Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Ravinen, långdistans - Skärgårdsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Ravinen, långdistans - Skärgårdsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Ravinen / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 14 april 2012

D21

6 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolin SvenssonHaninge SOK1:11:2910:26
2Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:21:08+9:3911:50
3Mette PeterssonCentrum OK1:24:02+12:3312:16
4Elin SundqvistTullinge SK1:24:24+12:5512:19
5Therese PerssonSnättringe SK1:53:27+41:5816:33
Moa KjellstrandCentrum OKej godkänd
Anna ElfforsHiisirastiej start
My HeinrupJärla Orienteringej start
Maria Von SchmalenséeTäby OKej start
Sofia ForsgrenOK Skogsfalkenej start
Lena ÖhmanCentrum OKej start
Sofia LönnkvistTullinge SKej start
Terese HerlinAttunda OKej start
Rebecka OlssonOK Skogsfalkenej start

H21

10 675 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Espen Hultgren WeltzienJärla Orientering1:18:037:18
2Martin NorlingSöders SOL Tyresö1:18:21+0:187:20
3Niclas SjögrenIFK Södertälje1:24:26+6:237:54
4Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK1:25:54+7:518:02
5Fredrik ForsbergTullinge SK1:31:59+13:568:37
6Samuel SvenssonCentrum OK1:32:06+14:038:37
7Oskar GustafssonBoxholm-Mjölby OL1:38:06+20:039:11
8Mattias HolmbergBoxholm-Mjölby OL1:41:50+23:479:32
9David PetterssonTäby OK1:42:13+24:109:34
10Bengt LangelsSkarpnäcks OL1:46:25+28:229:58
11Erik AnderssonOK Södertörn1:53:01+34:5810:35
12Roland PerssonSkarpnäcks OL1:58:55+40:5211:08 Ladda ner rutt i gpx-format
13Robert SundströmFK Friskus-Varberg2:04:05+46:0211:37
Pierre SchambergerCentrum OKej godkänd
Pär SvenssonSöders SOL Tyresöej godkänd
Fredrik SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Mattias ÅgrenCentrum OKej godkänd
Björn BängtssonCentrum OKej start
Jonathan RosendahlÄrla IFej start
Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OKej start
Tomas HolmbergOK Södertörnej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start
Martin LarboIFK Lidingös Skid o OKej start
Julian DentMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Peter HemmyrJärla Orienteringej start
Tomas AlbinssonOK Österåkerej start
Bjarne KampegårdOK Södertörnej start
Johan EklövTumba-Mälarhöjden OKej start
Viktor HenmyrOK Vilse 87ej start
Daniel OlsenIFK Södertäljeej start
Mattias HenrikssonCentrum OKej start
Pontus KarlssonAttunda OKej start
Michael ReforsJärla Orienteringej start

D21 Kort

5 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa LinnersjöSöders SOL Tyresö1:15:1313:11
2Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:15:50+0:3713:18
Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Martina SundbergIFK Enskedeej start

H21 Kort

8 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Ove KivisäkkTullinge SK1:30:0910:21
2Victor KarlssonJärla Orientering1:35:36+5:2710:59
3Peter SundénIFK Södertälje1:39:23+9:1411:25
David SpetzJärfälla OKej godkänd
Linus RisplingTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Antonio SeriniIFK Lidingös Skid o OKej start

D20

5 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jenny HålandTullinge SKej start
Malin DahlströmTullinge SKej start

H20

6 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus RantanenIFK Södertälje1:38:0214:18
Erik BerglundSkarpnäcks OLej start
Marcus HammarströmWaxholms OKej start
Simon MarteliusAttunda OKej start

D18

5 150 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ronja BergmanTullinge SKej start
Alexandra LengquistTullinge SKej start
Embla MorastHaninge SOKej start
Linnéa EngstedtTullinge SKej start

D17-20 Kort

4 725 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jennifer WendeliusIFK Lidingös Skid o OKej start

D16

4 725 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering50:3910:43
2Hanna KorhonenHaninge SOK52:14+1:3511:03
3Emma SundvallJärla Orientering53:17+2:3811:16
4Alice TörnlundOK Södertörn1:00:23+9:4412:46
5Magdalena van de VoordeTullinge SK1:03:39+13:0013:28
6Amanda BerggrenTullinge SK1:03:59+13:2013:32
7Caroline LängheimTullinge SK1:04:08+13:2913:34
8Alva KarlssonSnättringe SK1:04:38+13:5913:40
9Anna BerntssonSnättringe SK1:07:25+16:4614:16
10Jennifer AnderssonHaninge SOK1:10:54+20:1515:00
Matilda RenlundOK Södertörnej godkänd
Josefin CarlssonAttunda OKej start
Ida TorbiörnssonJärla Orienteringej start

H16

5 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AnderssonTullinge SK43:217:44
2Isak LangerakJärfälla OK48:46+5:258:42
3Jonas CarlssonSundbybergs IK59:36+16:1510:38
4Martin HerbertTäby OK1:00:07+16:4610:44
5Oscar WibergJärla Orientering1:02:39+19:1811:11
6Alexander NilssonOK Södertörn1:12:14+28:5312:53
7Karl EngesAttunda OK1:14:25+31:0413:17
8Joakim SkärlénHaninge SOK1:45:51+1:02:3018:54
9Totte MalmgårdHaninge SOK1:46:16+1:02:5518:58
Olle SkogTullinge SKej godkänd
Ludwig BergfalkJärfälla OKej godkänd
Rickard MånkellAttunda OKej godkänd
Anton LinussonAttunda OKej start
Erik CallebergSnättringe SKej start
Mikael Landels BarnesStora Tuna OKej start
Markus BerglundSkarpnäcks OLej start
Jonathan EnvallTullinge SKej start
Joel PetterssonTullinge SKej start
Jonas KallhaugeSnättringe SKej start
Axel ForshällenAttunda OKej start
David BjörelindJärla Orienteringej start
Erik EngstedtTullinge SKej start
Tobias BjernulfSundbybergs IKej start
Simon ElveröVäsby OKej start
Ludvig SandahlIFK Enskedeej start
Niklas SundqvistTullinge SKej start

D16 Kort

3 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Frida ForsbergTullinge SKej start
Erica StrandbergGustavsbergs OKej start

D14

4 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HänströmTäby OK41:129:55
2Tilda AnderssonOK Ravinen41:25+0:139:58
3Rebecca WaldenfjordJärfälla OK42:22+1:1010:12
4Emma HagrotTäby OK42:51+1:3910:19
5Moa WestbladOK Ravinen43:53+2:4110:34
6Amanda KarlssonOK Ravinen47:43+6:3111:29
7Vilma KarlssonSnättringe SK48:06+6:5411:35
8Agnes LundqvistJärfälla OK50:14+9:0212:06
9Kristina TedhamreSnättringe SK54:57+13:4513:14
10Cecilia BerntsonSnättringe SK57:27+16:1513:50
11Amanda BlomdahlTullinge SK59:32+18:2014:20
12Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK59:47+18:3514:24
13Emmy AlbinssonJärfälla OK1:00:39+19:2714:36
14Nora HallJärla Orientering1:06:02+24:5015:54
15Anna HerbertTäby OK1:08:26+27:1416:29
16Astrid HenrikssonJärla Orientering1:21:59+40:4719:45
Märta SkogTullinge SKej godkänd
Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Ida HamnerOK Ravinenej godkänd
Gabriella ErikssonHaninge SOKej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Rebecca WinsnesIFK Södertäljeej start
Ebba LeicktTullinge SKej start
Isabella TapperIFK Lidingös Skid o OKej start

H14

4 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK28:166:34
2Edvin NordströmTäby OK32:53+4:377:38
3Victor ImarkTullinge SK35:44+7:288:18
4Albin AnderssonTullinge SK37:44+9:288:46
5Georg EklöwOK Södertörn41:07+12:519:33
6Oskar EdvardssonJärfälla OK42:11+13:559:48
7Hannes SvahnOK Ravinen42:53+14:379:58
8Kasper FranssonOK Ravinen45:09+16:5310:30
9Lukas HellgrenOK Ravinen45:48+17:3210:39
10Benjamin LangerakJärfälla OK46:02+17:4610:42
11Niklas CarlssonSundbybergs IK47:55+19:3911:08
12Emil AnderssonHaninge SOK52:08+23:5212:07
13Petter BodingIFK Lidingös Skid o OK54:20+26:0412:38
14Egil MorastHaninge SOK57:17+29:0113:19
15Johan HerbertTäby OK1:05:16+37:0015:10
16Christian RedtzerAttunda OK1:11:43+43:2716:40
Adam HedbergOK Södertörnej godkänd
Axel KudinoffOK Södertörnej godkänd
Lukas LanttoBromma-Vällingby SOKej godkänd
Oskar EngesAttunda OKej godkänd
Niclas LimnefeltIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Viktor WohlgemuthOK Ravinenej start
Linus BacklundOK Södertörnej start
Axel GranqvistOK Ravinenej start
Erik HerneOK Ravinenej start
Johan PerssonOK Österåkerej start
Hugo LindbärgOK Södertörnej start
Gabriel LundvallTäby OKej start
André LindgrenOK Ravinenej start
Hugo ThorellOK Ravinenej start
Olle BerggrenTullinge SKej start
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Tobias KarlssonSnättringe SKej start
Albin AnderssonOK Ravinenej start
Martin MörsellOK Kåreej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start

D14 Kort

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa HillTumba-Mälarhöjden OK56:2217:36
Ida LennströmIFK Lidingös Skid o OKej godkänd

H14 Kort

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin Andersson-BjörkHaninge SOK38:2112:34
2Ludde PerssonHaninge SOK54:41+16:2017:55

D12

3 125 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn27:058:40
2Hanna LagerbergOK Södertörn28:01+0:568:57
3Emilia EngelOK Ravinen29:58+2:539:35
4Isa LundqvistJärfälla OK37:25+10:2011:58
5Jonna LundbäckJärfälla OK41:01+13:5613:07
6Klara BolinTullinge SK41:34+14:2913:18
7Lovisa LängheimTullinge SK44:00+16:5514:04
Karin KallhaugeSnättringe SKej start
Trine KarlbergTullinge SKej start
Veronica RedtzerAttunda OKej start
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Julia RajanIFK Lidingös Skid o OKej start
Malin StrandbergGustavsbergs OKej start
Hedda Persson VildirSkarpnäcks OLej start
Jennie BergströmJärfälla OKej start

H12

3 275 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel WaldenfjordJärfälla OK26:228:03
2Ruben BryngelssonTullinge SK28:48+2:268:47
3Johan LangerakJärfälla OK28:56+2:348:50
4Ivar Lidström LauriSnättringe SK33:08+6:4610:07
5Jonatan StåhlSundbybergs IK33:27+7:0510:12
6Anton HänströmTäby OK35:54+9:3210:57
7Felix PerssonHaninge SOK35:59+9:3710:59
8Mateus RudlingIFK Lidingös Skid o OK37:09+10:4711:20
9Simon FriskGustavsbergs OK39:41+13:1912:07
10Ludvig LindénAttunda OK40:19+13:5712:18
11Oscar MånkellAttunda OK40:57+14:3512:30
12Mattias IvarezOK Södertörn43:37+17:1513:19
13Marcus Salomon-SörensenAttunda OK46:36+20:1414:13
14Martin SkärlénHaninge SOK56:21+29:5917:12
15Anton Löfquist BorgOK Ravinen58:47+32:2517:56
Linus AlbinssonJärfälla OKej godkänd
Jesper LidmarSnättringe SKej start
Alexander LindströmSundbybergs IKej start
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej start
Adam BrattTullinge SKej start
Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start
OLIVER HÖGLUNDJärla Orienteringej start
Viktor LindellAttunda OKej start
Mattias KallhaugeSnättringe SKej start
Emil NilssonJärfälla OKej start
Daniel WendeliusIFK Lidingös Skid o OKej start
Rasmus KihlSundbybergs IKej start
Johan CallebergSnättringe SKej start

D10

2 425 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia EdvardssonJärfälla OK31:5013:07
2Nina PerssonHaninge SOK40:32+8:4216:42
Sanna HedbergOK Södertörnej godkänd
Ida HänströmTäby OKej godkänd
Katja LeicktTullinge SKej start
Ronja StåhlSundbybergs IKej start
Linnea SöderqvistOK Ravinenej start
Sara WänströmTrosabygdens OKej start
Sigrid CarlssonSundbybergs IKej start
Tilda MårtenssonOK Ravinenej start

H10

2 425 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundbäckJärfälla OK22:039:05
2Samuel LindénAttunda OK22:24+0:219:14
3Erik Lidström LauriSnättringe SK23:30+1:279:41
4Erik BovalliusJärfälla OK26:09+4:0610:47
5Isak SöderstenJärfälla OK54:36+32:3322:30
Laban BryngelssonTullinge SKej godkänd
Wiktor EngesAttunda OKej godkänd
Max HalldinBromma-Vällingby SOKej godkänd
Stefan CedlöfBromma-Vällingby SOKej godkänd
Hampus HatlenTullinge SKej start
Jakob TedhamreSnättringe SKej start
Elon AlbrektssonOK Ravinenej start
Johan FochsenWaxholms OKej start
Alfred LängheimTullinge SKej start
Emil SoneAttunda OKej start
Albin LindskogOK Ravinenej start
Oskar NilssonJärfälla OKej start

D35

5 625 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örby1:09:0412:16
2Daniela RennerOK Södertörn1:17:13+8:0913:43
Elin AhlströmIFK Enskedeej start
Eva HallstenIFK Lidingös Skid o OKej start

H35

8 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SjögrenHaninge SOK1:35:4511:00
Ulf PerssonIFK Enskedeej start
Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OLej start
Martin LerjenTullinge SKej start
Tomas HenrikssonAttunda OKej start
Daniel SillénHalmstad OKej start
Robert SöderbergGustavsbergs OKej start
Jonas DahlinAttunda OKej start
Ove HedlundIFK Enskedeej start
Johan NäsmanIFK Lidingös Skid o OKej start

D40

5 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin Åberg NilssonBromma-Vällingby SOK46:339:02
2Anna StrandAttunda OK46:43+0:109:04
3Kicki SkogTullinge SK46:57+0:249:06
4Anna Maja SvenssonSöders SOL Tyresö48:39+2:069:26
5Kerstin ImarkTullinge SK52:33+6:0010:12
6Anne-Marie WigleIFK Södertälje57:57+11:2411:15
7Ann RollerJärfälla OK57:59+11:2611:15
8Moni WinsnesIFK Södertälje1:00:06+13:3311:40
9Johanna AlmlundHaninge SOK1:02:23+15:5012:06
10Maria EdvardssonJärfälla OK1:30:12+43:3917:30
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Malin AlbinssonJärfälla OKej godkänd
Sara HektorJärla Orienteringej start
Sofia SmittIFK Södertäljeej start
Lisa LeicktTullinge SKej start
Lotta Thureson GibergHellas Orienteringej start
Jeanette EnckellIFK Södertäljeej start
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLej start
Anke XylanderSöders SOL Tyresöej start
Nina HerneOK Ravinenej start
Anna-Karin SchmutzLeksands OKej start

H40

7 475 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SoneAttunda OK50:596:49
2Henrik ErlandssonOK Södertörn1:02:06+11:078:18
3Roger LindénAttunda OK1:03:32+12:338:29
4Håkan StoltSundsvalls OK1:05:25+14:268:45
5John SolbreckOK Roslagen1:06:36+15:378:54
6Johan RedtzerAttunda OK1:12:26+21:279:41
7Johan SöderstenJärfälla OK1:12:42+21:439:43
8Anders HedbergOK Södertörn1:13:19+22:209:48
9Mats LundbäckJärfälla OK1:14:02+23:039:54
10Fredrik MorastHaninge SOK1:14:37+23:389:58
11Torbjörn OlssonSundbybergs IK1:14:52+23:5310:00
12Ola SvärdHaninge SOK1:16:04+25:0510:10
13Henrik MorastHaninge SOK1:16:47+25:4810:16
14Ulf AnderssonHaninge SOK1:21:00+30:0110:50
15Johan LidmarSnättringe SK1:26:15+35:1611:32 Ladda ner rutt i gpx-format
16Patrik FriskGustavsbergs OK1:30:46+39:4712:08 Ladda ner rutt i gpx-format
17Oskar NederheimHaninge SOK1:31:33+40:3412:14
18Nils EdvardssonJärfälla OK1:34:52+43:5312:41
Robert HaglundHaninge SOKej godkänd
Magnus GrafströmCentrum OKej godkänd
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Pär HanssonCentrum OKej start
Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örbyej start
Robert LidströmTullinge SKej start
Björn LovangIFK Lidingös Skid o OKej start
Anders ThimHaninge SOKej start
Patrik LeicktTullinge SKej start
Niklas HenrikssonAttunda OKej start
Mats ÅhmanOK Klemmingenej start
Andreas FredrikssonAttunda OKej start
Peter HaglundHaninge SOKej start
Alistair LandelsStora Tuna OKej start
Erik KropfGustavsbergs OKej start

D45

4 675 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK41:368:53
2Anna-Lena LängheimTullinge SK44:54+3:189:36
3Eva GustavssonHellas Orientering45:54+4:189:49
4Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:00:50+19:1413:00
5Annika SundvallJärla Orientering1:06:56+25:2014:19
Anna BacklundOK Södertörnej godkänd
Lena ErlandssonOK Södertörnej godkänd
Ingegerd CarlssonSundbybergs IKej start
Ludwina RedtzerAttunda OKej start
Lena SundqvistTullinge SKej start
Anna LarssonSöders SOL Tyresöej start
Gunilla KallhaugeSnättringe SKej start
Agneta LindblomIFK Enskedeej start
Marie ForshällenAttunda OKej start
Liselott KihlSundbybergs IKej start
Carin KihlströmTäby OKej start
Johanna SundströmJärla Orienteringej start
Monica HatlenTullinge SKej start
Anna ReforsJärla Orienteringej start
Kerstin HålandTullinge SKej start
Katarina SahlstenSkarpnäcks OLej start
Susanne BovalliusJärfälla OKej start
Anna PernebyTullinge SKej start
Åsa ÖlwegårdSundbybergs IKej start

H45

6 850 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders KarlssonSnättringe SK59:528:44
2Anders ThuresonHellas Orientering1:00:36+0:448:50
3Erik BerggrenTullinge SK1:02:50+2:589:10
4Anders BrinkmanVandrarringen1:05:25+5:339:32
5Per FranzénOK Södertörn1:06:39+6:479:43
6Joakim SkantzeSundbybergs IK1:07:53+8:019:54
7Jan FrödinIFK Enskede1:08:04+8:129:56
8Ola HenrikssonJärla Orientering1:08:31+8:3910:00
9Ola BovalliusJärfälla OK1:11:26+11:3410:25
10Mats CarlssonSundbybergs IK1:11:49+11:5710:29
11Bo LauriSnättringe SK1:12:34+12:4210:35
12Joakim PerssonHaninge SOK1:16:56+17:0411:13
13Håkan RedtzerAttunda OK1:17:20+17:2811:17
14Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:18:18+18:2611:25
15Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:23:15+23:2312:09
16Göran LundqvistJärfälla OK1:31:03+31:1113:17
Anders BerntssonSnättringe SKej godkänd
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOKej godkänd
Nils EklöwOK Södertörnej godkänd
Leif LundinJärla Orienteringej godkänd
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Jan CarlssonSöders SOL Tyresöej start
Mats KarlssonTullinge SKej start
Ulf KallhaugeSnättringe SKej start
Johan LundvallTäby OKej start
Hans SundqvistTullinge SKej start
Per KallhaugeSnättringe SKej start
Peter JuthbergSöders SOL Tyresöej start
Conny StrandbergGustavsbergs OKej start
Tomas HultqvistTullinge SKej start
Robert ElveröVäsby OKej start
Mats GunnemyrSöders SOL Tyresöej start
Mats FryxellTullinge SKej start
Kalle PerssonOK Österåkerej start
Lars Håkan SandvikTäby OKej start
Juha LoenbergStigfinnarnaej start
Peter ZetterströmSöders SOL Tyresöej start

D50

4 225 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK37:278:51
2Barbro LönnkvistTullinge SK39:46+2:199:24
3Karina LangerakJärfälla OK42:02+4:359:56
4Karin GreilertHaninge SOK43:29+6:0210:17
5Anna-Karin OhlssonTullinge SK48:47+11:2011:32
6Eva SvanbergJärfälla OK53:03+15:3612:33 Ladda ner rutt i gpx-format
7Annika LundströmVäsby OK59:33+22:0614:05
8Kerstin SandströmJärla Orientering1:11:52+34:2517:00
9Birgitta HenrikssonJärla Orientering1:14:47+37:2017:42
10Eva WareniusDalaportens OL1:15:39+38:1217:54
Marie MalmborgSöders SOL Tyresöej start
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OKej start
Maria BrattTullinge SKej start
Susanne PerssonÄrla IFej start
Karin ForsbergTullinge SKej start
Anita KarlssonOK Södertörnej start
Madelene BjernulfSundbybergs IKej start
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örbyej start
Christina NordströmBodens BKej start

H50

5 775 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK43:227:30
2Rikard ImarkTullinge SK43:35+0:137:32
3Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK50:28+7:068:44
4Rolf KarlssonJärla Orientering55:50+12:289:40
5Lars GreilertHaninge SOK56:08+12:469:43
5Anders HallJärla Orientering56:08+12:469:43
7Stefan SundéliusJärfälla OK57:11+13:499:54
8Hans VedinSöders SOL Tyresö59:03+15:4110:13
9Roger TinglöfVäsby OK1:00:59+17:3710:33
10Per-Arne ForsbergTullinge SK1:01:17+17:5510:36
11Tapani MattusIFK Lidingös Skid o OK1:01:28+18:0610:38
12Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:02:30+19:0810:49
13Mats LarssonIFK Enskede1:06:00+22:3811:25
14Gunnar SvanbergJärfälla OK1:06:48+23:2611:34 Ladda ner rutt i gpx-format
15Tomas BorgSundbybergs IK1:10:17+26:5512:10
16Pär DahlströmTullinge SK1:11:01+27:3912:17
17Harald BauerIFK Lidingös Skid o OK1:11:17+27:5512:20
18Tomas BjörelindJärla Orientering1:21:32+38:1014:07
19Lasse LarssonSnättringe SK1:25:59+42:3714:53
Göran IvarezOK Södertörnej godkänd
Johan MarkstedtOK Södertörnej start
Anders SkogTullinge SKej start
Joakim ErikssonIFK Södertäljeej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Hans MalmbergWaxholms OKej start
Lars ÖhrmanStockholms OKej start
Per BacklundOK Södertörnej start
Björn SalomonssonSnättringe SKej start
Jan KihlSundbybergs IKej start
Håkan RolfssonSkarpnäcks OLej start
Peter LundbergJärfälla OKej start
Anders StjerndahlIFK Lidingös Skid o OKej start
Peter NordströmTäby OKej start
Mikael WesterVingåkers OKej start
Håkan HenmyrOK Vilse 87ej start
Tore EklundIFK Södertäljeej start
Ulf BurmanGustavsbergs OKej start
Bengt HallJärla Orienteringej start
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej start
Mats FanellOK Älvsjö-Örbyej start

D55

4 225 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia-Lena PutkonenTullinge SK43:5910:24
2Margareta WadinOK Älvsjö-Örby53:30+9:3112:39
Birgitta OlssonOK Skogsfalkenej start
Anneli LindkvistGustavsbergs OKej start
Margareta MeitonIFK Lidingös Skid o OKej start
Margareta AnderssonHellas Orienteringej start
Maggan BogstedtTullinge SKej start
Lena JanssonJärla Orienteringej start

H55

5 625 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik NorbergJärfälla OK54:559:45
2Reijo KorhonenHaninge SOK57:03+2:0810:08
3Jan MånkellAttunda OK57:38+2:4310:14
4Jan EskilssonHaninge SOK57:51+2:5610:17
5Göran OhlssonTullinge SK58:42+3:4710:26
6Ola NyqvistOK Södertörn1:08:39+13:4412:12
Claes ElvhammarAttunda OKej godkänd
Anders LöfgrenJärfälla OKej start
Thomas WesterGustavsbergs OKej start
Peter OlssonTäby OKej start
Göran NilssonSnättringe SKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Matts BjörkeSöders SOL Tyresöej start
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Per Ove WallénTäby OKej start
Torbjörn BergmanTullinge SKej start
Thomas ZakrissonIFK Lidingös Skid o OKej start
Jan LindgrenOK Södertörnej start
Kenneth PetterssonJärfälla OKej start
Leif MattssonJärla Orienteringej start
Jörgen KarlssonAttunda OKej start
Kurt MaxéSundbybergs IKej start

D60

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aila HalttunenHaninge SOK47:5912:18
2Anna BlomgrenTullinge SK50:46+2:4713:01
3Helena KorhonenHaninge SOK53:19+5:2013:40
4Britta EklundTrosabygdens OK1:04:35+16:3616:33
5Marianne SellgrenSigtuna OK1:20:40+32:4120:41
6Kerstin BlomOK Kolmården1:21:48+33:4920:58
Vivianne HolgerssonOK Måsenej start
Anne LundmarkJärfälla OKej start
Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OLej start
Ingrid GraneliHaninge SOKej start
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKej start

H60

5 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar LarssonTullinge SK45:598:55
2Roland WareniusDalaportens OL49:15+3:169:33
3Kjell SandströmBodens BK51:08+5:099:55 Ladda ner rutt i gpx-format
4Tommy LindbergHaninge SOK51:58+5:5910:05
5Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn53:12+7:1310:19
6Anders KarlssonTullinge SK56:34+10:3510:59
7Tomas PetterssonHaninge SOK56:51+10:5211:02
8Ulric CarlssonIFK Lidingös Skid o OK57:58+11:5911:15 Ladda ner rutt i gpx-format
9Olof PerssonSnättringe SK1:06:25+20:2612:53
10Jörgen WidlundNynäshamns OK1:08:05+22:0613:13
11Martin ErikssonOK Södertörn1:15:53+29:5414:44
Göran EklundTrosabygdens OKej godkänd
Ingemar GardSöders SOL Tyresöej godkänd
Åke WansölinSöders SOL Tyresöej start
Hans HolgerssonOK Måsenej start
Lars-Gunnar AndénIFK Södertäljeej start
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej start
Olle BlomgrenOK Södertörnej start
Urs SchmutzLeksands OKej start
Mats-Ola ÖbergSundbybergs IKej start
Christer AndénIFK Södertäljeej start
Kjell HolmbergOK Södertörnej start
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start
Lennart HävrénTullinge SKej start

D65

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK46:3512:05
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK50:37+4:0213:08
3Carin RunqvistJärfälla OK1:01:05+14:3015:51
Kristina SkoglundHellas Orienteringej start
Marianne PerssonIFK Enskedeej start
U C Lybert ErikssonVäsby OKej start
Marianne HamiltonEnebybergs IFej start
Inger PahlénSöders SOL Tyresöej start
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IFej start
Viviann AnderssonSnättringe SKej start

H65

4 675 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf ÖhrnNynäshamns OK50:1410:44
2Rolf SkoglundHellas Orientering50:57+0:4310:53
3Göran LarboAttunda OK53:02+2:4811:20
4Torbjörn TirénHellas Orientering53:52+3:3811:31
5Lars JonassonJärfälla OK1:01:20+11:0613:07
6Ronny HedlundOK Södertörn1:04:34+14:2013:48
7Jan-Erik WibergJärla Orientering1:04:50+14:3613:52
8Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:06:31+16:1714:13
9Ingemar JohnssonHaninge SOK1:51:57+1:01:4323:56
Carl Gunnar ForsbergSnättringe SKej godkänd
Kenneth BerglundHellas Orienteringej start
Bo NorbäckTullinge SKej start
Bror FureskogAlfta-Ösa OKej start
Claes AnderssonSnättringe SKej start
Klas LangelsSkarpnäcks OLej start
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLej start
Alf LångSöders SOL Tyresöej start
Örjan KampegårdOK Södertörnej start
Gunnar ErikssonJärfälla OKej start
Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OKej start
John ÖstlundSundbybergs IKej start
Willy LjungdellTäby OKej start
Hans ErikssonHellas Orienteringej start
Anders KihlströmTullinge SKej start
Göran GlanshedIFK Enskedeej start
Leif StrandbergGustavsbergs OKej start

D70

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanHammarby IF OF43:4813:54
2Britt EricsonHammarby IF OF43:58+0:1013:57
3Gunnel GranqvistNynäshamns OK49:04+5:1615:34
Kersti Birgitta LarssonSpårvägens OKej start
Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OKej start
Gun LarssonHammarby IF OFej start
Siv FrölundHaninge SOKej start
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej start
Saga MårdBromma-Vällingby SOKej start
Christina LarssonSöders SOL Tyresöej start
Berit LindungerHaninge SOKej start

H70

4 225 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK40:009:28
2Håkan SjökvistSöders SOL Tyresö45:45+5:4510:49
3Bo HedlundIFK Enskede47:56+7:5611:20
4Benny BogstedtTullinge SK50:42+10:4212:00
5Roland LöwgrenSpårvägens OK51:33+11:3312:12
6Göran HaglundHaninge SOK1:04:21+24:2115:13
Lars NordSödertälje IFej start
Åke AnderssonOK Älvsjö-Örbyej start
Björn TorbiörnssonJärla Orienteringej start
Ove ArvidssonOK Södertörnej start
Åke SamuelssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Gunnar BramstenSundbybergs IKej start
Staffan ElmhagenSöders SOL Tyresöej start
Levin SvedbergSundbybergs IKej start
Göran AnderssonTäby OKej start
Bengt ErikssonVäsby OKej start
Kjell HäggstrandTumba-Mälarhöjden OKej start
Sture NilssonStockholmspolisens IF OFej start
Roland AkselssonLunds OKej start
Börje PahlénSöders SOL Tyresöej start
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej start
Stellan FehrnströmEnebybergs IFej start
Hugo IsgrenIFK Enskedeej start
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OKej start

D75

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Birgitta WestergrenTäby OKej godkänd
Gunnel JunegardOK Södertörnej start
Ingrid CarlssonTäby OKej start
Ulla-Britta HallJärla Orienteringej start
Ulla AnderssonOK Södertörnej start

H75

3 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK51:2513:11
2Lars PerssonVäsby OK51:47+0:2213:16
3Erland LjungströmSpårvägens OK1:11:24+19:5918:18
Albert MårdBromma-Vällingby SOKej start
Arne ÅhmanOK Klemmingenej start
Ivar NordbergOK Älvsjö-Örbyej start
Evert CarlssonTäby OKej start

H80

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart StenbergStigfinnarna58:4215:14
2Mattias GrönbergBromma-Vällingby SOK1:05:11+6:2916:55
Lennart WestergrenSöders SOL Tyresöej godkänd
Tage OlssonStockholms OKej start
Karl-Erik MogrenStigfinnarnaej start
Gert GyllbrandGustavsbergs OKej start
Henning HamiltonEnebybergs IFej start
Per WesterGustavsbergs OKej start
Runar ForsströmJärfälla OKej start
Lars SandvikOK Ravinenej start

Inskolning

1 750 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nellie BolinTullinge SKej start
Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OLej start
Frode SmittIFK Södertäljeej start

U1

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia EngelOK Ravinen37:5216:27
2Alva Lidström LauriSnättringe SK51:32+13:4022:24
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Alicia KallhaugeSnättringe SKej start
Wilma LeicktTullinge SKej start
Hugo LindskogOK Ravinenej start
Wilma MårtenssonOK Ravinenej start
Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OKej start

U2

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella KarlssonSnättringe SK30:5212:35
2Björn RennerOK Södertörn37:53+7:0115:27
3Vilhelm HöljöAttunda OK42:14+11:2217:14
4Tom HarryssonAttunda OK42:15+11:2317:14
5Albin JohanssonSkogsluffarnas OK47:09+16:1719:14
Thea BolinTullinge SKej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Oskar HaglundHaninge SOKej start
Elias HålandTullinge SKej start
Olle KallurOK Ravinenej start
Elias NorrmanHaninge SOKej start
Kristoffer RydénHaninge SOKej start
Simon SchmutzLeksands OKej start
Viktor SoneAttunda OKej start
Sebastian SvenssonHaninge SOKej start

U4

3 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Martin KihlSundbybergs IKej start
Yngve RahlénOK Ravinenej start

Öppen motion 1

2 425 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ludvig JarlemarkIFK Lidingös Skid o OKej godkänd

Öppen motion 2

3 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amir BenyovitchIFK Lidingös Skid o OK1:02:1016:34
2Kristina TinglöfVäsby OK1:06:05+3:5517:37

Öppen motion 3

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart  FriskKlubblös1:07:4321:09
2Åke CedlöfBromma-Vällingby SOK1:19:06+11:2324:43
3Charlotte EngesAttunda OK1:20:07+12:2425:02

Öppen motion 4

4 175 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Roland Lindgren HammarströmWaxholms OKej start
Magnus LinussonAttunda OKej start

Öppen motion 5

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne HarryssonAttunda OK56:3715:18
2Linda HöljöKlubblös56:57+0:2015:23
3Ileana Von MelenIFK Enskede1:12:51+16:1419:41
Anna-Karin BjörckSundbybergs IKej start
Erik ElveröVäsby OKej start
Priscilla FerreraSkarpnäcks OLej start
Helene Östling-MattssonJärla Orienteringej start

Öppen motion 6

5 125 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Helen BolinTullinge SKej start
Stefan LindströmSundbybergs IKej start
Teemu PumpulaFINej start

Öppen motion 7

3 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik AhlgrenTäby OK27:228:41
2Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK40:44+13:2212:55
3Gösta GutelandSnättringe SK40:45+13:2312:56
4Håkan GraneviTullinge SK41:25+14:0313:08
5Stefan NorellTurebergs IF42:20+14:5813:26
6Anders HänströmTäby OK44:08+16:4614:00
7Jan SturestigOK Södertörn46:14+18:5214:40
8Christel NilssonHaninge SOK51:53+24:3116:28
9Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:03:05+35:4320:01
10Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK1:15:16+47:5423:53
Stefan AbrahamssonSundbybergs IKej start
Sofie HöglundJärla Orienteringej start
Marianne JernbergSöders SOL Tyresöej start
Mari-helen LidströmSnättringe SKej start
Lotta TapperIFK Lidingös Skid o OKej start
Tomas TapperIFK Lidingös Skid o OKej start
Anna TedhamreSnättringe SKej start
Ingemar TedhamreSnättringe SKej start
Anneli WendeliusIFK Lidingös Skid o OKej start
Patrik WendeliusIFK Lidingös Skid o OKej start

Öppen motion 8

4 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Johan MalmbergSundbybergs IK41:358:39
2Harald HenrikssonJärla Orientering47:24+5:499:52
3Ulf  NilssonJärfälla OK54:28+12:5311:20
4Ulrika KarlssonCentrum OK1:03:41+22:0613:16
Jenny-Ann MalmbergSundbybergs IKej godkänd
Juliette SoulardStora Tuna OKej start
Urban StåhlSundbybergs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser