Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL 15

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 15
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 24 september 2020

Klasser: Visa alla | HL | DL | HK | DK | P

H Lång

3 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats AnderssonSelånger SOK28:529:02
2Mats NissiläSelånger SOK29:40+0:489:17
3Sven Erik SundinSelånger SOK31:13+2:219:47
4Sten Åke VedinSelånger SOK33:29+4:3710:29
5Lars PalinSundsvalls OK34:09+5:1710:42
6Winn BjörklundSundsvalls OK34:57+6:0510:57
7Björn AbelssonSundsvalls OK37:19+8:2711:41
8Åke HöglundTimrå SOK39:56+11:0412:31
9Tore LundgrenSundsvalls OK40:01+11:0912:32
9Gunnar MellinTimrå SOK40:01+11:0912:32
11Gunnar BengtssonSundsvalls OK40:57+12:0512:50 Ladda ner rutt i gpx-format
12Jon FlordalSundsvalls OK47:12+18:2014:47
13Roland SalomonssonVittjärvs IK49:44+20:5215:35
14Tomas SellstedtSelånger SOK49:46+20:5415:36
15Sören ÖdmarkVK Uvarna50:11+21:1915:43 Ladda ner rutt i gpx-format
16Kjell ErikssonVK Uvarna59:57+31:0518:47
17Sören JanssonSundsvalls OK1:03:41+34:4919:57

D Lång

3 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina FlordalSundsvalls OK44:4714:02
2ingrid Wiiklander nylanderSundsvalls OK55:36+10:4917:25
3Margareta NobornSundsvalls OK56:10+11:2317:36
4Ulla HellmanSundsvalls OK1:00:01+15:1418:48
5Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:12:26+27:3922:42

H Kort

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KardellNjurunda OK32:1013:59
2Bernt NordinVK Uvarna34:33+2:2315:01
3Göran NilssonVK Uvarna35:44+3:3415:32
4Gunder BorgKovlands IF42:25+10:1518:26
5Bengt LarssonKovlands IF46:32+14:2220:13
6Lars-Göran ForsTimrå SOK48:17+16:0720:59
7Magnus StrömSundsvalls OK53:19+21:0923:10
8Jan Erik LindvallSundsvalls OK55:33+23:2324:09
9Gunnar HellmanSundsvalls OK57:05+24:5524:49
10Roland LundqvistTimrå SOK1:02:04+29:5426:59
11Kjell AnderssonSundsvalls OK1:08:54+36:4429:57

D Kort

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heléne CardellSundsvalls OK42:5018:37
2Monica ÅkerstedtSundsvalls OK54:10+11:2023:33
3Hjördis FridlundKovlands IF1:03:55+21:0527:47
4Berith LindvallSundsvalls OK1:03:59+21:0927:49
5Kerstin BrunnSundsvalls OK1:10:01+27:1130:26
6Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK1:18:59+36:0934:20

Promenad

1 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göte BengtssonVK Uvarna26:3218:49
2Lill NilssonVK Uvarna28:37+2:0520:17
3Rune FridlundKovlands IF29:04+2:3220:36
4Sanne AbelssonSundsvalls OK31:01+4:2921:59
5Ingrid AlinSundsvalls OK31:34+5:0222:23
6Gunnar JonssonKovlands IF32:46+6:1423:14
7Elvy PeterssonSundsvalls OK34:26+7:5424:25
8Åsa NilssonVK Uvarna36:50+10:1826:07
9Åke JohanssonSundsvalls OK52:36+26:0437:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser