Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kvarnsjötrippeln, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kvarnsjötrippeln, dag 1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Snättringe SK
Datum: fredag 21 augusti 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | MycketLätt | Lätt | MedelSvår | Svår3km | Svår5km | D21-1 | D21-2 | D21-3 | D21-4 | D21-5 | H21-1 | H21-2 | H21-3 | H21-4 | H21-5 | D20-1 | D20-2 | D20-3 | D20-4 | D20-5 | H20-1 | H20-2 | H20-3 | H20-4 | H20-5 | D18-1 | D18-2 | D18-3 | D18-4 | D18-5 | H18-1 | H18-2 | H18-3 | H18-4 | H18-5 | D16-1 | D16-2 | D16-3 | D16-4 | D16-5 | H16-1 | H16-2 | H16-3 | H16-4 | H16-5 | D14-1 | D14-2 | D14-3 | D14-4 | D14-5 | H14-1 | H14-2 | H14-3 | H14-4 | H14-5 | D12-1 | D12-2 | D12-3 | D12-4 | D12-5 | H12-1 | H12-2 | H12-3 | H12-4 | H12-5 | D10-1 | D10-2 | D10-3 | D10-4 | D10-5 | H10-1 | H10-2 | H10-3 | H10-4 | H10-5 | D35-1 | D35-2 | D35-3 | D35-4 | D35-5 | H35-1 | H35-2 | H35-3 | H35-4 | H35-5 | D40-1 | D40-2 | D40-3 | D40-4 | D40-5 | H40-1 | H40-2 | H40-3 | H40-4 | H40-5 | D45-1 | D45-2 | D45-3 | D45-4 | D45-5 | H45-1 | H45-2 | H45-3 | H45-4 | H45-5 | D50-1 | D50-2 | D50-3 | D50-4 | D50-5 | H50-1 | H50-2 | H50-3 | H50-4 | H50-5 | D55-1 | D55-2 | D55-3 | D55-4 | D55-5 | H55-1 | H55-2 | H55-3 | H55-4 | H55-5 | D60-1 | D60-2 | D60-3 | D60-4 | D60-5 | H60-1 | H60-2 | H60-3 | H60-4 | H60-5 | D65-1 | D65-2 | D65-3 | D65-4 | D65-5 | H65-1 | H65-2 | H65-3 | H65-4 | H65-5 | Insk-1 | Insk-2 | Insk-3 | Insk-4 | Insk-5 | U1-1 | U1-2 | U1-3 | U1-4 | U1-5 | U2-1 | U2-2 | U2-3 | U2-4 | U2-5 | U3-1 | U3-2 | U3-3 | U3-4 | U3-5 | U4-1 | U4-2 | U4-3 | U4-4 | U4-5 | MycketLätt-1 | MycketLätt-2 | MycketLätt-3 | MycketLätt-4 | MycketLätt-5 | Lätt-1 | Lätt-2 | Lätt-3 | Lätt-4 | Lätt-5 | MedelSvår-1 | MedelSvår-2 | MedelSvår-3 | MedelSvår-4 | MedelSvår-5 | Svår3km-1 | Svår3km-2 | Svår3km-3 | Svår3km-4 | Svår3km-5 | Svår5km-1 | Svår5km-2 | Svår5km-3 | Svår5km-4 | Svår5km-5

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H55

2 840 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Per BacklundOK Södertörn23:41
2Joacim IngelssonOK Hammaren23:53+0:12
3Lars Håkan SandvikAttunda OK24:22+0:41
4Conny ForsbergLånghundra IF27:36+3:55
5Hans SundqvistTullinge SK27:55+4:14
6Lars PalmqvistJärfälla OK28:51+5:10
7Stefan LundOK Linné28:56+5:15
8Anders KarlssonSnättringe SK29:02+5:21Ladda ner rutt i gpx-format
9Jan FrödinIFK Enskede30:11+6:30
10Piero SannicolòTullinge SK30:27+6:46
11Anders BjörklundIFK Enskede30:31+6:50
12Magnus RajanIFK Lidingö SOK30:50+7:09
13Anders MattssonOK Älvsjö-Örby31:47+8:06
14Lars GreilertHaninge SOK33:26+9:45
15Ronny NordgrenSundbybergs IK33:45+10:04
16Thomas JanssonOK Roslagen33:55+10:14
17Per WolgastSnättringe SK34:35+10:54
18Henrik HagwallJärla Orientering34:50+11:09
19Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK34:53+11:12
20Erik AnderssonOK Österåker36:25+12:44
21Håkan DahlbäckOK Österåker36:42+13:01
22Mats JönssonKorsnäs IF OK37:17+13:36
23Frank SteinerJärfälla OK38:03+14:22
24Jan LavénGustavsbergs OK38:09+14:28
25Sven EdvardssonSundbybergs IK38:30+14:49
26Björn SalomonssonSnättringe SK38:58+15:17
27Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF39:10+15:29
28Jörgen HectorSnättringe SK39:13+15:32
29Kent BerggrenTullinge SK40:14+16:33
30Göran LundqvistJärfälla OK40:21+16:40
31Staffan ZillingOK Södertörn40:30+16:49
32Bo LauriSnättringe SK41:25+17:44
33Claes RennerHaninge SOK43:13+19:32
34Örjan SahlOK Klemmingen45:41+22:00
35Fredrik MorastHaninge SOK49:49+26:08
36Bengt NilssonSolna OK50:24+26:43
37Anders WinaldHellas Orientering52:10+28:29
38Eric HuijsersHammarby IF OF54:21+30:40
39Leif MörkforsJärfälla OK54:46+31:05
40Mats KarlssonSnättringe SK57:42+34:01
41Johan StridhAttunda OK1:11:12+47:31
Björn LönneSkarpnäcks OLej godkänd
Mats FryxellTullinge SKej start
Lars KlassonOK Ravinenej start
Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila