Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL för veteraner och daglediga

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL för veteraner och daglediga
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 4 november 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Korta

Långa

3 600 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt JohanssonOK Tyr38:5110:47
2Jonas LarssonKristinehamns OK39:24+0:3310:56
3Johan PetriOK Djerf40:42+1:5111:18
4Olov ÖströmOK Tyr41:18+2:2711:28
5Anders RobertssonAlmby IK44:17+5:2612:18
6Weine FredrikssonKFUM Örebro OK44:52+6:0112:27
7Ulf NordzellOK Djerf45:14+6:2312:33
8Robert LarssonHagaby GoIF Örebro47:39+8:4813:14
9Karl-Göran WahlströmAlmby IK48:42+9:5113:31
10Åke GustavssonOK Älgen49:32+10:4113:45
11Christer NälemarkOK Djerf50:28+11:3714:01
12Ove LundbergOK Tyr50:59+12:0814:09
13Hans PerssonOK Älgen53:41+14:5014:54
14Mats KensbyOK Tyr53:48+14:5714:56
15Runo JohanssonKristinehamns OK54:31+15:4015:08
16Sven-Erik BrodinKristinehamns OK56:26+17:3515:40
17Elisabeth ÖströmOK Tyr57:07+18:1615:51
18Lars-Erik JernKristinehamns OK58:52+20:0116:21
19Stig IsraelssonOK Tylöskog59:08+20:1716:25
20Lars MellkvistOK Hierne1:00:33+21:4216:49
21Ingvar AnderssonOK Amne1:01:46+22:5517:09
22Mats HaglundOK Djerf1:02:58+24:0717:29
23John-Åke ErikssonKristinehamns OK1:03:28+24:3717:37
24Elisabet FalemoKristinehamns OK1:04:25+25:3417:53
25Bosse EngborgHällefors OK1:05:37+26:4618:13
26Håkan MossbergOK Järnbärarna1:05:56+27:0518:18
27Lasse HageröKristinehamns OK1:06:23+27:3218:26
28Britt-Marie AnderssonOK Amne1:08:28+29:3719:01
29Christer ForsgrenOK Tisaren1:08:46+29:5519:06
30Leif SalinOK Tyr1:09:05+30:1419:11
31Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:09:48+30:5719:23
32Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro1:12:18+33:2720:05
33Britt GunnarssonKristinehamns OK1:16:50+37:5921:20
34Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:16:55+38:0421:21
35Maud MossbergOK Järnbärarna1:21:41+42:5022:41
36Leif LarssonKristinehamns OK1:26:29+47:3824:01
37Anita LarssonKristinehamns OK1:26:30+47:3924:01
38Kjell-Åke RyenKroppa IF1:31:36+52:4525:26
Bo GustafssonKristinehamns OKej godkänd
Ingemar ZiljatKristinehamns OKej godkänd
Börje RåbergOK Tyrej godkänd
Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebroej godkänd
Ann-Britt GöranssonAlmby IKej start
Mickael GöranssonAlmby IKej start

Korta

2 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer ElfsbergKristinehamns OK31:5112:44
2Lillemor NybergKristinehamns OK33:10+1:1913:16
3Lennart JohanssonKristinehamns OK36:18+4:2714:31
4Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL38:00+6:0915:12
5Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK38:33+6:4215:25
6Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren40:28+8:3716:11
7Karin MoodhOK Tyr42:01+10:1016:48
8Börje MüllerKristinehamns OK42:20+10:2916:56
9Lennart MikaelssonKristinehamns OK42:39+10:4817:03
10Lars AlexanderssonKristinehamns OK44:06+12:1517:38
11Gunnel GillenäsKristinehamns OK45:31+13:4018:12
12Carola KarlssonOK Tyr46:57+15:0618:46
13Eva TrangiusOK Tyr47:23+15:3218:57
14Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK47:43+15:5219:05
15Christer GillenäsKristinehamns OK49:14+17:2319:41
16Nils GrannKristinehamns OK53:10+21:1921:16
17Stig VahlbergKristinehamns OK55:01+23:1022:00
18Sune AnderssonKristinehamns OK55:02+23:1122:00
19Viveca JernstedtKristinehamns OK56:22+24:3122:32
20Monica DjurbergOK Tyr56:59+25:0822:47
21Roland ÖmanKristinehamns OK59:10+27:1923:40
22Kalle WickströmKristinehamns OK1:03:52+32:0125:32
23Sten AnderssonKristinehamns OK1:11:43+39:5228:41
24Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:16:35+44:4430:38
25Gunnar OlssonKristinehamns OK1:24:45+52:5433:54
Lars JohanssonKristinehamns OKutgått
Roger AnderssonKristinehamns OKej start
Siv AnderssonKristinehamns OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser