Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25-mannatest 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25-mannatest 2
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 9 september 2020

Klasser: Visa alla | B1 tidig | B1 sen | B2 tidig | B2 sen | B3 tidig | B3 sen | B4 tidig | B4 sen

Bana 1 (vit) tidig

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea DufvaSundsvalls OK17:338:21
2Sofie LindSundsvalls OK18:17+0:448:42
3Oscar GripSundsvalls OK18:26+0:538:46
4Kalle HedinSundsvalls OK19:46+2:139:24
5Erik OlssonSundsvalls OK25:21+7:4812:04
6Myra HugozonSundsvalls OK29:06+11:3313:51
7Nils BengtssonSundsvalls OK34:03+16:3016:12
Fanny VikströmSundsvalls OKej godkänd
Agnes WidegrenSundsvalls OKej start
Otilia WidegrenSundsvalls OKej start
Knut LindholmSundsvalls OKåterbud

Bana 2 (gul) tidig

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara HedinSundsvalls OK22:489:07
2Jonas LindSundsvalls OK24:52+2:049:56
3Monica BylundNjurunda OK25:21+2:3310:08
4Erik KardellNjurunda OK27:11+4:2310:52
5Ida Maria HugozonSundsvalls OK39:10+16:2215:40
Elisabet EngbergSundsvalls OKåterbud
Helena LindholmSundsvalls OKåterbud

Bana 3 (röd) tidig

4 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrei KuzminSundsvalls OK39:119:06
2Kasper LarssonSundsvalls OK45:19+6:0810:32
3Kajsa HedinSundsvalls OK49:34+10:2311:31
4Kadri KalvoSundsvalls OK51:22+12:1111:56
5Lovisa DufvaSundsvalls OK51:32+12:2111:59
6Fredrik PonténSelånger SOK55:20+16:0912:52
7Alex AnderssonSundsvalls OK58:03+18:5213:30
8Valter HoffmanSundsvalls OK59:12+20:0113:46
9Jari SuonvieriSundsvalls OK1:02:49+23:3814:36
10Martin ErikssonSundsvalls OK1:03:10+23:5914:41
11Björn AbelssonSundsvalls OK1:05:24+26:1315:12
12John BylundNjurunda OK1:13:35+34:2417:06
13Anna HoffmanSundsvalls OK1:27:26+48:1520:20
14Irené LarssonSundsvalls OK1:32:31+53:2021:30
Annelie LodénSelånger SOKej start

Bana 4 (blå) tidig

5 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK44:448:08
2Hugo NordlanderSundsvalls OK48:10+3:268:45
3Simon NordlanderSundsvalls OK48:31+3:478:49
4Per NordanlindSundsvalls OK50:00+5:169:05
5Pessi LiukkonenSundsvalls OK51:04+6:209:17
6Lars HolmquistSundsvalls OK51:47+7:039:24
7Peter HolmquistSundsvalls OK57:45+13:0110:30
8Mattias LarssonSundsvalls OK58:22+13:3810:36
9Wilma LarssonSundsvalls OK59:20+14:3610:47
9Magnus JonssonSundsvalls OK59:20+14:3610:47
11Olov NorinSundsvalls OK1:00:49+16:0511:03
12Ivan KuzminSundsvalls OK1:03:49+19:0511:36
13Sara TimnerSundsvalls OK1:06:31+21:4712:05
14Johan LindénSelånger SOK1:12:24+27:4013:09
15Ulrik OlssonSundsvalls OK1:13:45+29:0113:24
16Ebba AnderssonSundsvalls OK1:16:32+31:4813:54
Simon TeikeSundsvalls OKej godkänd
Martin LundgrenSundsvalls OKej godkänd
Erik NorinSundsvalls OKutgått
Erik JakobssonSundsvalls OKej start
Fredrik NobornSundsvalls OKej start
Julia NordlanderSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser