Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-ol Veckans bana

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-ol Veckans bana
Arrangörsorganisation: Ljungskile FK
Datum: onsdag 2 september 2020 - onsdag 9 september 2020

Klasser: Visa alla | Enkla | Kort | Mellan | Lång

Enkla

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars BolinUddevalla IS1:02:3432:55
2Eva SarbringLjungskile FK1:03:25+0:5133:22
3Inga-Lill KristianssonTrollhättans SOK1:22:01+19:2743:10
4Barbro SmedbergTrollhättans SOK1:22:09+19:3543:14

Kort

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LindqvistTrollhättans SOK30:32
2Bengt LarssonTrollhättans SOK30:33+0:01 Ladda ner rutt i gpx-format
3Göran SandbergUddevalla IS32:25+1:53
4Per IvarssonUddevalla OK35:26+4:54
5Gunnar PerssonSvanesunds GIF36:33+6:01
6Leif JohanssonTrollhättans SOK39:05+8:33
7Margareta JohanssonTrollhättans SOK39:38+9:06
8Bengt FrickTrollhättans SK41:28+10:56
9Lars-Erik KristianssonTrollhättans SOK41:40+11:08
10Ingegerd FrickTrollhättans SK41:57+11:25
11Kjell-Arne FasthOK Skogsvargarna53:43+23:11
12Lars HolmOK Gipen1:01:22+30:50
13Göran NordhTrollhättans SK1:02:44+32:12
14Bertil BorglundTrollhättans SK1:13:28+42:56
Kent-Erik RosengrenTrollhättans SKej godkänd

Mellan

3 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK38:5812:59
2Ove SvenssonOK Gipen47:12+8:1415:44
3Kristin Back FriskVänersborgs SK51:41+12:4317:13
4Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK52:11+13:1317:23
5Sven PerssonLjungskile FK54:51+15:5318:17
6Lennart FagerlundUddevalla OK55:31+16:3318:30
7Allsing CarlssonOK Skogsvargarna57:22+18:2419:07
8Johnny KarlssonUddevalla OK59:19+20:2119:46
9Thore NilssonUddevalla OK1:02:33+23:3520:51
10Gunilla HogedalVänersborgs SK1:02:58+24:0020:59
11Kenneth OlssonOK Skärmen1:03:16+24:1821:05
12Inga-Lill NilssonUddevalla OK1:04:02+25:0421:20
13Matts MattssonOK Gipen1:05:19+26:2121:46
14Marion HallstenUddevalla OK1:07:03+28:0522:21
15Erling OlssonUddevalla IS1:14:33+35:3524:51
16Jerry RasmussonHerrestads AIF1:25:35+46:3728:31
17Arne AlfredssonUddevalla OK1:29:46+50:4829:55
18Leif BoströmTrollhättans SOK1:36:53+57:5532:17
Birgitta StenströmVänersborgs SKutgått
Ronny AnderssonOK Skogshjortarnaåterbud

Lång

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergUddevalla OK45:52
2Pierre KarlssonOK Alehof46:58+1:06
3Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK48:08+2:16
4Urban LarssonOK Gipen48:36+2:44
5Roy JohanssonOK Skogsvargarna49:23+3:31
6Lars HogedalVänersborgs SK50:40+4:48
7Per-Arne KällénUddevalla OK51:09+5:17
8Gunnar BejbomUddevalla OK51:40+5:48
9Dan WidercrantzOK Skärmen55:09+9:17
10Ulf BjörkdahlHerrestads AIF57:11+11:19
11Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:01:55+16:03
12Stefan MellgrenUddevalla IS1:05:18+19:26
13Leif OlofssonOK Flundrehof1:09:43+23:51
14Eva KarlssonUddevalla OK1:12:31+26:39
Roland MattssonOK Skärmenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr