Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Grymnatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Grymnatta
Arrangörsorganisation: Väsby OK
Datum: fredag 30 mars 2012

D21

9 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina JanssonJärla Orientering1:24:329:09
2Alexandra BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:26:56+2:249:25
3Maria von SchmalenséTäby OK1:28:18+3:469:33
4Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:31:08+6:369:52
5Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:32:03+7:319:58
6Rebecka LindbergOK Linné1:32:37+8:0510:02
7Diana SoldaggOK Klemmingen1:37:21+12:4910:32
8Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:49:30+24:5811:51
Frida BakkmanIFK Lidingös Skid o OKdiskvalificerad
Rebecka OlssonOK Skogsfalkenej start

H21

14 000 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:21:505:50
2Jan TroengOK Linné1:22:11+0:215:52
3Martin HärbergJärla Orientering1:22:39+0:495:54
4Rassmus AnderssonOK Linné1:23:14+1:245:56
5Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:23:52+2:025:59
6Jonas NordströmTullinge SK1:25:42+3:526:07
7Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering1:26:19+4:296:09
8Hans Olof AmblieIFK Lidingös Skid o OK1:28:22+6:326:18
9Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:28:44+6:546:20
10Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:29:15+7:256:22
11Liutauras BileviciusOK Linné1:29:24+7:346:23
12Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:29:28+7:386:23
13Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK1:29:29+7:396:23
14Nick BarrableOK Ravinen1:30:29+8:396:27
15Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK1:31:32+9:426:32
15Zsolt LenkeiIFK Moras OK1:31:32+9:426:32
17Markus AdolfssonTullinge SK1:33:12+11:226:39
18Christoffer EskilssonHaninge SOK1:33:51+12:016:42
19Harri KarlssonOK Denseln1:34:11+12:216:43
20Ivan ForsgrenOK Tisaren1:34:52+13:026:46
21Martin JohnssonIFK Lidingös Skid o OK1:34:56+13:066:46
22Johan KärrströmTullinge SK1:35:35+13:456:49
23Johan HameliusOK Linné1:36:30+14:406:53 Ladda ner rutt i gpx-format
24Pontus JohanssonOK Linné1:39:43+17:537:07
25Lars SoldaggOK Klemmingen1:39:49+17:597:07
26Lasse JanssonGävle OK1:40:14+18:247:09
27Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:41:17+19:277:14
28Tero JunttilaIFK Lidingös Skid o OK1:42:06+20:167:17
29Jörgen AxelssonTullinge SK1:42:12+20:227:18
30Björn NormarkTullinge SK1:42:57+21:077:21
31Vojtech KralIFK Moras OK1:43:04+21:147:21
32Henrik PerssonTullinge SK1:43:18+21:287:22
33Martin LarboIFK Lidingös Skid o OK1:44:10+22:207:26
34Anders JanssonTäby OK1:45:13+23:237:30
35Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK1:46:04+24:147:34
36Johan JakobssonLånghundra IF1:46:41+24:517:37
37Jan MobergGävle OK1:47:24+25:347:40
38Bengt LangelsSkarpnäcks OL1:49:50+28:007:50
39Jerk RönnolsCentrum OK1:50:14+28:247:52
40Kristian DahlströmIFK Moras OK1:51:29+29:397:57
41Per HolmIFK Moras OK1:51:48+29:587:59
42Espen WeltzienJärla Orientering1:54:25+32:358:10
43Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:56:34+34:448:19
44Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL2:02:52+41:028:46
45Stuart FellCentrum OK2:03:17+41:278:48
46John SolbreckOK Roslagen2:03:58+42:088:51
47Pierre SchambergerCentrum OK2:05:03+43:138:55 Ladda ner rutt i gpx-format
48Daniel LennartssonCentrum OK2:30:48+1:08:5810:46 Ladda ner rutt i gpx-format
49Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK2:31:30+1:09:4010:49
50Björn BängtssonCentrum OK2:34:09+1:12:1911:00
Markus FredlundTullinge SKdiskvalificerad
Mandus RidefeltOK Linnédiskvalificerad
Daniel AhlmanHaninge SOKej start
Fredrik ForsbergTullinge SKej start
Olle KarlssonTullinge SKej start
Ola SvahnIFK Moras OKej start
Daniel LindgrenOK Linnéej start
Mattias MårtsStora Tuna OKej start
Johan LindqvistTäby OKej start
Mats FröbergOK Linnéej start
Simon EklövOK Linnéej start
Emil LauriIFK Lidingös Skid o OKej start

D21 Kort

6 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JonassonCentrum OK1:48:5317:38
2Johanna AlmlundHaninge SOK2:11:59+23:0621:23

H21 Kort

8 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HedmanIFK Lidingös Skid o OK56:536:42
2Linus KaisajunttiIFK Lidingös Skid o OK58:16+1:236:52
3Martin Holth JohannessenIFK Lidingös Skid o OK1:09:48+12:558:14
4Antonio SeriniIFK Lidingös Skid o OK1:11:32+14:398:26
5Per-Ove KivisäkkTullinge SK1:17:31+20:389:09
6Casper GidingIFK Lidingös Skid o OK1:23:30+26:379:51
7Marcus ÅhlénFalkenbergs OK1:42:19+45:2612:04
8Mattias HenrikssonCentrum OK1:59:29+1:02:3614:06
Niklas OlssonTäby OKdiskvalificerad
Andreas AronssonIFK Umeåej start
Mattias JohanssonIFK Lidingös Skid o OKej start

D20

7 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:01:548:33
2Annie ForsbergOK Ravinen1:07:17+5:239:18
3Anette ÖnerudOK Ravinen1:16:00+14:0610:30
3Charlotte WatsonOK Ravinen1:16:00+14:0610:30
5Frida ForshällenAttunda OK1:16:04+14:1010:31
6Linnea DanielsAttunda OK1:19:07+17:1310:56
7Helena MarkstedtOK Södertörn1:20:09+18:1511:05

H20

10 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen1:17:067:12
2Henrik OlssonTäby OK1:22:03+4:577:40
3Fredrik BjernulfSundbybergs IK1:24:16+7:107:52
4Tobias ForsénTullinge SK1:29:58+12:528:24
5Mårten LundquistSundbybergs IK1:33:12+16:068:42
Martin OlssonTäby OKdiskvalificerad
Joakim WigertzLånghundra IFdiskvalificerad
Niklas AldénOK Linnéej start

D18

6 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon-LindHaninge SOK52:448:27
2Laura DAngeloAttunda OK1:00:24+7:409:41
3Ida KallurOK Ravinen1:00:34+7:509:43
4Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK1:00:38+7:549:43
5Linnéa EngstedtTullinge SK1:08:42+15:5811:01
6Tove LagerbergOK Södertörn1:10:57+18:1311:23
7Frida LövgrenIFK Moras OK1:26:22+33:3813:51
Tove ForshällenAttunda OKdiskvalificerad
Alexandra LengquistTullinge SKdiskvalificerad

H18

8 440 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Assar HellströmOK Ravinen1:00:487:12
2Emil GranqvistOK Ravinen1:01:01+0:137:13
3Arvid HenrikssonJärla Orientering1:01:18+0:307:15
4Joakim ByströmJärfälla OK1:04:11+3:237:36
5Jakob IvarssonHaninge SOK1:07:39+6:518:00
6Johannes KnutasAttunda OK1:07:51+7:038:02
7Jefta LangerakJärfälla OK1:09:01+8:138:10
8Emil AnderssonTullinge SK1:10:48+10:008:23
9Emil WippJärla Orientering1:12:02+11:148:32
10Daniel BengtssonTullinge SK1:12:08+11:208:32
11Martin GelinderAttunda OK1:12:59+12:118:38
12William NilssonOK Södertörn1:13:42+12:548:43
13Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering1:14:04+13:168:46
14David HectorSnättringe SK1:14:29+13:418:49
15Alexander ForsAttunda OK1:14:48+14:008:51
16Anton BlomdahlTullinge SK1:17:37+16:499:11
17Jonas RinnbäckOK Ravinen1:17:49+17:019:13
18Måns HellgrenOK Södertörn1:19:55+19:079:28
19Jesper LundHaninge SOK1:21:25+20:379:38
20Jonathan BerglindOK Södertörn1:24:19+23:319:59
Markus HellströmSundbybergs IKdiskvalificerad
David MellinSundbybergs IKdiskvalificerad
Sebastian SvärdHaninge SOKej start
Fredrik WigertzLånghundra IFej start
Rasmus RostöRånäs OKej start

D16

4 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica EdmanKorsnäs IF OK40:029:12
2Magdalena van de VoordeTullinge SK45:22+5:2010:25
3Hanna KorhonenHaninge SOK45:50+5:4810:32
4Amanda BerggrenTullinge SK48:44+8:4211:12
5Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering50:52+10:5011:41
6Alice TörnlundOK Södertörn57:59+17:5713:19
7Jennifer AnderssonHaninge SOK59:02+19:0013:34
8Matilda RenlundOK Södertörn1:18:58+38:5618:09
9Martina SallstedtOK Södertörn1:31:01+50:5920:55
Nathalie LybertOK Ravinendiskvalificerad
Julia FrejdOK Ravinenej start
Ebba PegestamOK Ravinenej start

H16

5 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK35:306:21
2Andreas HultqvistTullinge SK41:09+5:397:21
3Niklas SundqvistTullinge SK41:21+5:517:23
4Hugo DahlbergHaninge SOK45:35+10:058:09
5Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL46:14+10:448:16
6Isak LangerakJärfälla OK48:03+12:338:35
7Joakim SkärlénHaninge SOK54:08+18:389:41
8Vegard Jarvis WestergårdVaregg56:27+20:5710:05
9Jonas GustafssonOK Kåre59:43+24:1310:40
10Alexander NilssonOK Södertörn1:03:18+27:4811:19
11Erik ForsbergOK Ravinen1:05:22+29:5211:41
12Karl EngesAttunda OK1:12:53+37:2313:02
13Oscar WibergJärla Orientering1:17:29+41:5913:51
14Felix HellgrenOK Ravinen1:17:38+42:0813:53
15Henning BollmarkIF Hallby SOK1:20:50+45:2014:27
16Henrik NordströmSigtuna OK1:27:53+52:2315:43
17Erland SimonssonSundbybergs IK1:30:20+54:5016:09
Ludwig BergfalkJärfälla OKdiskvalificerad
Tobias BjernulfSundbybergs IKej start

D14

3 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HänströmTäby OK33:529:19
2Moa WestbladOK Ravinen36:35+2:4310:04
3Emma HagrotTäby OK38:18+4:2610:33
4Mirjam DalénSala OK39:48+5:5610:57
5Ronja JungåkerKorsnäs IF OK41:31+7:3911:26
6Astrid SimonssonSundbybergs IK44:07+10:1512:09
7Tone AlbrektssonOK Ravinen47:20+13:2813:02
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKej start

H14

4 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NordströmTäby OK35:178:31
2Benjamin LangerakJärfälla OK37:20+2:039:01
3Niklas CarlssonSundbybergs IK37:59+2:429:10
4Viktor WohlgemuthOK Ravinen38:50+3:339:22
5Egil MorastHaninge SOK40:15+4:589:43
6Martin Andersson-BjörkHaninge SOK44:10+8:5310:40
7Erik HerneOK Ravinen46:31+11:1411:14
8Johan EdenhamnLänna IF57:20+22:0313:50
9Emil AnderssonHaninge SOK1:10:16+34:5916:58
Hannes SvahnOK Ravinenej start
Lukas HellgrenOK Ravinenej start
Axel GranqvistOK Ravinenej start
Georg EklöwOK Södertörnej start

D12

1 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NordströmSigtuna OK58:2229:28
Viveka BollmarkIF Hallby SOKdiskvalificerad
Jennie BergströmJärfälla OKej start

H12

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HänströmTäby OK26:5011:52
2Jonatan StåhlSundbybergs IK34:25+7:3515:13
3Martin SkärlénHaninge SOK45:43+18:5320:13
Noel WaldenfjordJärfälla OKej start

H35

7 210 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SisellOK Södertörn48:356:44
2Tomas HenrikssonAttunda OK58:17+9:428:05
3Ola SvärdHaninge SOK59:15+10:408:13
4Niklas HenrikssonAttunda OK59:47+11:128:17
5Dan HörnellOK Linné1:00:44+12:098:25
6Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL1:01:56+13:218:35
7Fredrik HedinIFK Enskede1:02:07+13:328:36
8Fredrik SteneboAttunda OK1:02:54+14:198:43
9Jonas DahlinAttunda OK1:06:39+18:049:14
10Ronnie PetterssonHaninge SOK1:12:24+23:4910:02
11Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL1:12:31+23:5610:03
12Mikael PerssonGävle OK1:13:48+25:1310:14
13Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:14:02+25:2710:16
14Henrik MorastHaninge SOK1:15:46+27:1110:30
15Martin LerjenTullinge SK1:21:04+32:2911:14
16Ulf AnderssonHaninge SOK1:23:00+34:2511:30
17Oskar NederheimHaninge SOK1:25:16+36:4111:49
18Fredrik MorastHaninge SOK1:25:29+36:5411:51
19Anders ThimHaninge SOK1:28:46+40:1112:18
20Reijo KorhonenHaninge SOK1:39:05+50:3013:44
Leif HelgmanOK Tyrej start

D40

5 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ewa AlbrektssonOK Ravinen1:01:1211:34

H40

6 440 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK42:496:38
2Fredrik SoneAttunda OK45:37+2:487:04 Ladda ner rutt i gpx-format
3Henrik ErlandssonOK Södertörn48:48+5:597:34
4Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK51:32+8:438:00
5Stefan Svensson GeliusSnättringe SK55:37+12:488:38
6Martin SigrandOK Södertörn56:44+13:558:48
7Johan RedtzerAttunda OK57:52+15:038:59
8Niclas NilssonOK Österåker1:02:03+19:149:38
9Patrik BlidefalkOK Södertörn1:02:10+19:219:39
10Anders HedbergOK Södertörn1:02:56+20:079:46
11Frej FernströmOK Österåker1:15:49+33:0011:46
12Magnus GrafströmCentrum OK1:20:45+37:5612:32
13Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:39:51+1:57:0224:49
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start
Niklas KåviusTullinge SKej start
Tomas AlbinssonOK Österåkerej start
Robert LidströmTullinge SKej start

D45

4 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonTäby OK50:3210:56
2Hillevi ErikssonIF Hallby SOK1:00:51+10:1913:10
3Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:03:07+12:3513:39
4Monica RoosAttunda OK1:03:10+12:3813:40
5Åsa BergströmTäby OK1:04:58+14:2614:03
6Johanna SundströmJärla Orientering1:16:49+26:1716:37
Lotta JungåkerKorsnäs IF OKej start

H45

6 170 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny ForsbergLånghundra IF41:516:46 Ladda ner rutt i gpx-format
2Ingemar StenbeckIFK Lidingös Skid o OK44:36+2:457:13
3Thomas JanssonOK Roslagen48:00+6:097:46
4Per EdlundSigtuna OK49:15+7:247:58
5Mats FryxellTullinge SK49:55+8:048:05
6Juha LoenbergStigfinnarna52:02+10:118:25
7Ulf K. RaskSigtuna OK52:17+10:268:28
8Erik BerggrenTullinge SK53:05+11:148:36
9Jonas GidingVallentuna-Össeby OL54:53+13:028:53
10Hans OlsénSundbybergs IK55:43+13:529:01
11Stefan RedtzerAttunda OK55:52+14:019:03
12Christer ArksandVallentuna-Össeby OL56:25+14:349:08
13Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL56:29+14:389:09
14Jonas NylundCentrum OK56:47+14:569:12
15Ben StrengellVästerås SOK57:44+15:539:21
16Robert IrestigStigfinnarna58:05+16:149:24
17Kalle PerssonOK Österåker59:03+17:129:34
18Göran JonssonSundbybergs IK59:54+18:039:42
19Anders BjörklundOK Ravinen1:00:16+18:259:46
20Bo LauriSnättringe SK1:00:59+19:089:53
21Stefan HenrikssonOK Ravinen1:02:18+20:2710:05
22Bengt HameliusSäterbygdens OK1:04:21+22:3010:25
23Jonatan LindellIFK Enskede1:04:33+22:4210:27
24Per NylundJärfälla OK1:05:02+23:1110:32
25Erik NylundJärfälla OK1:05:21+23:3010:35
26Jörgen HectorSnättringe SK1:06:55+25:0410:50
27Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn1:07:22+25:3110:55
28Peter HambäckLånghundra IF1:08:01+26:1011:01
29Mats CarlssonSundbybergs IK1:08:33+26:4211:06
30Stefan NordströmSigtuna OK1:11:03+29:1211:30
31Tomas HultqvistTullinge SK1:12:04+30:1311:40
Ola HenrikssonJärla Orienteringdiskvalificerad
Peter EhrlinSundbybergs IKdiskvalificerad
Håkan TräffNAIS Orienteringsklubbdiskvalificerad
Ove RinnbäckOK Ravinendiskvalificerad
Nils EklöwOK Södertörnutgått
Per SundströmVästerås SOKej start
Patrik ForsAttunda OKej start
Per BrinkenbergSkogsluffarnas OKej start
Matti NylundSigtuna OKej start

D50

4 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda Spjut-AsplundJärla Orientering54:0813:00
2Karina LangerakJärfälla OK55:08+1:0013:15
3Mia GustafssonOK Kåre1:00:19+6:1114:29
4Kerstin OhlssonHaninge SOK1:10:01+15:5316:49
Anneli LindkvistGustavsbergs OKej start
Karin IvarssonHaninge SOKej start

H50

5 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan LundOK Orinto40:027:41
2Anders JakobssonOK Södertörn48:20+8:189:17
3John E ErikssonVäxjö OK48:48+8:469:23
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL51:09+11:079:50
5Jörgen BatzSkarpnäcks OL52:17+12:1510:03
6Ronny NordgrenSundbybergs IK53:58+13:5610:22
7Rolf KarlssonJärla Orientering54:15+14:1310:25
8Jan-Olov BergmanVästerås SOK54:41+14:3910:30 Ladda ner rutt i gpx-format
9Jan EskilssonHaninge SOK55:51+15:4910:44
10Lars GerhardssonAttunda OK57:19+17:1711:01
11Anders SöderbärgOK Roslagen57:49+17:4711:07
12Tapani MattusIFK Lidingös Skid o OK58:51+18:4911:19
13Johan MarkstedtOK Södertörn1:01:00+20:5811:43
14Leif SandahlOK Tyr1:05:16+25:1412:33
15Sven WigertzLånghundra IF1:06:45+26:4312:50
16Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:14:51+34:4914:23
17Göran EklundSkarpnäcks OL1:17:03+37:0114:49
18Roland BäcklinSigtuna OK1:21:35+41:3315:41
19Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:31:07+51:0517:31
Mats JönssonKorsnäs IF OKdiskvalificerad
Sune SödergrannTullinge SKdiskvalificerad
Ulf BurmanGustavsbergs OKdiskvalificerad
Per EdenhamnLänna IFej start
Johan PalmgrenTäby OKej start
Håkan DahlbäckOK Österåkerej start
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start

H55

5 070 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK45:228:56
2Anders LöfgrenJärfälla OK48:51+3:299:38
3Per Ove WallénTäby OK49:20+3:589:43
4Anders KärrströmTullinge SK54:06+8:4410:40
5Anders RahmqvistIFK Lidingös Skid o OK54:07+8:4510:40
6Göran HanssonTäby OK55:05+9:4310:51
7Mikael ByströmJärfälla OK55:33+10:1110:57
8Lars LandströmLånghundra IF56:22+11:0011:07
9Olle RönnolsSäterbygdens OK56:23+11:0111:07
10Peter OlssonTäby OK59:24+14:0211:42
11Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:05:09+19:4712:51
12Curt RahlénOK Ravinen1:06:27+21:0513:06
13Jan LindgrenOK Södertörn1:07:01+21:3913:13
14Sven-Erik LevinTierps SOK1:13:40+28:1814:31
15Hans Andersson StrinningAttunda OK1:20:00+34:3815:46
16Johan KarlstenSolna OK1:20:27+35:0515:52
Svante LindgrenKorsnäs IF OKdiskvalificerad
Ulf HenrikssonKorsnäs IF OKej start
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OKej start
Göran AnderssonAttunda OKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D60

3 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aila HalttunenHaninge SOK56:2216:09
2Margareta HaraldssonGustavsbergs OK58:34+2:1216:46
3Ingrid GraneliHaninge SOK1:01:11+4:4917:31
4Anna BlomgrenTullinge SK1:01:49+5:2717:42
5Eva-Stina SvärdHaninge SOK1:14:25+18:0321:19
6Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:16:18+19:5621:51
Marianne SellgrenSigtuna OKej start

H60

4 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK49:0110:00
2Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:02:55+13:5412:50
3Roland WareniusDalaportens OL1:03:03+14:0212:52
4Per-Erik CarleniusAttunda OK1:03:14+14:1312:54
5Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:05:56+16:5513:27
6Ingemar LarssonTullinge SK1:06:05+17:0413:29
7Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:11:45+22:4414:38
8Björn LindgrenOK Österåker1:25:07+36:0617:22
9Ulric CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:37:19+48:1819:51
Henrik NyströmAttunda OKdiskvalificerad
Göran FriskAttunda OKdiskvalificerad
Gerhard LilliestiernaOK Roslagendiskvalificerad
Jan ÅsbergHäverödals SKej start

D65

3 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina Nygren-FriskAttunda OK1:01:2218:39
2Birgitta BillstamJärfälla OK1:08:12+6:5020:43
3Siv FrölundHaninge SOK1:18:05+16:4323:44
4Elke Wilke-GüntherTierps SOK1:45:18+43:5632:00
Gun Inger SahlbergLånghundra IFej start

H65

4 460 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK50:5411:24
2Jan BojlingSolna OK58:48+7:5413:11
3Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:03:45+12:5114:17
4Ingvar SvenssonBjursås OK1:07:04+16:1015:02
5Lars JonassonJärfälla OK1:07:11+16:1715:03
6Per-Erik WåhlbergOK Linné1:07:12+16:1815:04
7Leif StrandbergGustavsbergs OK1:08:25+17:3115:20
8Leif NordinAttunda OK1:12:34+21:4016:16
9John ÖstlundSundbybergs IK1:12:53+21:5916:20
10Jan-Erik WibergJärla Orientering1:31:05+40:1120:25
11Karl-Göran GustafssonUpsala IF1:43:58+53:0423:18
12Torbjörn TirénHellas Orientering1:46:36+55:4223:54
13Lars NordinSolna OK1:47:03+56:0924:00
14Johan SandwallSkarpnäcks OL1:52:47+1:01:5325:17
Sören ErikssonLänna IFdiskvalificerad

H70

3 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin EngqvistUpsala IF48:2212:16
2Sverre JonssonOK Ravinen51:23+3:0113:02
3Thord RådbergOK Roslagen51:35+3:1313:05
4Lars CedérusSnättringe SK54:43+6:2113:53
5Arne YngströmHagaby GOIF59:07+10:4515:00
6Arne GustafssonHagaby GOIF1:02:32+14:1015:52
7Erik NordströmBjörklinge SOK1:11:29+23:0718:08
8Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:38:36+50:1425:01
Göran AnderssonTäby OKdiskvalificerad
Åke LinderothSundbybergs IKej start
Rune ThurenVallentuna-Össeby OLej start
Göran GrimvallTäby OKej start

H75

3 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert SöderbärgOK Roslagen1:05:2018:43
2Tryggve TryggOK Roslagen1:14:09+8:4921:14
3Alf PerssonOK Österåker1:26:20+21:0024:44
4Bertil LjungemyrIFK Lidingös Skid o OK1:29:26+24:0625:37
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKdiskvalificerad
Carl LangOK Österåkerej start

Öppen motion 3

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor EricsonSundbybergs IK41:3618:24
1Jonas EricsonSundbybergs IK41:3618:24
3Heidi BjerkhaugOK Ravinen48:42+7:0621:32
4Magnus NilssonIFK Lidingös Skid o OK56:23+14:4724:56
5Aija SadurskisCentrum OK1:02:16+20:4027:33
6Charlotta EngesAttunda OK1:16:49+35:1333:59

Öppen motion 5

3 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny RahlénOK Ravinen42:2211:30
2Jessica FredrikssonVästerås SOK45:05+2:4312:15
3Börje BorgströmSundbybergs IK46:46+4:2412:42
4Jörgen DalénSala OK46:52+4:3012:44
5Cecilia WestströmSundbybergs IK57:31+15:0915:37
6Hanna GustafssonOK Kåre1:00:57+18:3516:33
Christel NilssonHaninge SOKdiskvalificerad

Öppen motion 7

3 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frank SteinerJärfälla OK42:0210:40
2Emil DöhlMalungs OK Skogsmårdarna44:40+2:3811:20
3Stefan LjungbergIFK Tumba SOK58:07+16:0514:45
4Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK58:08+16:0614:45
5Thomas KarlssonVäsby OK58:30+16:2814:50
6Peter WippJärla Orientering59:11+17:0915:01
7Björn LevinOK Ravinen59:53+17:5115:11
Henrik HellborgCentrum OKdiskvalificerad
Pär WestbladOK Ravinendiskvalificerad

Öppen motion 8

4 830 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas WansölinOK Ravinen40:388:24
2Michael GranqvistOK Ravinen44:17+3:399:10
3Karl-Johan MalmbergSundbybergs IK46:14+5:369:34
4Ruhdi KarlssonVästerås SOK52:15+11:3710:49
5Joel BergkvistCentrum OK54:08+13:3011:12
6Johan KällbäckHammarby IF OF56:46+16:0811:45
7Harald BauerIFK Lidingös Skid o OK1:00:21+19:4312:29
8Rolf CarlquistSkarpnäcks OL1:00:59+20:2112:37
9Erik DanielsAttunda OK1:03:05+22:2713:03
10Kjell BengtssonTullinge SK1:06:08+25:3013:41
11Stefan SundéliusJärfälla OK1:13:36+32:5815:14
12Owen Jarvis WestergårdVaregg1:18:27+37:4916:14

Öppen motion 9

7 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love BerzellAttunda OK52:287:28
2Samuel SvenssonCentrum OK1:02:57+10:298:58
3Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:04:19+11:519:09
4Joel BerringCentrum OK1:07:48+15:209:39
5Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:16:40+24:1210:55
6Hans RullgårdSolna OK1:22:43+30:1511:46
7Thomas CallebergSnättringe SK1:24:01+31:3311:58
8Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:44:10+51:4214:50
Magnus SneitzJärfälla OKdiskvalificerad
Staffan ÅkerblomOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser