Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Främmestad IK Tengene

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Främmestad IK Tengene
Arrangörsorganisation: Främmestads IK
Datum: torsdag 20 augusti 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan | Korta | Kort Kort | Mini

Långa

4 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas HjertFalköpings AIK OK42:4610:25
2Lars HogedalVänersborgs SK45:3211:06
3Kerstin AnderssonRyda SK49:3612:05
4Sten OlsonOK Klyftamo49:5912:11
5Bengt JohanssonOK Skogshjortarna50:1612:15
6Roland SvenssonOK Skogsstjärnan50:2312:17
7Per FredrikssonOK Skogshjortarna52:5612:54
8Anders ErikssonIF Hagen54:2913:17
9Håkan OlssonHjobygdens OK56:5413:52
10Bertil KarlssonHjobygdens OK1:00:4314:48
11Hans G BernhardMariestads FK1:01:3015:00
12Lars JohanssonOK Skogshjortarna1:07:1416:23
13Stig JohanssonFalköpings AIK OK1:07:3616:29
14Anders KäckMariestads FK1:10:4617:15
15Karl Gustav LarssonOK P41:17:5919:01
16Lennart HöijeOK Skogsstjärnan1:18:2219:06
17Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:18:4319:11
18Conny LjungbergOK P41:18:5719:15
19Hans TuvessonIF Hagen1:20:1219:33
20Lars WahlströmIstrums SK1:31:3722:20
21Monica LööfMariestads FK1:44:0225:22
22Christer OttossonOK P4ej godkänd

Mellan

3 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas KarlssonFrämmestads IK41:1511:47
2Malin TengströmFrämmestads IK47:1213:29
3Håkan LööfMariestads FK51:3114:43
4Lars LarssonOK Frisene52:0614:53
5Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK55:1515:47
6Ingalill WahlbergVänersborgs SK55:5415:58
7Rolf EinarssonIF Hagen57:2016:22
8Per-Erik CarlssonIF Hagen1:01:2517:32
9Göran JohanssonIK Gandvik1:02:4717:56
10Pia SvenssonFalköpings AIK OK1:03:5118:14
11Lars Erik NilssonMariestads FK1:05:2018:40
12Peter NyströmMariestads FK1:06:0818:53
13Christer SvenssonTibro OK1:10:5520:15
14Gert IvarssonOK Skogshjortarna1:11:0120:17
15Bert ThorssonRyda SK1:11:1220:20
16Eva-Marie LundahlIF Hagen1:12:4720:47
17Lennart KarlssonTrollhättans SOK1:13:5521:07
18Ove FlinkIK Albion1:19:4922:48
19Bo AnderssonOK Klyftamo1:20:1522:55
20Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:21:3323:18
21Karl-Evert SvenssonIF Hagen1:38:3728:10
22Jonny FlinkIK Albion1:57:4033:37
23Gunilla HogedalVänersborgs SKej godkänd
24Kay SvenssonOK P4ej godkänd
25Uno MagnussonIF Hagenej godkänd
26Lars VikströmIF Hagenej godkänd
27Doris TengströmFrämmestads IKej godkänd
28Kurt JohanssonFalköpings AIK OKej godkänd

Korta

2 900 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars FinbomOK Landehof41:0414:09
2Inger SvenssonLidköpings VSK43:4615:05
3Hans EkbergLidköpings VSK45:0315:32
4Ulf ÖstlundIstrums SK45:1815:37
5Agneta EkbergLidköpings VSK47:3916:25
6Birgitta KarlssonRyda SK48:5616:52
7Christer LundbergFalköpings AIK OK50:3917:27
8Folke DahlenLidköpings VSK50:4817:31
9Inger HolmstrandHerrljunga SK skid o51:2017:42
10Yngve AlvenIK Wilske51:3117:45
11Bertil ErikssonIF Hagen54:1018:40
12Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu54:5718:56
13Aina SvenssonTibro OK55:5919:18
14Knut HöökOK Klyftamo56:0919:21
15Per-Olof JohanssonOK Klyftamo56:5219:36
16Hans AnderssonIK Gandvik57:2619:48
17Ronny RagnarssonMarkbygdens OK58:1820:06
18Eva HöjeOK Skogsstjärnan1:00:0420:42
19Kurt CarlssonOK Klyftamo1:01:0521:03
20Elise JohanssonFalköpings AIK OK1:03:1821:49
21ingmar holmbergIF Hagen1:04:2722:13
22Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan1:04:4622:20
23Ann-Chistine LarssonOK Frisene1:09:5024:04
24Anders NilssonIstrums SK1:11:0024:28
25Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:11:3224:40
26Torbjörn HaginIK Gandvik1:12:2024:56
27Bengt AnderssonRyda SK1:17:3726:45
28Carl-Anders HelanderIK Wilske1:18:0626:55
29Kenneth MörkIK Wilske1:20:3027:45
30Karl-Erik JohanssonIstrums SK1:21:3328:07
31Roland SandströmIF Hagen1:21:3528:07
32Jan-Olof AnderssonMariestads FK1:22:5228:34
33Tommy SonestedtFalköpings AIK OK1:35:2132:52
34Conny JohanssonIK Gandvik1:45:4636:28
35Stig PerssonOK Klyftamoej godkänd
36Lennart KarlssonRyda SKej godkänd
37Olof PetterssonRyda SKej godkänd
38Sigvard OskarssonIstrums SKej godkänd

Kort Kort

2 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje SundbergIK Albion50:3522:59
2Bengt Erik LjungkvistFalköpings AIK OK51:0423:12
3Harry SundbergOK Klyftamo51:2123:20
4Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK52:3623:54
5Åke NordbergOK Klyftamo55:2425:10
6Lisbet JohanssonOK Skogshjortarna59:5127:12
7Villy FribergLidköpings VSK1:00:0827:19
8Anne-Catrine PerssonMariestads FK1:11:4032:34
9Margit RybergOK Klyftamo1:12:4033:01
10Ulf NyströmLidköpings VSK1:14:4233:57
11Ingrid TengelandIK Gandvik1:19:3236:09
12Börje LundqvistOK Klyftamo1:23:1737:51
13Karin RolandLidköpings VSK1:44:4747:37
14Roland NilssonFalköpings AIK OKej godkänd

Mini kort

1 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NilssonRyda SK42:1928:12
2Kjell PerssonMariestads FK44:5029:53
3Arne SvanFrämmestads IK46:5331:15
4Inger JohanssonOK Klyftamo57:4938:32
5Gert JohanssonIstrums SK59:3139:40
6Tord LöövOK Klyftamo1:04:4643:10
7Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK1:33:141:02:09
8Margareta HolmbergIF Hagenej godkänd
9Lennart WetterstadFalköpings AIK OKej godkänd
10Bertil RybergOK Klyftamoej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser