Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattmackan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattmackan
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 1 oktober 2020

Klasser: Visa alla | Insk. 2 km | Mkt lätt 2 km | Mkt lätt 4 km | Lätt 2,5 km | Lätt 5 km | Med-svår 3 km | Med-svår 5 km | Svår 3 km | Svår 5 km | Svår 7 km

Mycket lätt 2 km

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greta BerglinSelånger SOK16:328:42
2Anna WidmanSundsvalls OK19:10+2:3810:05
3Sonja JonassonSelånger SOK24:00+7:2812:37

Lätt 2,5 km

2 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet EngbergSundsvalls OK15:386:35
2Hanna MolinderSelånger SOK20:02+4:248:27
3Tove Van De WalSelånger SOK20:05+4:278:28
4AnnaKarin HaglundSundsvalls OK22:19+6:419:24
5Christina FlordalSundsvalls OK25:35+9:5710:47
6Inger LorentzsonSundsvalls OK28:30+12:5212:01
7Ingalill TimgrenOK Österåker29:14+13:3612:20
8Ulla HellmanSundsvalls OK29:35+13:5712:28
9Harry JonassonSelånger SOK30:03+14:2512:40
Herbert Van De WalSelånger SOKej start

Medelsvår 3 km

2 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus EngbergSundsvalls OK31:5610:49
2Axel MolinderSelånger SOK36:37+4:4112:24
3Sofia LindénSelånger SOK36:49+4:5312:28
4Peter LorentzsonSundsvalls OK37:04+5:0812:33
5Kristina NilssonVK Uvarna39:50+7:5413:30
6Pernilla HannusVK Uvarna39:51+7:5513:30
7Jakob Van de WalSelånger SOK49:05+17:0916:38
8Anna Van De WalSelånger SOK49:23+17:2716:44

Svår 3 km

3 590 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael ErikssonVK Uvarna30:198:26
2Johan AgåsSundsvalls OK36:02+5:4310:02
3Mats AnderssonSelånger SOK37:09+6:5010:20
4Sven Erik SundinSelånger SOK37:50+7:3110:32
5Leif SundlingNjurunda OK38:12+7:5310:38
6Tomas VirtanenSelånger SOK38:32+8:1310:44
7Sten Åke VedinSelånger SOK39:37+9:1811:02
8Björn AbelssonSundsvalls OK41:50+11:3111:39
9Lars-Peter JohnssonSelånger SOK43:59+13:4012:15
10Winn BjörklundSundsvalls OK44:09+13:5012:17
11Annelie LodénSelånger SOK44:46+14:2712:28
12Jon FlordalSundsvalls OK49:05+18:4613:40
13Åsa PonténSelånger SOK56:57+26:3815:51
14Roland SalomonssonVittjärvs IK58:57+28:3816:25
15Tomas SellstedtSelånger SOK59:25+29:0616:33

Svår 5 km

4 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HässlerSundsvalls OK40:358:16
2Andrei KuzminSundsvalls OK42:15+1:408:37
3Kasper LarssonSundsvalls OK44:16+3:419:02
4Karl-Anders LarssonVK Uvarna46:32+5:579:29
5Peter HolmquistSundsvalls OK47:15+6:409:38
6Per NordanlindSundsvalls OK48:14+7:399:50
7Johan LindénSelånger SOK48:22+7:479:52
8Robert JohanssonSelånger SOK50:18+9:4310:15
9Ivan KuzminSundsvalls OK50:37+10:0210:19
10Lars HolmquistSundsvalls OK51:53+11:1810:35
11Fredrik PonténSelånger SOK53:26+12:5110:54
12Jonas KarlssonKovlands IF58:21+17:4611:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser