Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Sunneberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Sunneberg
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: tisdag 15 september 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan | Korta S | Korta L

Långa

3 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK29:077:39
2Jonas LarssonKristinehamns OK34:04+4:578:57
3Johan PetriOK Djerf34:35+5:289:06
4Linda NilssonKlubblös35:10+6:039:15
5Rickard KristofferssonKristinehamns OK38:13+9:0610:03
6David LindqvistKristinehamns OK41:07+12:0010:49
7Marcus LekmanKristinehamns OK41:40+12:3310:57
8Erik EdmarkKristinehamns OK48:25+19:1812:44
9Michael ForslundKristinehamns OK48:53+19:4612:51
10Stig GustafssonIK Ymer1:06:42+37:3517:33
Viktor ErikssonKlubblösej godkänd
Christer ForsgrenOK Tisarenej godkänd

Mellan

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke GustavssonOK Älgen31:2110:06
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK32:36+1:1510:30
3Rolf SteinerKristinehamns OK35:34+4:1311:28
4Lillemor NybergKristinehamns OK36:23+5:0211:44
5Hjalmar HögsellKristinehamns OK37:45+6:2412:10
6Anders NybergKristinehamns OK37:46+6:2512:10
7Bo GustafssonKristinehamns OK39:47+8:2612:50
8Jörgen NilssonKristinehamns OK41:57+10:3613:31
9Bengt FalemoKristinehamns OK44:57+13:3614:30
10Anders SäweKristinehamns OK45:37+14:1614:42
11Maria ÖsterlundKristinehamns OK46:34+15:1315:01
12Kjell-Åke RyenKroppa IF51:11+19:5016:30

Korta svår

2 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel GillenäsKristinehamns OK25:4211:40
2Ingela SchagerbergKristinehamns OK26:16+0:3411:56
3Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK29:10+3:2813:15
4Nils GrannKristinehamns OK30:54+5:1214:02
5Johan JensevikKristinehamns OK33:08+7:2615:03
5Cecilia HagströmKristinehamns OK33:08+7:2615:03
7Kalle WickströmKristinehamns OK33:13+7:3115:05
8Roland ÖmanKristinehamns OK33:35+7:5315:15
9Sune AnderssonKristinehamns OK35:38+9:5616:11
10Siv AnderssonKristinehamns OK36:18+10:3616:30
11Britt GunnarssonKristinehamns OK36:30+10:4816:35
12Sten AnderssonKristinehamns OK36:44+11:0216:41
13Christer GillenäsKristinehamns OK37:31+11:4917:03
14Roger AnderssonKristinehamns OK38:56+13:1417:41
15Stig VahlbergKristinehamns OK41:12+15:3018:43
16Johanna ForslundKristinehamns OK43:42+18:0019:51
17Lisbeth CelanderKristinehamns OK44:03+18:2120:01
18Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren45:54+20:1220:51
Lennart MikaelssonKristinehamns OKej godkänd

Korta lätt

1 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid FahlénKristinehamns OK27:3119:39
2Sofia ForslundKristinehamns OK27:40+0:0919:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila