Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbtävling
Arrangörsorganisation: Sidensjö IK
Datum: måndag 27 juli 2020

Klasser: Visa alla | Mkt lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Med-svår 3 km | Svår 5 km

Mycket lätt 2 km

1 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton BacklundSidensjö IK15:5211:20
2Lilly StoltzSidensjö IK21:48+5:5615:34
3Matilda JanssonSidensjö IK23:41+7:4916:55
4Rasmus KjellqvistSidensjö IK25:44+9:5218:22
5Martin EdinSidensjö IK25:48+9:5618:25
6Brith EdinSidensjö IK25:56+10:0418:31

Lätt 2,5 km

1 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilding KjellqvistSidensjö IK17:379:47
2William BacklundSidensjö IK19:12+1:3510:40
3Jon DynesiusSidensjö IK19:47+2:1010:59
4Malkom HedinSidensjö IK20:53+3:1611:36
5Aldo ZeiglerSidensjö IK22:38+5:0112:34
6Simon OlssonSidensjö IK24:53+7:1613:49
7Kristin OlssonSidensjö IK25:39+8:0214:15
8Lisa EdinSidensjö IK27:54+10:1715:30
9Elias EdinSidensjö IK29:31+11:5416:23
10Bo GustafssonSidensjö IK37:00+19:2320:33
11Elina OlssonSidensjö IK37:05+19:2820:36
12Arvid DynesiusSidensjö IK39:50+22:1322:07
13Doris StoltzSidensjö IK48:44+31:0727:04
14Sofia OlssonSidensjö IK50:35+32:5828:06
15Sandra MelinSidensjö IK1:16:39+59:0242:35
16Iza ErnklevEj klubbansluten1:16:40+59:0342:35

Medelsvår 3 km

3 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eilert EdinSidensjö IK52:3815:56
2Inger EdinSidensjö IK53:46+1:0816:17
3Sixten KjellqvistSidensjö IK54:09+1:3116:24
4Sofia KjellssonSidensjö IK59:17+6:3917:57
5Anne-Marie ByströmSidensjö IK1:01:10+8:3218:32
6Linn MelinSidensjö IK1:07:03+14:2520:19
7Björn MelinSidensjö IK1:07:28+14:5020:26
8Majlis BergqvistSidensjö IK1:11:45+19:0721:44
9Anna Lena MelinEj klubbansluten1:23:32+30:5425:18
Birger ByströmSidensjö IKej godkänd

Svår 5 km

4 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen EdinSidensjö IK47:2010:31
2Johan MelinSidensjö IK57:59+10:3912:53
3Björn DynesiusSidensjö IK58:20+11:0012:57
4Vega KjellssonSidensjö IK59:53+12:3313:18
5Lina KjellqvistSidensjö IK1:03:47+16:2714:10
6Stefan BacklundSidensjö IK1:05:12+17:5214:29
7Mattias OlssonSidensjö IK1:18:27+31:0717:26
8Johnny VestmanSidensjö IK1:20:43+33:2317:56
9Daga KjellssonSidensjö IK1:33:17+45:5720:43
Björn SvedinSidensjö IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila