Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Göteborg
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 31 augusti 2011

AstraZeneca IF Mölndal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Magnar ErvikÖppen motion 1 (16)23:05+23:0510:59

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Jonas RothénÖppen motion 1 (16)50:26+50:2624:00

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Amanda CliffordsonÖppen motion 1 (16)51:25+51:2524:29

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Pontus CliffordsonÖppen motion 1 (16)52:29+52:2924:59

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bo DahlöfÖppen motion 3 (28)ej godkänd

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Maude ThorpöÖppen motion 3 (28)ej godkänd

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Pia CarlssonÖppen motion 4 (37)1:44:08+1:44:0826:02

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Lars-Inge KarlssonÖppen motion 4 (37)1:44:09+1:44:0926:02

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Ingrid FranzonÖppen motion 4 (37)1:46:12+1:46:1226:33

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Bo FranzonÖppen motion 4 (37)1:46:16+1:46:1626:34

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Sture ÅhlinÖppen motion 4 (37)1:47:09+1:47:0926:47

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Minh Duc Ton NuÖppen motion 4 (37)1:47:14+1:47:1426:48

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Åsa CliffordssonÖppen motion 5 (42)41:13+41:1311:08

EKA Chemicals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Lotta BörjessonÖppen motion 5 (42)59:26+59:2616:03

Eka Chemichals

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Johanna SjonsÖppen motion 5 (42)53:41+53:4114:30

Frölunda OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Stefan SjöblomÖppen motion 5 (42)31:51+31:518:36
13Jonas JerlinÖppen motion 5 (42)40:41+40:4110:59
Ann-Christine BorgÖppen motion 5 (42)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jimmy PetterssonÖppen motion 5 (42)27:40+27:407:28

Göteborgs Skidklubb

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Jan SjöstedtÖppen motion 5 (42)42:39+42:3911:31
23Anna JanssonÖppen motion 4 (37)1:25:38+1:25:3821:24
34Gaston SandstigÖppen motion 4 (37)1:47:12+1:47:1226:48
38Filip LemanÖppen motion 5 (42)1:03:52+1:03:5217:15

Hittaut.nu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jonas RamstrandÖppen motion 1 (16)23:03+23:0310:58

Hittaut.nu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Eve SteneloÖppen motion 1 (16)51:38+51:3824:35

Hittaut.nu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Ilja BeliankaÖppen motion 3 (28)55:30+17:309:24

Hittaut.nu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Erik JacobssonÖppen motion 3 (28)2:11:49+1:33:4922:20

Hittaut.nu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Chenya RienhartÖppen motion 3 (28)ej godkänd

Hittaut.nu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Björn IngelbrektssonÖppen motion 4 (37)1:04:55+1:04:5516:13

Hittaut.nu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anna NilssonÖppen motion 4 (37)ej godkänd

Hittaut.nu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Anders UdénÖppen motion 5 (42)54:11+54:1114:38

Hittaut.nu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Daniel OtterbergÖppen motion 5 (42)54:15+54:1514:39

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Per RobertssonÖppen motion 5 (42)1:03:16+1:03:1617:05

IK Stern

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Sten BlomströmÖppen motion 5 (42)35:46+35:469:40
8Lennart AlmströmÖppen motion 5 (42)36:14+36:149:47
23Ann-Britt JohanssonÖppen motion 5 (42)47:06+47:0612:43
Sten BlomströmÖppen motion 5 (42)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Inga-lill EklundÖppen motion 1 (16)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jonatan Odby/Martin MenerÖppen motion 1 (16)12:45+12:456:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna WelldénÖppen motion 1 (16)17:13+17:138:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Alexander WahlstenÖppen motion 1 (16)19:54+19:549:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Johan BjörkÖppen motion 1 (16)21:17+21:1710:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Anna MattsonÖppen motion 1 (16)29:19+29:1913:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Alva JohanssonÖppen motion 1 (16)33:10+33:1015:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Jonna BjuhrÖppen motion 1 (16)35:24+35:2416:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Lena BjörkÖppen motion 1 (16)37:27+37:2717:50

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Palle ZetterstrandÖppen motion 3 (28)38:006:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karl LarssonÖppen motion 3 (28)42:52+4:527:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Torbjörn EkströmÖppen motion 3 (28)42:52+4:527:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders FrelekÖppen motion 3 (28)43:00+5:007:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ingvar LarssonÖppen motion 3 (28)44:22+6:227:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Niklas ÅkerlundÖppen motion 3 (28)45:59+7:597:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Erik HultinÖppen motion 3 (28)46:17+8:177:50

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Björn EriksenÖppen motion 3 (28)48:35+10:358:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Anders JohanssonÖppen motion 3 (28)51:35+13:358:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Niklas CarlssonÖppen motion 3 (28)51:36+13:368:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Tomas ElmekloÖppen motion 3 (28)53:54+15:549:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Carolina KarlssonÖppen motion 3 (28)54:00+16:009:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Sven ReitenÖppen motion 3 (28)54:02+16:029:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Karl-Johan HultinÖppen motion 3 (28)54:37+16:379:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Nisse HassellöfÖppen motion 3 (28)55:50+17:509:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Anders PermanÖppen motion 3 (28)1:09:40+31:4011:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Filippa BorgÖppen motion 3 (28)1:13:56+35:5612:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Ullrika MattsonÖppen motion 3 (28)1:27:52+49:5214:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Katarina GögeleinÖppen motion 3 (28)1:27:59+49:5914:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21David NilssonÖppen motion 3 (28)1:32:11+54:1115:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Karin ErikssonÖppen motion 3 (28)1:32:13+54:1315:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Christoffer LöfenholmÖppen motion 3 (28)1:43:50+1:05:5017:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Malin JarneborgÖppen motion 3 (28)1:43:52+1:05:5217:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Magnus HelinÖppen motion 4 (37)36:31+36:319:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Oscar KarfloÖppen motion 4 (37)41:18+41:1810:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Alexander MalmgrenÖppen motion 4 (37)42:19+42:1910:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Hanna DelamortteÖppen motion 4 (37)44:17+44:1711:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Erik SternemalmÖppen motion 4 (37)45:04+45:0411:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Josefine MalmgrenÖppen motion 4 (37)45:13+45:1311:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jonatan ErikssonÖppen motion 4 (37)45:39+45:3911:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Johan LandinÖppen motion 4 (37)50:46+50:4612:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Calle LjungblandÖppen motion 4 (37)52:28+52:2813:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Mattias DanielssonÖppen motion 4 (37)53:56+53:5613:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Erik StridÖppen motion 4 (37)55:34+55:3413:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Karin HasselgrenÖppen motion 4 (37)59:01+59:0114:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Anna LundquvistÖppen motion 4 (37)1:00:44+1:00:4415:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Karl FriedrichÖppen motion 4 (37)1:01:18+1:01:1815:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Fredrik WernerssonÖppen motion 4 (37)1:04:20+1:04:2016:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Filip BergstrandÖppen motion 4 (37)1:08:05+1:08:0517:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Cecilia DjuleÖppen motion 4 (37)1:10:19+1:10:1917:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Hasse PalmeÖppen motion 4 (37)1:14:09+1:14:0918:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Agneta SamuelssonÖppen motion 4 (37)1:20:21+1:20:2120:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Maria WikströmÖppen motion 4 (37)1:25:32+1:25:3221:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Lise-Lott IvermoÖppen motion 4 (37)1:25:39+1:25:3921:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Lizette AndrénÖppen motion 4 (37)1:32:44+1:32:4423:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Chanell AndrénÖppen motion 4 (37)1:32:47+1:32:4723:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Britt WilskyttÖppen motion 4 (37)1:38:32+1:38:3224:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Daniel SundbergÖppen motion 4 (37)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Palle ZetterstrandÖppen motion 5 (42)29:09+29:097:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kurt ErikssonÖppen motion 5 (42)35:42+35:429:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Jonatan OdbyÖppen motion 5 (42)38:56+38:5610:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Martin MänerÖppen motion 5 (42)39:36+39:3610:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Helena LindbergÖppen motion 5 (42)40:41+40:4110:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Lars LundqvistÖppen motion 5 (42)43:22+43:2211:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Emanuel ByggdeÖppen motion 5 (42)43:48+43:4811:50

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Lotta KronlidÖppen motion 5 (42)46:47+46:4712:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Jessica LundinÖppen motion 5 (42)50:15+50:1513:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Arvid VikstrandÖppen motion 5 (42)52:33+52:3314:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Daniel BäckÖppen motion 5 (42)52:41+52:4114:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Magnus JohanssonÖppen motion 5 (42)52:44+52:4414:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Jessica WendelÖppen motion 5 (42)54:31+54:3114:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Klara TidareÖppen motion 5 (42)56:18+56:1815:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Linda SidebyÖppen motion 5 (42)57:33+57:3315:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Marita ElierssonÖppen motion 5 (42)59:23+59:2316:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Kent JohanssonÖppen motion 5 (42)1:02:56+1:02:5617:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
39Johan BÖppen motion 5 (42)1:11:31+1:11:3119:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
40Eva-Marie RunbyÖppen motion 5 (42)1:12:31+1:12:3119:35

Ljusdals OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Peter SkyttnerÖppen motion 5 (42)37:17+37:1710:04

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Torbjörn WikströmÖppen motion 5 (42)40:45+40:4511:00

OK Skogshjortarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Lars-Åke JohanssonÖppen motion 5 (42)44:45+44:4512:05

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Conny CarlssonÖppen motion 4 (37)fullföljt

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Christer NilssonÖppen motion 5 (42)42:01+42:0111:21

Ski-O Tour Club

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Joakim KärnbrattÖppen motion 5 (42)35:36+35:369:37
10Isa HammarlingÖppen motion 5 (42)38:54+38:5410:30

Sävedalens AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Lydia HakersÖppen motion 1 (16)1:07:11+1:07:1131:59
Perry LundqvistÖppen motion 5 (42)ej godkänd

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Carl-Gustaf CarlssonÖppen motion 4 (37)1:40:05+1:40:0525:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser