Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dag-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag-KM
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 6 september 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D40 | H40 | D50 | H50 | D60 | H60 | D70 | H70 | Insk | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | H80 | D80

D21

6 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kadri KalvoSundsvalls OK1:34:4515:44
Gitte LethSundsvalls OKej start

H21

7 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LundgrenSundsvalls OK1:06:028:59
2Anders AxlingSundsvalls OK1:08:37+2:359:20
3Simon TeikeSundsvalls OK1:16:02+10:0010:21
4Fredrik NobornSundsvalls OK1:16:36+10:3410:26
5Hannes LindahlSundsvalls OK1:17:25+11:2310:32
6Peter HolmquistSundsvalls OK1:22:22+16:2011:13
7Ivan KuzminSundsvalls OK1:44:42+38:4014:15
Olov VikströmSundsvalls OKej godkänd
Axel LundgrenSundsvalls OKej godkänd
Thomas RexSundsvalls OKej start
Erik ToomingasSundsvalls OKej start

D18

4 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda SchönfeldtSundsvalls OK1:49:1525:35
Julia NordlanderSundsvalls OKej godkänd
Lisa JakobssonSundsvalls OKej start
Astrid RexSundsvalls OKej start

H18

5 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonne LiukkonenSundsvalls OKej godkänd

D16

3 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa GranholmSundsvalls OK49:1613:18
2Ylva SandströmSundsvalls OK51:34+2:1813:56
3Stina LindholmSundsvalls OK51:35+2:1913:56
4Wilma LarssonSundsvalls OK56:12+6:5615:11
5Ebba AnderssonSundsvalls OK1:07:08+17:5218:08
6Isabell EngbergSundsvalls OK1:48:21+59:0529:17
7Meia BerglundSundsvalls OK1:53:45+1:04:2930:44
Tova Grahn-BirveSundsvalls OKej godkänd
Emma JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Alice LarssonSundsvalls OKutgått

H16

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo NordlanderSundsvalls OK38:5310:30
2Simon NordlanderSundsvalls OK44:39+5:4612:04
3Olov NorinSundsvalls OK48:32+9:3913:07
4Mattias LarssonSundsvalls OK48:58+10:0513:14
Edvin LakeSundsvalls OKej start

D14

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara EdströmSundsvalls OK28:0111:09
2Nora UddmanSundsvalls OK35:38+7:3714:11
3Frida BergqvistSundsvalls OK38:51+10:5015:28
4Wilma LindströmSundsvalls OK39:10+11:0915:36
5Alva EliassonSundsvalls OK42:48+14:4717:03
6Emma JakobssonSundsvalls OK1:05:33+37:3226:06

H14

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrei KuzminSundsvalls OK20:438:15
2Hugo HässlerSundsvalls OK24:53+4:109:54
3Alex AnderssonSundsvalls OK27:18+6:3510:52
4Ivar GranholmSundsvalls OK29:09+8:2611:36
5Emil LundgrenSundsvalls OK30:25+9:4212:07
6Valter HoffmanSundsvalls OK44:31+23:4817:44

D12

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes FeilSundsvalls OK22:3210:34
2Elisabet EngbergSundsvalls OK22:40+0:0810:38
3Sara JakobssonSundsvalls OK33:25+10:5315:41
4Hanna HässlerSundsvalls OK40:56+18:2419:13
5Hanna Isakas-LarssonSundsvalls OK53:07+30:3524:56

H12

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TuvessonSundsvalls OK15:387:20
2Herman EliassonSundsvalls OK19:51+4:139:19
3Jonas LindSundsvalls OK27:11+11:3312:45
4Isak EngbergSundsvalls OK46:17+30:3921:43
5Oscar GripSundsvalls OK47:49+32:1122:26

D10

1 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea DufvaSundsvalls OK22:4012:44
2Agnes WidegrenSundsvalls OK25:20+2:4014:13
3Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK26:59+4:1915:09
4Lisen MobergSundsvalls OK28:02+5:2215:44
5Fanny VikströmSundsvalls OK28:14+5:3415:51
6Sigrid De VahlSundsvalls OK29:19+6:3916:28
7Ida Nyman EricssonSundsvalls OK29:45+7:0516:42
Astrid FlordalSundsvalls OKdiskvalificerad
Ruth HoffmanSundsvalls OKej godkänd

H10

1 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KullbergSundsvalls OK26:0314:38
2Ruben JensenSundsvalls OK29:26+3:2316:32
3Calle MobergSundsvalls OK31:57+5:5417:56
4Knut LindholmSundsvalls OK38:42+12:3921:44
5Erik OlssonSundsvalls OK41:29+15:2623:18

D40

4 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SvenssonSundsvalls OK54:3312:46
2Sara TimnerSundsvalls OK54:57+0:2412:52
3Anna LundgrenSundsvalls OK59:00+4:2713:49
4Kajsa HedinSundsvalls OK1:02:10+7:3714:33
5Stina FeilSundsvalls OK1:12:11+17:3816:54
6Karin LarssonSundsvalls OK1:23:47+29:1419:37
Kristina NordlanderSundsvalls OKutgått

H40

6 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik LundgrenSundsvalls OK1:20:0613:18
2Ola TuvessonSundsvalls OK1:28:55+8:4914:46
3Magnus JonssonSundsvalls OK1:36:29+16:2316:01
Michael LarssonSundsvalls OKej start

D50

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Catrin JohanssonSundsvalls OK1:09:1518:42
2Monika JanssonSundsvalls OK1:15:21+6:0620:21

H50

5 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NordlingSundsvalls OK53:1910:33
2Mattias LindahlSundsvalls OK1:00:46+7:2712:01
3Rolf JohanssonSundsvalls OK1:11:54+18:3514:14
Mats JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Erik JakobssonSundsvalls OKej godkänd

D70

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina FlordalSundsvalls OK43:5117:28
2Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:00:33+16:4224:07
3Inger LorentzsonSundsvalls OK1:04:27+20:3625:40
4Kerstin BrunnSundsvalls OK1:14:15+30:2429:34

H70

2 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Winn BjörklundSundsvalls OK33:2813:20
2Björn AbelssonSundsvalls OK36:28+3:0014:31
3Jon FlordalSundsvalls OK41:57+8:2916:42
Håkan NorbergSundsvalls OKej godkänd
Tore LundgrenSundsvalls OKej godkänd

Inskolning

1 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edith TuvessonSundsvalls OK31:3817:46
2Martin LindSundsvalls OK36:09+4:3120:18
3Agnes GrönqvistSundsvalls OK44:50+13:1225:11
4Edith De VahlSundsvalls OK55:02+23:2430:55
5Selma FlordalSundsvalls OK57:40+26:0232:23
David HässlerSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 1

1 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie LindSundsvalls OK29:2016:28
2Vidar WisénSnättringe SK30:16+0:5617:00
3Gry WisénSnättringe SK30:18+0:5817:01
4Otilia WidegrenSundsvalls OK30:52+1:3217:20
5Tilde BergqvistSundsvalls OK44:02+14:4224:44
6Josefin MobergSundsvalls OK50:43+21:2328:29
7Leonie KneiflSundsvalls OK59:44+30:2433:33
8Anna Hellberg HedlundSundsvalls OK1:10:07+40:4739:23
9Tuvalie Hellberg HedlundSundsvalls OK1:10:13+40:5339:26
Joshua SjödinSundsvalls OKej start

Öppen motion 3

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline JohanssonSundsvalls OK26:3612:29
2Anna KullbergSundsvalls OK38:12+11:3617:56
3Anna WidmanSundsvalls OK57:05+30:2926:47

Öppen motion 5

2 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon JensenSundsvalls OK25:4210:14
2Fredrik HellqvistSundsvalls OK25:44+0:0210:15
3Helena LindholmSundsvalls OK39:02+13:2015:33
4Emma JohanssonSundsvalls OK40:11+14:2916:00
5Anna HoffmanSundsvalls OK43:28+17:4617:19
6Maria JensenSundsvalls OK55:30+29:4822:06
7Moa KarlssonSundsvalls OK57:29+31:4722:54
8Rickard KarlssonSundsvalls OK57:30+31:4822:54

H80

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören JanssonSundsvalls OK56:5722:41
Kjell AnderssonSundsvalls OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser