Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Göteborg
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 31 augusti 2011

Öppen motion 1

2 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Jonatan Odby/Martin MenerKlubblös12:45+12:456:04
3Anna WelldénKlubblös17:13+17:138:11
4Alexander WahlstenKlubblös19:54+19:549:28
5Johan BjörkKlubblös21:17+21:1710:08
6Jonas RamstrandHittaut.nu23:03+23:0310:58
7Magnar ErvikAstraZeneca IF Mölndal23:05+23:0510:59
8Anna MattsonKlubblös29:19+29:1913:57
9Alva JohanssonKlubblös33:10+33:1015:47
10Jonna BjuhrKlubblös35:24+35:2416:51
11Lena BjörkKlubblös37:27+37:2717:50
12Jonas RothénEKA Chemicals50:26+50:2624:00
13Amanda CliffordsonEKA Chemicals51:25+51:2524:29
14Eve SteneloHittaut.nu51:38+51:3824:35
15Pontus CliffordsonEKA Chemicals52:29+52:2924:59
16Lydia HakersSävedalens AIK1:07:11+1:07:1131:59
Inga-lill EklundKlubblösfullföljt

Öppen motion 3

5 900 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Palle ZetterstrandKlubblös38:006:26
2Torbjörn EkströmKlubblös42:52+4:527:15
2Karl LarssonKlubblös42:52+4:527:15
4Anders FrelekKlubblös43:00+5:007:17
5Ingvar LarssonKlubblös44:22+6:227:31
6Niklas ÅkerlundKlubblös45:59+7:597:47
7Erik HultinKlubblös46:17+8:177:50
8Björn EriksenKlubblös48:35+10:358:14
9Anders JohanssonKlubblös51:35+13:358:44
10Niklas CarlssonKlubblös51:36+13:368:44
11Tomas ElmekloKlubblös53:54+15:549:08
12Carolina KarlssonKlubblös54:00+16:009:09
13Sven ReitenKlubblös54:02+16:029:09
14Karl-Johan HultinKlubblös54:37+16:379:15
15Ilja BeliankaHittaut.nu55:30+17:309:24
16Nisse HassellöfKlubblös55:50+17:509:27
17Anders PermanKlubblös1:09:40+31:4011:48
18Filippa BorgKlubblös1:13:56+35:5612:31
19Ullrika MattsonKlubblös1:27:52+49:5214:53
20Katarina GögeleinKlubblös1:27:59+49:5914:54
21David NilssonKlubblös1:32:11+54:1115:37
22Karin ErikssonKlubblös1:32:13+54:1315:37
23Christoffer LöfenholmKlubblös1:43:50+1:05:5017:35
24Malin JarneborgKlubblös1:43:52+1:05:5217:36
25Erik JacobssonHittaut.nu2:11:49+1:33:4922:20
Maude ThorpöEKA Chemicalsej godkänd
Bo DahlöfEKA Chemicalsej godkänd
Chenya RienhartHittaut.nuej godkänd

Öppen motion 4

4 000 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Magnus HelinKlubblös36:31+36:319:07
3Oscar KarfloKlubblös41:18+41:1810:19
4Alexander MalmgrenKlubblös42:19+42:1910:34
5Hanna DelamortteKlubblös44:17+44:1711:04
6Erik SternemalmKlubblös45:04+45:0411:16
7Josefine MalmgrenKlubblös45:13+45:1311:18
8Jonatan ErikssonKlubblös45:39+45:3911:24
9Johan LandinKlubblös50:46+50:4612:41
10Calle LjungblandKlubblös52:28+52:2813:07
11Mattias DanielssonKlubblös53:56+53:5613:29
12Erik StridKlubblös55:34+55:3413:53
13Karin HasselgrenKlubblös59:01+59:0114:45
14Anna LundquvistKlubblös1:00:44+1:00:4415:11
15Karl FriedrichKlubblös1:01:18+1:01:1815:19
16Fredrik WernerssonKlubblös1:04:20+1:04:2016:05
17Björn IngelbrektssonHittaut.nu1:04:55+1:04:5516:13
18Filip BergstrandKlubblös1:08:05+1:08:0517:01
19Cecilia DjuleKlubblös1:10:19+1:10:1917:34
20Hasse PalmeKlubblös1:14:09+1:14:0918:32
21Agneta SamuelssonKlubblös1:20:21+1:20:2120:05
22Maria WikströmKlubblös1:25:32+1:25:3221:23
23Anna JanssonGöteborgs Skidklubb1:25:38+1:25:3821:24
24Lise-Lott IvermoKlubblös1:25:39+1:25:3921:24
25Lizette AndrénKlubblös1:32:44+1:32:4423:11
26Chanell AndrénKlubblös1:32:47+1:32:4723:11
27Britt WilskyttKlubblös1:38:32+1:38:3224:38
28Carl-Gustaf CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:40:05+1:40:0525:01
29Pia CarlssonEKA Chemicals1:44:08+1:44:0826:02
30Lars-Inge KarlssonEKA Chemicals1:44:09+1:44:0926:02
31Ingrid FranzonEKA Chemicals1:46:12+1:46:1226:33
32Bo FranzonEKA Chemicals1:46:16+1:46:1626:34
33Sture ÅhlinEKA Chemicals1:47:09+1:47:0926:47
34Gaston SandstigGöteborgs Skidklubb1:47:12+1:47:1226:48
35Minh Duc Ton NuEKA Chemicals1:47:14+1:47:1426:48
Conny CarlssonOkändfullföljt
Daniel SundbergKlubblösej godkänd
Anna NilssonHittaut.nuej godkänd

Öppen motion 5

3 700 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK27:40+27:407:28
3Palle ZetterstrandKlubblös29:09+29:097:52
4Stefan SjöblomFrölunda OL31:51+31:518:36
5Joakim KärnbrattSki-O Tour Club35:36+35:369:37
6Kurt ErikssonKlubblös35:42+35:429:38
7Sten BlomströmIK Stern35:46+35:469:40
8Lennart AlmströmIK Stern36:14+36:149:47
9Peter SkyttnerLjusdals OK37:17+37:1710:04
10Isa HammarlingSki-O Tour Club38:54+38:5410:30
11Jonatan OdbyKlubblös38:56+38:5610:31
12Martin MänerKlubblös39:36+39:3610:42
13Helena LindbergKlubblös40:41+40:4110:59
13Jonas JerlinFrölunda OL40:41+40:4110:59
15Torbjörn WikströmOK Orinto40:45+40:4511:00
16Åsa CliffordssonEKA Chemicals41:13+41:1311:08
17Christer NilssonSjövalla FK42:01+42:0111:21
18Jan SjöstedtGöteborgs Skidklubb42:39+42:3911:31
19Lars LundqvistKlubblös43:22+43:2211:43
20Emanuel ByggdeKlubblös43:48+43:4811:50
21Lars-Åke JohanssonOK Skogshjortarna44:45+44:4512:05
22Lotta KronlidKlubblös46:47+46:4712:38
23Ann-Britt JohanssonIK Stern47:06+47:0612:43
24Jessica LundinKlubblös50:15+50:1513:34
25Arvid VikstrandKlubblös52:33+52:3314:12
26Daniel BäckKlubblös52:41+52:4114:14
27Magnus JohanssonKlubblös52:44+52:4414:15
28Johanna SjonsEka Chemichals53:41+53:4114:30
29Anders UdénHittaut.nu54:11+54:1114:38
30Daniel OtterbergHittaut.nu54:15+54:1514:39
31Jessica WendelKlubblös54:31+54:3114:44
32Klara TidareKlubblös56:18+56:1815:12
33Linda SidebyKlubblös57:33+57:3315:33
34Marita ElierssonKlubblös59:23+59:2316:02
35Lotta BörjessonEKA Chemicals59:26+59:2616:03
36Kent JohanssonKlubblös1:02:56+1:02:5617:00
37Per RobertssonIFK Göteborg1:03:16+1:03:1617:05
38Filip LemanGöteborgs Skidklubb1:03:52+1:03:5217:15
39Johan BKlubblös1:11:31+1:11:3119:19
40Eva-Marie RunbyKlubblös1:12:31+1:12:3119:35
Sten BlomströmIK Sternfullföljt
Perry LundqvistSävedalens AIKej godkänd
Ann-Christine BorgFrölunda OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser