Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s Höstcup Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Höstcup Etapp 3
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: torsdag 3 september 2020

Klasser: Visa alla | Herr | Dam | Ungdom | Motion | Herr sen | Dam sen | Ungdom sen | Motion sen

Herr

3 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK24:546:55
2Mattias KarlssonIK Trenne Ullared25:35+0:417:06
3Hans JensenFalkenbergs OK26:23+1:297:19
4Simon EngelHässleholms OK29:10+4:168:06
5Claes AnderssonFalkenbergs OK29:28+4:348:11
6Lennart BengtssonFalkenbergs OK30:35+5:418:29
7Anders BengtssonFalkenbergs OK34:47+9:539:39
8Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared35:46+10:529:56
9Benny WallinFalkenbergs OK36:36+11:4210:10
10Ola SöderblomFalkenbergs OK36:42+11:4810:11
11Peter BadenfeltFalkenbergs OK37:04+12:1010:17
12Tomas NilssonHässleholms OK38:35+13:4110:43
13Sören AnderssonIK Dran39:07+14:1310:51
14P-A JakobssonFalkenbergs OK41:10+16:1611:26
15Ronnie AnderssonFalkenbergs OK41:26+16:3211:30
16Martin EricssonFalkenbergs OK42:19+17:2511:45
17Håkan WinnbergIK Trenne Ullared43:44+18:5012:08
18Samuel DahlbergIK Trenne Ullared51:15+26:2114:14
Mikael MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OKej godkänd
Magnus WallinIK Trenne Ullaredej godkänd
Håkan HanssonFalkenbergs OKej start

Dam

3 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida AnderssonFalkenbergs OK23:387:52
2Louise BorgHalmstad OK28:50+5:129:36
3Linnea BengtssonFalkenbergs OK29:03+5:259:41
4Fanny HanssonFalkenbergs OK31:15+7:3710:25
5Johanna HenrikssonFalkenbergs OK31:48+8:1010:36
6Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared37:37+13:5912:32
7Sara SöderblomÄtrans IF38:17+14:3912:45
8Elin CarlssonIK Trenne Ullared38:36+14:5812:52
9Ingela NelsénFalkenbergs OK40:26+16:4813:28
10Katarina AnderssonÄtrans IF42:30+18:5214:10
11Sandra WallinFalkenbergs OK45:19+21:4115:06
12Margareta JohanssonHalmstad OK45:54+22:1615:18
13Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared47:25+23:4715:48
14Maria BernanderssonFalkenbergs OK50:36+26:5816:52
15Gunilla Wallin BengtssonFalkenbergs OK52:02+28:2417:20
16Kristina TellqvistIK Dran57:53+34:1519:17
Louise NilssonFalkenbergs OKej godkänd
Annika EngelHässleholms OKej godkänd

Ungdom

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK38:5913:55
2Mira WallinFalkenbergs OK40:55+1:5614:36
Hugo HasselqvistFalkenbergs OKej godkänd

Motion

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara SjögrenFalkenbergs OK49:0617:32
2Gunnar JohanssonOK Nackhe59:56+10:5021:24
Jan Eric PerssonOK Löftanej godkänd
Kaj JohanssonFalkenbergs OKej godkänd
Hans PetterssonFalkenbergs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser