Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sanna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sanna
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 1 september 2011

Bana 1

1 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas BanklerKarlstad19:3210:16
2Gustav PermanKils OK21:28+1:5611:17
3Lova PermanKils OK21:46+2:1411:27
4Nicolina MobergOK Tyr24:18+4:4612:47
5Emil HjärpeStamford24:56+5:2413:07
6Marie ZetterlingOK Tyr27:03+7:3114:14
7Hanna IngstorpKils OK30:51+11:1916:14
8Adam ÖrtqvistOK Tyr32:04+12:3216:52
9Johan TraxlerOK Tyr33:38+14:0617:42
10Josefin WännlundKarlstad36:20+16:4819:07
11Cornelia KindlundOK Tyr40:19+20:4721:13
12Tilda KindlundOK Tyr42:07+22:3522:10
13Astrid AnderssonKarlstad42:35+23:0322:24
14Malva RåådOK Tyr43:30+23:5822:53
15David ÅkerlindLustens OK1:01:54+42:2232:34

Bana 2

2 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar NymanOK Tyr18:576:46
2Bengt MalmSkattkärrs IF24:18+5:218:40
3Malin NymanOK Tyr27:48+8:519:55
4Kajsa Schöien-FritiofssonOK Tyr27:51+8:549:56
5Annette HalvorsenOK Milan28:11+9:1410:03
6Ella NordströmKils OK28:32+9:3510:11
7Britt GunnarssonKristinehamns OK30:22+11:2510:50
8Karin BörjarsKils OK30:26+11:2910:52
9Karin CreutzerOK Tyr31:32+12:3511:15
10Ingmar AnderssonOK Älgen33:34+14:3711:59
11Wiliam HolstStamford34:53+15:5612:27
12Sven-Åke ModinLustens OK35:04+16:0712:31
13Samuel HolstStamford35:11+16:1412:33
14Barbro ZetterlingOK Tyr38:27+19:3013:43
15Anna ZetterlundKarlstad39:04+20:0713:57
16David KindlundOK Tyr40:59+22:0214:38
17Linda HarpmanKarlstad45:47+26:5016:21
18Anna AnderssonKarlstad45:50+26:5316:22
19Melker RåådOK Tyr45:59+27:0216:25
20Christer BjörkmanKarlstad47:28+28:3116:57
Andreas BanklerKarlstadej godkänd

Bana 3

3 900 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My WestlundOK Tyr28:067:12
2Erik HögkvistOK Tyr28:13+0:077:14
3Oskar SibeckOK Tyr29:38+1:327:35
4Lars AnderssonOK Tyr30:43+2:377:52
5Håkan BlomkvistSkattkärrs IF30:56+2:507:55
6Jonas FredrikssonOK Tyr32:02+3:568:12
7Märta Ransjö-ZanderOK Tyr32:26+4:208:18
8Johan WiseniusOK Tyr33:01+4:558:27
9Lars-Gunnar EngströmSkattkärrs IF33:08+5:028:29
10Jonathan WestlundOK Tyr33:53+5:478:41
10Lars-Erik OlssonOK Tyr33:53+5:478:41
12Johanna KindlundOK Tyr34:05+5:598:44
13Stefan GunnarssonKristinehamns OK34:10+6:048:45
14Börje RåbergOK Tyr35:12+7:069:01
15Lisa HöökOK Tyr35:42+7:369:09
16Elisabeth ÖströmOK Tyr35:43+7:379:09
17Matias JonssonSkattkärrs IF36:06+8:009:15
18Clas ÅkerblomKarlstad36:27+8:219:20
19Marcus ErikssonOK Tyr37:09+9:039:31
20Michelle JohanssonOK Tyr37:17+9:119:33
21Anders AnderssonStamford37:28+9:229:36
22Lena GranefeltOK Tyr38:24+10:189:50
23Mats KensbyOK Tyr38:26+10:209:51
24Ingrid KensbyOK Tyr38:42+10:369:55
25Elisabet EdvardssonOK Tyr39:11+11:0510:02
26Henrik DanielssonKarlstad39:24+11:1810:06
27Gunnar OlssonOK Fryksdalen39:48+11:4210:12
28Rudi OlvenmyrOK Tyr39:57+11:5110:14
29Christer HallKarlstad39:58+11:5210:14
30Bengt StarkOK Milan40:07+12:0110:17
31Joachim SkistadOK Tyr40:18+12:1210:20
32Anna Weckner WestlundOK Tyr40:22+12:1610:21
33Catarina HögkvistOK Tyr40:25+12:1910:21
34Arto HissaHögboda40:34+12:2810:24
35Caroline SjögrenKristinehamns OK40:57+12:5110:30
36Lotta RåbergOK Tyr41:37+13:3110:40
37Lars B LarssonOK Tyr41:52+13:4610:44
38Niklas KarlssonLustens OK42:01+13:5510:46
39Karin MoodOK Tyr42:36+14:3010:55
40Lars MellqvistVästvärmlands OK42:42+14:3610:56
41Anders HaneOK Tyr43:08+15:0211:03
42Marie AlfredssonOK Tyr43:26+15:2011:08
43Mikael HjärpeStamford43:34+15:2811:10
44Jan SvenssonOK Tyr44:09+16:0311:19
45Anders OlssonOK Tyr44:19+16:1311:21
46Erik LidbergOK Tyr44:30+16:2411:24
47Kent BlybergOK Tyr45:06+17:0011:33
48Kjell JohanssonSkattkärrs IF46:15+18:0911:51
49Markus Hultsved-AnderssonOK Tyr46:20+18:1411:52
50Kalle NilssonOK Tyr47:08+19:0212:05
51Mattias KarlssonOK Tyr47:33+19:2712:11
52Ann-Sofie HultsvedOK Tyr47:40+19:3412:13
53Alf BörjarsKils OK48:06+20:0012:20
54David MellqvistKarlstad48:57+20:5112:33
55Lisa AnnersandOK Tyr49:00+20:5412:33
56Leif EricssonKarlstad52:26+24:2013:26
57Peter SundströmOK Älgen53:49+25:4313:47
58Sandra HaneOK Tyr54:27+26:2113:57
59My AgestålOK Tyr55:13+27:0714:09
60Eva TrangiusOK Tyr1:00:27+32:2115:30
61Leif SalinOK Tyr1:01:25+33:1915:44
62Mikaela AnderssonKarlstad1:04:33+36:2716:33
63Inger BerglundKils OK1:05:50+37:4416:52
Niklas JohnssonKarlstadej godkänd

Bana 4

5 700 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan OlmKils OK36:016:19
2Oskar SvenssonOK Tyr40:02+4:017:01
3Rolf WikströmOK Tyr41:26+5:257:16
4Erik ForsgrenOK Tyr41:34+5:337:17
4Daniel BrohedeOK Älgen41:34+5:337:17
6Sixten WestlundOK Tyr41:40+5:397:18
7Pär NymanOK Tyr42:43+6:427:29
8Johan WikströmOK Tyr43:08+7:077:34
9Henrik GustavssonOK Tyr43:22+7:217:36
10Lars NordströmKils OK43:52+7:517:41
11Mia GyllenbergOK Tyr44:26+8:257:47
12Pontus ÖströmOK Tyr44:29+8:287:48
13Rickard EllströmOK Tyr45:11+9:107:55
14Per HögkvistOK Tyr46:47+10:468:12
15Magnus ThorstenssonOK Tyr47:00+10:598:14
16Mats WesterbergOK Tyr48:20+12:198:28
17Per BülundOK Tyr48:58+12:578:35
18Sofia LevinOK Tyr50:58+14:578:56
19Kent LindhOK Tyr52:13+16:129:09
20Örjan BeckiusOK Tyr52:55+16:549:17
21Mats LenellOK Tyr54:38+18:379:35
22My WestlundOK Tyr56:04+20:039:50
23Jonas CederlövOK Tyt57:07+21:0610:01
24Mattias HedbergKarlstad1:06:43+30:4211:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser