Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Halland
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: söndag 6 september 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | Insk. 2 km | Mkt lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Lätt 5 km | Med-svår 3 km | Med-svår 5 km | Svår 3 km | Svår 5 km | Svår 7 km

Falkenbergs OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders BengtssonH65 (9)36:189:50Ladda ner rutt i gpx-format
1Lennart BengtssonH50 (6)43:587:53
1Henrik BengtssonH40 (9)48:077:38
2Ola SöderblomSvår 5 km (8)52:39+6:0811:02
2Gunilla MartinssonD55 (7)55:39+12:4915:04Ladda ner rutt i gpx-format
2Frida AnderssonD21 (2)1:01:04+0:289:41
2Linnea BengtssonD20 (4)1:15:30+26:5114:16
2Gunilla Wallin BengtssonLätt 2,5 km (9)27:11+0:1411:11
3Mikael BlockgrenMedelsvår 3 km (18)38:18+9:2812:43
3Loke JagetegMycket lätt 2 km (9)20:04+2:1111:01
3Jenny SeverinssonD14 (5)55:46+7:5614:45
4Håkan HanssonH50 (6)57:50+13:5210:22
4Ingela NelsénD65 (6)51:38+7:4214:27
4Jennie Malmgren RybergD35 (4)1:29:18+30:1316:52
4Fanny HanssonD16 (8)52:00+5:1612:17
5Melker OlaussonH14 (6)1:02:02+20:5516:24
5Mira WallinD14 (5)59:14+11:2415:40
5Emmy WallinSvår 3 km (11)43:44+8:3014:58
5Monica WassD65 (6)54:26+10:3015:14
5Mikael MartinssonH50 (6)1:10:47+26:4912:42
5Sandra WallinMedelsvår 3 km (18)39:32+10:4213:08
6Martin EricssonH50 (6)1:16:15+32:1713:41
6Kjell BengtssonH60 (8)1:09:01+14:0714:28
6Rasmus GripH12 (6)41:55+14:1114:01
6Niklas GripH35 (7)1:50:23+57:2215:47
6Leon RybergH14 (6)1:20:09+39:0221:12
7Claes AnderssonH40 (9)1:06:18+18:1110:31
7Oskar WallinH10 (11)28:10+8:1811:35
7Rune EliassonH65 (9)48:29+12:1113:08
8Eline EricssonD16 (8)1:29:05+42:2121:03
9Sven-Åke BengtssonH45 (18)50:57+10:189:08
15Benny WallinH45 (18)1:04:23+23:4411:33
Hans JensenH45 (18)ej godkänd
Kristoffer JagetegH35 (7)ej start
Louise NilssonMedelsvår 5 km (7)ej start
Rasmus BlockgrenH21 (5)ej start
Sofie SöderblomD21 (2)ej start
Peter BadenfeltH50 (6)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila