Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavletest

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavletest
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: torsdag 20 oktober 2011

Lång

7 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus LangStora Tuna OK57:137:41
2Jerker LysellRehns BK57:25+0:127:43
3Tomas LöfgrenStora Tuna OK57:31+0:187:43
4Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna58:30+1:177:51
5Kjell KlaarSäterbygdens OK1:12:56+15:439:48
Ola CarlssonStora Tuna OKej godkänd
Emma JohanssonDomnarvets GOIFej godkänd
Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Jesper LysellRehns BKej godkänd
Jonn Are MyhrenIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Oskar SandbergSäterbygdens OKej godkänd
David StigsmarkStora Tuna OKej godkänd
Erik AdrianssonOK Kåreej start
Staffan ErikssonStora Tuna OKej start
Fredrik MattssonOK Kåreej start
Mattias MårtsStora Tuna OKej start
Anton ÖstlinIFK Södertäljeej start

Mellan

5 050 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf MagnussonLeksands OK49:329:48
2Mats JönssonKorsnäs IF OK52:01+2:2910:18
3Bengt HameliusSäterbygdens OK52:46+3:1410:26
4Annika ÖstmanSävedalens AIK53:36+4:0410:36
5Martina MorellOK Kåre53:47+4:1510:39
6Isac Von KrusenstiernaOK Kåre1:00:44+11:1212:01
7Jonas GustafssonOK Kåre1:00:46+11:1412:01
8Lars DuvanderOK Kåre1:02:05+12:3312:17
9Carina SandbergSäterbygdens OK1:02:12+12:4012:19
10Leif GustafssonSäterbygdens OK1:02:30+12:5812:22
11Annika EngströmOK Kåre1:08:04+18:3213:28
12Johanna LindbergDomnarvets GOIF1:08:23+18:5113:32
13Josefine LindbergOK Denseln1:08:35+19:0313:34
14Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK1:12:59+23:2714:27
15Martina ArkåsenOK Kåre1:13:47+24:1514:36
16Malin RylanderStora Tuna OK1:15:35+26:0314:58
17Gunilla RylanderStora Tuna OK1:16:14+26:4215:05
18Kajsa EngströmOK Kåre1:29:14+39:4217:40
19Yvonne CarlssonStora Tuna OK1:29:22+39:5017:41
20Gunde HjalmarssonStora Tuna OK1:29:35+40:0317:44
21Melina CarlssonStora Tuna OK1:29:38+40:0617:44
22Emma JanssonStora Tuna OK1:29:41+40:0917:45
Emma BacklundSäterbygdens OKej godkänd
Magnus BacklundSäterbygdens OKej godkänd
Izabell BirklinOK Kåreej godkänd
Anki GustafssonSäterbygdens OKej godkänd
Anton GustafssonStora Tuna OKej godkänd
Hanna GustafssonOK Kåreej godkänd
Lars GustafssonOK Kåreej godkänd
Lisa Jonsson HofbergSäterbygdens OKej godkänd
Hans-Åke SköttKorsnäs IF OKej godkänd
Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Hanna AspforsStora Tuna OKej start
Lena GillgrenStora Tuna OKej start
Linn GrällsOK Kåreej start
Bengt HanssonSäterbygdens OKej start
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKej start
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej start
Lars MattssonOK Kåreej start
Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OKej start
Per SandbergSäterbygdens OKej start
Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser