Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Västmanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Västmanland
Arrangörsorganisation: Sala OK
Datum: lördag 12 september 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65

D21

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia EinarssonVästerås SOK30:218:23
2Sofi ThorsellVästerås SOK31:42+1:218:45
Karin AnderssonVästerås SOKej start
Sandra BurénKöping-Kolsva OKej start

H21

4 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK29:366:21
2Andreas NäslundVästerås SOK33:04+3:287:05
3Henrik WickströmVästerås SOK34:30+4:547:24
4Janne SelkäläKöping-Kolsva OK47:17+17:4110:08
5Johan CelanderKöping-Kolsva OK51:20+21:4411:00
Johan AhlströmVästerås SOKej godkänd
Cristian LarssonKöping-Kolsva OKej start
Carl NäslundVästerås SOKej start
Marcus EkKöping-Kolsva OKej start

D18

3 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda HallVästerås SOK39:1211:21
2Maja AhlströmVästerås SOK41:20+2:0811:58
3Rebecka HaslerSurahammars SOK45:50+6:3813:17
4Ida LarssonVästerås SOK53:29+14:1715:30
5Felicia SahlénVästerås SOK1:16:15+37:0322:06
Kristina LindgrenVästerås SOKej godkänd
Jonna SandbergKöping-Kolsva OKej start

H18

3 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas AhlströmVästerås SOK25:387:25
2Hugo FriskVästerås SOK27:15+1:377:53
3Martin SandqvistVästerås SOK27:17+1:397:54
4Tobias DahlmarkVästerås SOK33:34+7:569:43
5Tamás SzütsVästerås SOK45:13+19:3513:06
Maximilian OlofssonVästerås SOKej start
Ceasar TengbrandArboga OKej start

D16

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen ThorsénSurahammars SOK29:308:33
2Agnes JohanssonSurahammars SOK39:26+9:5611:25
3Clara SvenssonSurahammars SOK1:05:14+35:4418:54
Elvira BjörnbergVästerås SOKej start
Hanna HermannVästerås SOKej start
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOKej start

H16

3 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar NettelmarkSurahammars SOK25:147:18
2Josiah BergrothVästerås SOK26:08+0:547:34
3Sixten SlagbrandVästerås SOK30:11+4:578:44
4Arvid JonforsenSurahammars SOK32:15+7:019:20
5Elis WiklundVästerås SOK39:50+14:3611:32
6Eric BäckArboga OK40:12+14:5811:39
7Arvid GunérusSurahammars SOK41:10+15:5611:55
8Linus HallinSurahammars SOK1:13:07+47:5321:11
Carl SandqvistVästerås SOKej godkänd
Dennis LarssonSala OKej start
Ludvig HaslerSurahammars SOKej start
Kristoffer KlarinVästerås SOKej start

D14

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda BäckArboga OK31:4811:49
2Nova SahlénVästerås SOK32:47+0:5912:11

H14

2 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik PalmVästerås SOK21:137:53
2Hugo ZetterbergVästerås SOK21:33+0:208:00
3David ThapperVästerås SOK29:42+8:2911:02
4Samuel JanssonSala OK33:42+12:2912:31
5Ville SjöblomKöping-Kolsva OK40:07+18:5414:54
6Rasmus EliassonVästerås SOK1:04:43+43:3024:03
Leo EdlundSala OKutgått
Jerry LarssonSala OKej start

D12

2 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PalmVästerås SOK19:288:34
2Frida HerbstVästerås SOK24:32+5:0410:48
3Freja MattilaVästerås SOK26:19+6:5111:35
4Irma MalmströmVästerås SOK29:29+10:0112:59
5Kajsa BergrothVästerås SOK32:14+12:4614:11
6Maria StenbergVästerås SOK35:54+16:2615:48
7Josefin SandbergKöping-Kolsva OK43:26+23:5819:08
8Signe WinqvistNorbergs OK45:14+25:4619:55
9Elsa AmberntssonVästerås SOK50:21+30:5322:10
Lovisa HedlundSala OKej start
Gabriella HaslerSurahammars SOKej start
Matilda MolundVästerås SOKej start

H12

2 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig JuhlinVästerås SOK18:558:20
2Gustav JuhlinVästerås SOK19:20+0:258:31
3Rasmus ViertelVästerås SOK20:25+1:308:59
4Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK24:19+5:2410:42
5Fredrik EricsonFagersta OK26:22+7:2711:36
6Jonathan EnarssonKöping-Kolsva OK27:42+8:4712:12
7Olle OldaeusVästerås SOK28:54+9:5912:43
8Alexander ThulinVästerås SOK29:59+11:0413:12
9Oscar NoringVästerås SOK32:07+13:1214:08
Tim ErikssonVästerås SOKej start
David JonforsenSurahammars SOKej start
Leopold OlofssonVästerås SOKej start

D10

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa LindgrenKöping-Kolsva OK16:498:02
2Hanna ThapperVästerås SOK18:18+1:298:45
3Selma LöfqvistVästerås SOK18:20+1:318:46
4Klara JuhlinVästerås SOK19:06+2:179:08
Julia EdlundSala OKej godkänd

H10

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix HerbstVästerås SOK15:577:37
2Casper EnarssonKöping-Kolsva OK18:15+2:188:43
3Simon EnarssonKöping-Kolsva OK19:20+3:239:15
4Filip ThorsellVästerås SOK20:26+4:299:46
5Jack EnarssonKöping-Kolsva OK33:18+17:2115:55

H35

4 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas EnarssonKöping-Kolsva OK1:16:5216:29
2Henrik SjöblomKöping-Kolsva OK1:25:27+8:3518:20

D40

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla ThapperVästerås SOK48:5714:11
2Hanna AmberntssonVästerås SOK52:12+3:1515:07
3Erica LöfqvistVästerås SOK1:02:37+13:4018:08

H40

4 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard SvenssonVästerås SOK32:137:41
2Mattias LöfqvistVästerås SOK32:15+0:027:41
3Martin OldaeusVästerås SOK34:24+2:118:12
4Magnus AnderssonVästerås SOK36:27+4:148:41
5Henrik NettelmarkSurahammars SOK38:28+6:159:10
6Johan HerbstVästerås SOK39:20+7:079:23
7Mathias PerssonHallstahammars OK1:05:49+33:3615:42
8Niklas ÖstmarkOK Hedströmmen1:07:47+35:3416:10
Jonas LandgårdVästerås SOKej start
Erik LindgrenKöping-Kolsva OKej start

D45

3 060 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ZetterbergVästerås SOK29:019:28
2Anna LindgrenVästerås SOK32:01+3:0010:27
3Eva PalmVästerås SOK33:34+4:3310:58
4Maria BylundFagersta OK33:37+4:3610:59
5Pernilla SahlénVästerås SOK34:08+5:0711:09
6Eva OdeVästerås SOK36:53+7:5212:03
7Sofia HaslerSurahammars SOK39:43+10:4212:58
8Malena AhlströmVästerås SOK40:05+11:0413:05
9Anna HallVästerås SOK46:31+17:3015:12
Carina GunérusSurahammars SOKutgått

H45

4 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik HaslerSurahammars SOK31:057:25
2Martin JuhlinVästerås SOK33:25+2:207:58
3Mats ThulinVästerås SOK35:47+4:428:32
4Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK43:01+11:5610:15
5Joakim SandbergKöping-Kolsva OK43:46+12:4110:26
6Mats ThunwallFagersta OK44:07+13:0210:31
7Thomas HenrikssonNorbergs OK48:39+17:3411:36
8Marcus ArnoldssonVästerås SOK51:17+20:1212:14
9David LindgrenVästerås SOK1:08:32+37:2716:21
10Jan NoringVästerås SOK1:15:24+44:1917:59 Ladda ner rutt i gpx-format
Mattias ViertelVästerås SOKej godkänd
Magnus ThornellSurahammars SOKej godkänd
Henrik HallinSurahammars SOKutgått
Daniel BjörnbergVästerås SOKej start
Per HermannVästerås SOKej start
Lars OlofssonVästerås SOKej start

D50

3 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK35:3611:38
2Inger GunnarssonVästerås SOK36:24+0:4811:53
3Catarina LarssonVästerås SOK44:30+8:5414:32
4Kristina BäckArboga OK54:36+19:0017:50

H50

3 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PalmVästerås SOK24:106:40
2Tommy FröjdVästerås SOK35:02+10:529:40
3Joakim AhlströmVästerås SOK37:01+12:5110:13
4Tomas JonssonVandrarringen37:39+13:2910:24
5Rickard JonforsenSurahammars SOK39:21+15:1110:52
6Henrik OlssonHallstahammars OK41:57+17:4711:35
7Jens AndertoftVästerås SOK42:05+17:5511:37
8Kristian FellVästerås SOK44:45+20:3512:21
9Michael LarssonSurahammars SOK51:49+27:3914:18
Magnus LarssonVästerås SOKej start
Lars HallVästerås SOKej start
Fredrik DahlmarkVästerås SOKej start

D55

3 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva WadmanVästerås SOK34:3511:18
2Elisabet ElmertoftNorbergs OK46:57+12:2215:20
Elisabeth WestmanVästerås SOKej godkänd

H55

3 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola TorstenssonVästerås SOK32:198:55
2Ulf HamreforsVästerås SOK36:38+4:1910:07
3Per SundströmVästerås SOK38:00+5:4110:29
4Johan SjööNorbergs OK44:28+12:0912:17
5Niclas AhlströmVästerås SOK45:35+13:1612:35
6Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK50:35+18:1613:58
7Per WadmanVästerås SOK51:24+19:0514:11
8Carl BymanVästerås SOK54:18+21:5915:00

D60

2 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annelie BackströmNorbergs OK40:4115:21

H60

3 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olov BergmanVästerås SOK34:289:59
2Mats BirkestålKöping-Kolsva OK39:35+5:0711:28
3Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK40:24+5:5611:42
4Hans WestmanVästerås SOK48:13+13:4513:58
5Pelle HöökKöping-Kolsva OK51:48+17:2015:00
6Rickard PerssonVästerås SOK51:55+17:2715:02
7Ove BackströmNorbergs OK1:20:24+45:5623:18

D65

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JansonArboga OK31:2911:52
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen34:29+3:0013:00
3Gudrun PerssonHallstahammars OK40:54+9:2515:26
4Marianne EinarssonFagersta OK42:24+10:5516:00
5Margareta LöfqvistVästerås SOK44:09+12:4016:39
6Lena JakobssonVästerås SOK52:29+21:0019:48
Catharina EkmanVästerås SOKej start
Marita LindholmKöping-Kolsva OKej start

H65

3 060 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LindholmKöping-Kolsva OK29:329:39
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK30:47+1:1510:03
3Lars JakobssonVästerås SOK31:44+2:1210:22
4Jan-Eric HellgrenNorbergs OK32:50+3:1810:43
5Kuno ÖsterlundVästerås SOK34:41+5:0911:20
6Gunnar MunkteliusSurahammars SOK35:41+6:0911:39
7Hans-Erik SkalbergVästerås SOK36:26+6:5411:54
8Leo JohanssonVandrarringen36:52+7:2012:02
9Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK37:53+8:2112:22
10Mats LandquistKöping-Kolsva OK37:56+8:2412:23
11Ulf KjellinOK Hedströmmen41:30+11:5813:33
12Leif WadmanKöping-Kolsva OK42:47+13:1513:58
13Johan KällmanNorbergs OK43:54+14:2214:20
14Per Erik FogelVästerås SOK44:32+15:0014:33
15Peder WickströmArboga OK49:29+19:5716:10
Bernt ÅströmVästerås SOKej godkänd
Ragnar ErikssonOK Hedströmmenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila