+12:5912:42
6Sven-Erik BrodinKristinehamns OK47:47+15:0213:16
7Rolf SteinerKristinehamns OK50:09+17:2413:55
8Marie SandgrenKristinehamns OK53:45+21:0014:55
9Eva Thorsell HanssonOK Djerf54:27+21:4215:07
10Hans PerssonOK Älgen57:35+24:5015:59
11Lars LönnbergKristinehamns OK1:02:51+30:0617:27
12Lars AlexanderssonKristinehamns OK1:24:05+51:2023:21
Leif LindhIK Vikings OKej godkänd

Korta svår

2 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar HögsellKristinehamns OK32:1412:23
2Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK34:28+2:1413:15
3Bo GustafssonKristinehamns OK36:00+3:4613:50
4Lennart MikaelssonKristinehamns OK37:18+5:0414:20
5Börje MüllerKristinehamns OK38:21+6:0714:45
6Kjell-Åke RyenKroppa IF42:56+10:4216:30
7Gunnel GillenäsKristinehamns OK43:05+10:5116:34
8Christer GillenäsKristinehamns OK44:33+12:1917:08
9Britt GunnarssonKristinehamns OK45:22+13:0817:26
10Nils GrannKristinehamns OK45:50+13:3617:37
11Johanna ForslundKristinehamns OK48:45+16:3118:45
12Cecilia HagströmKristinehamns OK50:53+18:3919:34
13Lisa BergKristinehamns OK53:47+21:3320:41
14Siv AnderssonKristinehamns OK55:05+22:5121:11
15Viveca JernstedtKristinehamns OK56:18+24:0421:39
16Roland ÖmanKristinehamns OK57:19+25:0522:02
17hrister KjellgrenOK Djerf58:15+26:0122:24
18Stig VahlbergKristinehamns OK1:00:09+27:5523:08
19Natalie HjeltmanKristinehamns OK1:12:59+40:4528:04
20Åsa HjeltmanKristinehamns OK1:13:03+40:4928:05
Yngve JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Kalle WickströmKristinehamns OKej godkänd
Sten AnderssonKristinehamns OKej godkänd

Korta lätt

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joline PetriOK Djerf21:229:17
2Carolina HöijKristinehamns OK21:49+0:279:29
3Florian JohanssonKristinehamns OK26:35+5:1311:33
4Roger AnderssonKristinehamns OK34:30+13:0815:00
5Sture HögsellKristinehamns OK46:14+24:5220:06
6Kristoffer HjeltmanKristinehamns OK47:40+26:1820:43
7Mikael HjeltmanKristinehamns OK47:54+26:3220:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila