Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Östergötland
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: söndag 13 september 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | Insk. 2 km | Mkt lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Med-svår 3 km | Svår 3 km | Svår 5 km

D21

6 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK48:407:43
2Anna WehlinLinköpings OK51:24+2:448:09
3Fredrika VångellLinköpings OK53:13+4:338:26
4Klara LjunggrenLinköpings OK54:42+6:028:40
5Jenny LindbergVandrarringen57:26+8:469:06
6Lisa BerggrenOK Kolmården1:02:01+13:219:50
7Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:08:22+19:4210:51
8Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping1:17:49+29:0912:21
Kristyna HlubuckovaLinköpings OKej start

H21

9 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården56:366:14
2Emil LjungemyrOK Kolmården57:00+0:246:16
3Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna58:00+1:246:23
4Mathias HallménOK Denseln58:14+1:386:24
5Algirdas BartkeviciusOK Denseln59:38+3:026:34
6Kristian AlgersSkogspojkarnas OK1:00:09+3:336:37
7Tom CampbellOK Kolmården1:00:46+4:106:41
8Victor JiglundLinköpings OK1:04:11+7:357:04
9Niklas OlssonLinköpings OK1:06:18+9:427:18
10Sigge LundedalOK Denseln1:06:30+9:547:19
11Simon LundinFinspångs SOK1:06:35+9:597:19
12Maxime BonneauLinköpings OK1:09:20+12:447:38
13Boris NavratilJönköpings OK1:10:20+13:447:44
14Johan AllardLinköpings OK1:11:55+15:197:55
15Martin SmelikLinköpings OK1:18:00+21:248:35
16Erik SköldLinköpings OK1:18:15+21:398:37
17Per SundholmOK Nolaskogsarna1:26:18+29:429:30
Erik MartinssonLinköpings OKej godkänd
Erik Ivarsson SandbergOK Denselnej start
Oskar LeinonenOK Kolmårdenej start

H20

6 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof LjunggrenLinköpings OK41:306:35
2Leo JohanssonOK Kolmården41:33+0:036:35
Emanuel HerberthsonLinköpings OKej start
Viktor WaernqvistOK Kolmårdenej start
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej start

D18

4 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården41:408:46
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK46:31+4:519:47
3Fanny ÖstlundOK Kolmården48:04+6:2410:07
4Hanna KromnérSkogspojkarnas OK53:44+12:0411:18
5Linnea LundOK Kolmården54:27+12:4711:27
6Hanna LundgrenLinköpings OK1:00:54+19:1412:49
7Elin KjellmanLinköpings OK1:11:37+29:5715:04
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej start

H18

6 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping48:317:42
2Malte EvebornOK Roxen51:43+3:128:12
3Andreas TörnkvistOK Denseln53:35+5:048:30
4Erik JohnssonOK Kolmården1:20:06+31:3512:42
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej start

D16

3 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården29:417:36
2Sofie EttlingSkogspojkarnas OK32:03+2:228:13
3Stella RosengrenTjalve IF Norrköping32:16+2:358:16
4Sigrid LjunggrenLinköpings OK33:19+3:388:32
5Annie LundOK Kolmården38:05+8:249:45
6Alva KarlssonOK Kolmården42:00+12:1910:46
7Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping42:03+12:2210:46
8Sigrid ForsmanLinköpings OK46:32+16:5111:55
9Alva ForsmanLinköpings OK47:44+18:0312:14
10Ellen LindforsBjörkfors GOIF51:02+21:2113:05
11Fanny WalterssonOK Roxen56:31+26:5014:29
Ida ErnstssonFinspångs SOKej start
Lova FrodinOK Roxenej start
Alice JohanssonFinspångs SOKej start

H16

4 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo PerssonOK Denseln31:526:45
2Johan ÅrbrinkLinköpings OK32:05+0:136:47
3Elis PetersonOK Denseln34:00+2:087:12
4Jacob PåledalOK Roxen35:19+3:277:28
5Carl-Henrik WassOK Kolmården36:32+4:407:44
6Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK37:15+5:237:53
7Otto NilssonLinköpings OK37:33+5:417:57
8John KinnanderMatteus SI37:40+5:487:58
9Ludvig EronnLinköpings OK40:46+8:548:38
10Ian JohanssonLinköpings OK42:10+10:188:56
11Arvid SvenssonBjörkfors GOIF42:56+11:049:05
12Olle MalmströmLinköpings OK54:20+22:2811:30
13Rikard HellgrenFinspångs SOK56:36+24:4411:59
14Albin KjellbergBjörkfors GOIF1:01:02+29:1012:55
Simon FlankegårdTjalve IF Norrköpingej start
Francesco SavaniSkogspojkarnas OKej start

D14

3 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK28:178:14
2Emma EngströmFinspångs SOK31:35+3:189:12
3Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping35:19+7:0210:17
4Moa PihlströmOK Roxen36:46+8:2910:43
5Stina SöderqvistLinköpings OK38:18+10:0111:09
6Alice EttlingSkogspojkarnas OK39:29+11:1211:30
7Tilde EvebornOK Roxen40:24+12:0711:46
8Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb42:56+14:3912:31
9Alva LindforsBjörkfors GOIF49:31+21:1414:26
10Emmy BorgOK Denseln56:14+27:5716:23
11Saga SehlerOK Kolmården1:24:11+55:5424:32
Clara IllnerTjalve IF Norrköpingej godkänd
Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Line NidebornOK Roxenej godkänd

H14

3 430 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ÅttingLinköpings OK25:407:28
2Wilmer KempeOK Denseln26:46+1:067:48
3Hugo BraamOK Denseln27:43+2:038:04
4Theo ÅrbrinkLinköpings OK28:43+3:038:22
5Melker WaldfeltFinspångs SOK29:48+4:088:41
6Joel FrodinOK Roxen30:30+4:508:53
7Vincent DahmTjalve IF Norrköping33:13+7:339:41
8Lucas BerggrenLinköpings OK34:49+9:0910:09
9Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK38:03+12:2311:05
10Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK38:49+13:0911:19
11Ludvig ErikssonLinköpings OK42:45+17:0512:27
12Noah KorallMotala AIF OL50:11+24:3114:37
Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start
Elias SjöwallOK Denselnej start
Edwin WedinNAIS Orienteringsklubbej start

D12

2 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb20:477:40
2Frida SöderqvistLinköpings OK22:32+1:458:18
3Stina BerggrenLinköpings OK25:24+4:379:22
4Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK26:23+5:369:44
5Saga LindellOK Roxen27:43+6:5610:13
6Stina JonssonOK Roxen31:37+10:5011:40
7Lova BraamOK Denseln32:10+11:2311:52
8Elsa KorallMotala AIF OL32:11+11:2411:52
9Linnéa PåledalOK Roxen32:49+12:0212:06
10Linn BorgOK Denseln33:46+12:5912:27
11Stina WallinOK Roxen38:09+17:2214:04
Anna EnbergLinköpings OKej start

H12

2 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix NidebornOK Roxen25:099:16
2Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK25:50+0:419:31
3Timbastian BranderTjalve IF Norrköping26:36+1:279:48
4Axel JarlNAIS Orienteringsklubb28:07+2:5810:22
5Hugo AldénOK Roxen29:19+4:1010:49
6Love OtterströmLinköpings OK30:52+5:4311:23
7Theo IllnerTjalve IF Norrköping31:23+6:1411:34
8Lukas LarssonOK Roxen31:59+6:5011:48
9Hannes PetersonOK Denseln37:45+12:3613:55
10Karl KullbergBjörkfors GOIF43:10+18:0115:55

D10

1 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella EngvallOK Kolmården11:247:02
2Tuva SandhOK Roxen13:04+1:408:03
3Agnes NygrenTjalve IF Norrköping13:50+2:268:32
4Moa PilvingeOK Kolmården15:20+3:569:27
5Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubb34:51+23:2721:30

H10

1 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar ViklundMatteus SI12:107:30
2Leon JohanssonLinköpings OK12:50+0:407:55
3Alvin KorallMotala AIF OL14:39+2:299:02
4Teodor TapaniTjalve IF Norrköping16:01+3:519:53
5Jakob EvebornOK Roxen18:44+6:3411:33
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbej start

D35

4 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad35:127:37
2Stina SternerLinköpings OK1:09:49+34:3715:06

H35

6 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats RöjgårdOK Kolmården41:306:35
2Magnus BlomgrenOK Kolmården45:36+4:067:14
3Erik EngvallOK Kolmården47:01+5:317:27
4Klas JohanssonOK Kolmården48:10+6:407:38
5Nils NedforsOK Roxen49:47+8:177:54
6Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL52:13+10:438:17
7Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:03:34+22:0410:05
Björn CarlsonOK Roxenej start

D40

4 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LundOK Kolmården47:2810:16
2Sara SöderqvistLinköpings OK52:21+4:5311:19
3Karolina HellgrenFinspångs SOK52:50+5:2211:26
4Malin PilvingeOK Kolmården53:06+5:3811:29
5Anna KorallMotala AIF OL53:46+6:1811:38
6Maria LindforsBjörkfors GOIF1:35:55+48:2720:45
Lina EttlingSkogspojkarnas OKej start

H40

6 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LindströmLinköpings OK43:396:55
2Erik SandhOK Roxen44:14+0:357:01
3Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK48:37+4:587:43
4Henrik PilvingeOK Kolmården50:02+6:237:56
5Jonas BraamOK Denseln55:55+12:168:52
6Niklas Von SchéeleOK Denseln58:59+15:209:21
7Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb59:23+15:449:25
8Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL1:01:45+18:069:48
9Magnus FranssonBoxholm-Mjölby OL1:03:30+19:5110:04
10Henrik SöderqvistLinköpings OK1:06:32+22:5310:33
11Markus HenrikssonLinköpings OK1:14:27+30:4811:49
12Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb1:26:30+42:5113:43

D45

3 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK33:368:25
2Mia EronnLinköpings OK35:20+1:448:51
3Jenny ÖstlundOK Kolmården42:53+9:1710:44
4Emma BerggrenLinköpings OK43:22+9:4610:52
5Susanne KarlssonOK Denseln46:26+12:5011:38
6Angelica BrandqvistTibro OK50:03+16:2712:32
7Anna KullbergBjörkfors GOIF50:41+17:0512:42
8Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:11:38+38:0217:57

H45

4 900 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK32:326:38
2Christian EnbergLinköpings OK35:58+3:267:20
3Jonas JohnssonOK Kolmården38:19+5:477:49
4Henrik PetersonOK Denseln38:47+6:157:54
5Tomas BomanLinköpings OK40:06+7:348:11
6Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK40:12+7:408:12
7Peter EttlingSkogspojkarnas OK41:06+8:348:23
8Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK41:55+9:238:33
9Christian Eriksson SternerLinköpings OK42:08+9:368:35
10Martin JarelandLinköpings OK44:42+12:109:07
11Jan JohanssonLinköpings OK44:56+12:249:10
12Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb45:11+12:399:13
13Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb46:16+13:449:26
14Niclas KinnanderMatteus SI47:10+14:389:37
15Stefan NidebornOK Roxen47:55+15:239:46
16Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb48:48+16:169:57
17Jonny KarlssonOK Denseln50:47+18:1510:21
18Stefan SehlerOK Kolmården50:59+18:2710:24
19Henrik GöhlFinspångs SOK52:48+20:1610:46
20Jonas ViklundMatteus SI54:08+21:3611:02
21Mattias NilssonBjörkfors GOIF58:25+25:5311:55
22Martin LindforsBjörkfors GOIF59:03+26:3112:03
23Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping59:51+27:1912:12
24Patrik GustavssonLinköpings OK1:09:52+37:2014:15
25Johan DahmTjalve IF Norrköping1:13:44+41:1215:02
26Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:27:42+55:1017:53
27Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:34:46+1:02:1419:20
Jesper WaldfeltFinspångs SOKej godkänd
Per KempeOK Denselnej godkänd
Mats AdolfssonLinköpings OKej start
Ulf JonareLinköpings OKej start
Björn KnuthammarLinköpings OKej start

D50

3 280 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny RöjgårdOK Kolmården27:358:24
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL28:17+0:428:37
3Annika IvarssonLinköpings OK29:48+2:139:05
4Kristina LjunggrenLinköpings OK30:43+3:089:21
5Lena MolinBoxholm-Mjölby OL33:37+6:0210:14
6Anna Sofie BarkLinköpings OK34:36+7:0110:32
7Maria OlofssonLinköpings OK35:58+8:2310:57
8Lena MalmströmTjalve IF Norrköping39:03+11:2811:54
9Sofia WesterbergOK Kolmården42:09+14:3412:51
10Maria PerssonTjalve IF Norrköping45:14+17:3913:47
11Lotta BorgLinköpings OK47:39+20:0414:31
12Helena HolmOK Roxen50:19+22:4415:20
13Maria KjellmanLinköpings OK53:27+25:5216:17
14Lena StrömbäckLinköpings OK1:07:47+40:1220:39
Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubbej start

H50

4 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KarlssonOK Denseln33:566:55
2Johan PetterssonOK Motala36:18+2:227:24
3Johan OtterströmLinköpings OK36:34+2:387:27
4Åke LjunggrenLinköpings OK37:39+3:437:41
5Mikael WesterbergOK Kolmården37:41+3:457:41
6Johan ÅttingLinköpings OK40:11+6:158:12
7Erik HelanderOK Roxen41:30+7:348:28
8Gunnar MelinOK Kolmården42:04+8:088:35
9Johan MalmOK Kolmården44:20+10:249:02
10Peter LundOK Kolmården44:43+10:479:07
11Johan WänströmFinspångs SOK47:48+13:529:45
12Henrik LjungemyrOK Kolmården53:22+19:2610:53
13Magnus JohanssonOK Kolmården53:25+19:2910:54
14Ola SvärmOK Roxen53:30+19:3410:55
15Magnus HedegårdOK Kolmården54:00+20:0411:01
16Christer LindellLinköpings OK54:10+20:1411:03
17Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL54:44+20:4811:10
18Pär-Magnus BjurekTibro OK55:47+21:5111:23
19Johan FrodinOK Roxen1:04:47+30:5113:13
20Kjell JosefssonOK Kolmården1:19:55+45:5916:18
21Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:21:16+47:2016:35
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Erik ErnstssonFinspångs SOKej start

D55

3 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK34:4410:35
2Ebba HedegårdOK Kolmården40:36+5:5212:22
3Anna MartinNAIS Orienteringsklubb45:38+10:5413:54
4Kerstin SegerssonOK 64 Torpa50:55+16:1115:31
Anna KullbergLinköpings OKej start

H55

4 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSkogspojkarnas OK30:236:49
2Anders BergLinköpings OK31:50+1:277:09
3Niklas RönnbäckOK Eken37:22+6:598:23
4Jens LindströmTibro OK39:57+9:348:58
5Pedro LundqvistLinköpings OK40:26+10:039:05
6Hans PerssonOK Kolmården41:50+11:279:24
7Peter NyströmNAIS Orienteringsklubb42:48+12:259:37
8Jörgen SköldLinköpings OK43:48+13:259:50
9Anders BruhnMotala AIF OL49:10+18:4711:02
10Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL50:30+20:0711:20
11Christer BroströmOK Denseln1:01:36+31:1313:50
12Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:04:02+33:3914:23
13Peter SvenmarckLinköpings OK1:26:52+56:2919:31
Rikard BorgLinköpings OKej start

D60

2 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FröbergTjalve IF Norrköping41:4414:41
2Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL43:08+1:2415:11
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb45:12+3:2815:54
4Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK48:25+6:4117:02
5Pia StålhandskeBjörkfors GOIF51:27+9:4318:06
6Karin ErnfridssonOK 64 Torpa1:08:11+26:2724:00
Carina FaxénLinköpings OKej start

H60

3 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL32:278:07
2Bengt SchwartzOK Kolmården34:56+2:298:45
3Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping35:35+3:088:55
4Thomas SvenssonMotala AIF OL36:13+3:469:04
5Thomas StenströmLinköpings OK36:43+4:169:12
6Mats RosanderFinspångs SOK45:10+12:4311:19
7Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb47:08+14:4111:48
Leif EfraimssonMotala AIF OLej godkänd
Håkan BolinMotala AIF OLej start

D65

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PerssonGamleby OK34:5212:16
2Maria NordwallOK Kolmården45:25+10:3315:59
3Carin AnderssonOK Denseln48:19+13:2717:00
4Maud Göthe LundgrenLinköpings OK52:24+17:3218:27
5Gerd HagströmTjalve IF Norrköping53:15+18:2318:45

H65

3 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK37:319:24
2Ingemar PerssonGamleby OK45:34+8:0311:25
3Pelle SkullmanLinköpings OK46:25+8:5411:37
4Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF46:40+9:0911:41
5Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL48:11+10:4012:04
6Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK50:07+12:3612:33
7Peter HagströmTjalve IF Norrköping56:00+18:2914:02
Roland AlsénOK Roxenej start
Christer SandhOK Roxenej start

Inskolning 2 km

1 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elvin SandellOK Roxen34:0622:08
Melker NedforsOK Roxen42:1527:26
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start

Mycket lätt 2 km

1 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SandhOK Roxen17:2110:42
2Maya PilvingeOK Kolmården17:46+0:2510:58
3Folke NedforsOK Roxen19:11+1:5011:50
4Astrid HörbergOK Roxen25:22+8:0115:39
Brigitte AlsénOK Roxenej start
Elin LilliecrantzOK Roxenej start
Emil OhlssonTjällmo-Godegårds OKej start

Lätt 2,5 km

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam DjerfstenLinköpings OK28:4410:33
2Susanna LindellLinköpings OK1:05:33+36:4924:05

Medelsvår 3 km

3 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BerggrenLinköpings OK38:0610:56
2Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb39:55+1:4911:28
3Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK42:57+4:5112:20
4Ingela ÅrbrinkLinköpings OK43:51+5:4512:36
5Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping45:42+7:3613:07
6Sofie IllnerTjalve IF Norrköping52:34+14:2815:06
7Kajsa MalmströmLinköpings OK1:05:29+27:2318:49
8Anneli BorgOK Denseln1:10:07+32:0120:08
Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Magnus DjerfstenLinköpings OKej start
Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OKej start

Svår 3 km

3 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb39:0211:26
2Johanna SöderholmTjalve IF Norrköping44:02+5:0012:54
3Jan LundgrenLinköpings OK45:59+6:5713:29
4Mattias OlssonSidensjö IK47:59+8:5714:04
5Jerry MartinssonOK Motala53:16+14:1415:37
6Erik WedinNAIS Orienteringsklubb56:20+17:1816:31
7Hans SamuelssonOK 64 Torpa56:34+17:3216:35
8Joakim KjellbergBjörkfors GOIF57:49+18:4716:57
9Per FröbergTjalve IF Norrköping1:00:46+21:4417:49 Ladda ner rutt i gpx-format
10Ylwa HolmqvistOK 64 Torpa1:00:57+21:5517:52
11Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:02:32+23:3018:20
12Nils SjödinTjalve IF Norrköping1:03:02+24:0018:29
13Magnus AnderssonOK Denseln1:06:04+27:0219:22
14Martin HärjeTjalve IF Norrköping1:07:13+28:1119:42
15Lars JohanssonOK Motala1:09:18+30:1620:19
Gert KromnérSkogspojkarnas OKej godkänd
Arne AnderssonOK Motalaej start
Torgny FaxénLinköpings OKej start
Åsa KjellbergBjörkfors GOIFej start
Hannes WernSkogspojkarnas OKej start

Svår 5 km

4 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus LindblomOK Roxen35:548:04
2Fredrik GustafssonLinköpings OK38:12+2:188:35
3Thomas LiljaOK Denseln47:37+11:4310:42
4Peter JoelssonÅlems OK51:47+15:5311:38
5Emma LindellLinköpings OK52:08+16:1411:42
6Andreas BergLinköpings OK53:39+17:4512:03
7Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:02:25+26:3114:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila