Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Tyrstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Tyrstugan
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: söndag 11 september 2011

Bana 1

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Benoit DumasIK Vikings OK15:04
2Victor ThunströmOK Tyr19:34+4:30
3Richard TakeOK Tyr19:42+4:38
4Nicolina MobergOK Tyr20:27+5:23
5Gustav LendrupOK Tyr26:30+11:26
6Tim DalheimerIK Vikings OK29:32+14:28
7Tanja DalheimerIK Vikings OK29:50+14:46
8Anton JonssonOK Tyr31:04+16:00
9Tobias HällmanOK Tyr31:06+16:02
10Majbritt MonsénLustens OK32:07+17:03

Bana 2

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor BrandtOK Tyr31:16
2Olof ÅslundHammarö32:22+1:06
3Mikael TakeOK Tyr36:35+5:19
4Mikael HjerpeStamford38:45+7:29
5Pernilla HolstStamford39:42+8:26
6Benoit DumasIK Vikings OK42:36+11:20
7Gustav PermanKils OK43:45+12:29
8Sandra MagnussonKarlstad45:01+13:45
9Emma WixeKarlstad45:05+13:49
10Johanna ModinOK Tyr1:02:24+31:08
11Anna ZetterlundKarlstad1:08:00+36:44
12Amanda AlfredssonOK Tyr1:18:37+47:21
13Viktor AlfredssonOK Tyr1:27:05+55:49
Victor ThunströmOK Tyrej godkänd

Bana 3

31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar SibeckOK Tyr29:51
2Erik HögkvistOK Tyr31:34+1:43
3Johan WiseniusOK Tyr32:18+2:27
4Jonatan WestlundOK Tyr32:32+2:41
5Olov ÖströmOK Tyr33:00+3:09
6Lars-Erik OlssonOK Tyr35:45+5:54
7Johan HenrikssonKarlstad37:23+7:32
8Samuel JohanssonGrava SK38:36+8:45
9Joachim SkistadOK Tyr39:15+9:24
10Lukas OlmKils OK39:23+9:32
11Ola PermanKils OK39:44+9:53
12Ylva OlmKils OK40:12+10:21
13Lars LövgrenOK Tyr41:06+11:15
14Linda GustafssonOK Tyr41:30+11:39
15Marie AlfredssonOK Tyr41:52+12:01
16Christer HallOK Tyr48:09+18:18
17Andersr OlssonOK Tyr48:44+18:53
18Björn EngströmLustens OK49:18+19:27
19Lars MellquistVVOK49:33+19:42
20Sandra HaneOK Tyr52:22+22:31
21Anna GustavssonOK Tyr52:24+22:33
22Ann-Sofie HultsvedOK Tyr55:13+25:22
23My HagestålOK Tyr57:25+27:34
23Hanna EhrenkronaKarlstad57:25+27:34
25Anders WeinestedtOK Tyr1:01:25+31:34
26Villy MagnussonKils OK1:04:39+34:48
27Maria NilssonKarlstad1:05:38+35:47
28Mikaela AnderssonKarlstad1:14:14+44:23
29Marie ZetterlingOK Tyr1:49:16+1:19:25
30Barbro ZetterlingOK Tyr1:49:34+1:19:43
Niklas JonssonKarlstadej godkänd

Bana 4

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henric BrohedeOK Tyr39:47
2Erik ForsgrenOK Tyr43:45+3:58
3Johan SjögrenTjällmo-Godegårds OK43:57+4:10
4Jan OlmKils OK44:02+4:15
5Daniel BrohedeOK Älgen46:59+7:12
6Rolf WikströmOK Tyr47:39+7:52
7Jesper ÖströmOK Tyr47:45+7:58
8Leif HelgmanOK Tyr49:27+9:40
9Anders NilssonKils OK51:56+12:09
10Jonas FredrikssonOK Tyr55:32+15:45
11Mia GyllenbergOK Tyr58:25+18:38
12Magnus KällmingOK Tyr58:32+18:45
13Oskar BrandtOK Tyr58:41+18:54
14Mats WesterbergOK Tyr1:00:00+20:13
15Tom HollowellOK Tyr1:01:30+21:43
16Per HögkvistOK Tyr1:01:52+22:05
17Mattias ModinSK Örnen1:02:31+22:44
18Per BülundOK Tyr1:02:50+23:03
19Tomas HavlicekCZE-KNC1:05:32+25:45
20Erik SimesOK Tyr1:05:37+25:50
21Egil SimesOK Tyr1:09:16+29:29
22Kent BlybergOK Tyr1:09:31+29:44
23Erik PütsepKils OK1:11:18+31:31
24Bengt JohanssonOK Tyr1:20:11+40:24

Bana 5

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tim DalheimerIK Vikings OK6:30
2Elsa AlbinssonOK Tyr9:07+2:37
3Tuva HenrikssonOK Tyr9:44+3:14
4Simon AlbinssonOK Tyr10:57+4:27
5Fredrik HaneOK Tyr12:48+6:18
6Julia ForsgrenOK Tyr13:54+7:24
7Anton HenrikssonOK Tyr14:07+7:37
8Viktor OlssonOK Tyr14:54+8:24
9Tindra BlomkvistSkattkärrs IF15:05+8:35
10Gustav LendrupOK Tyr16:04+9:34
11Anton JonssonOK Tyr16:30+10:00
12Wilma JonssonOK Tyr16:42+10:12
13Tobias HällmanOK Tyr17:13+10:43
14Lova PermanKils OK28:33+22:03
15Kalle ÅslundHammarö52:42+46:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser